• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stroj za mljevenje mesa

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Možda ovakvo rješenje...elektro motor i reduktor od građevinske dizalice , reverzibilna sklopka i vozi Miško !!!

Ovo je odlično napravljeno!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Nemoras onda necije izrade na otpat slati, koliko god da
Postova napisao

Zivio
Ja sam samo iznesel svoje logičko razmišljanje o tvome proizvodu
 
B

Boris1

Guest
Ne mora imati , ali ti je dobro u primjeru , da ti se mašina zabije , fino okreneš smjer i ne treba ti čupat van ručno .


Tomo saljem ti poruke u inbox ali ti izgleda ne stizu pa ti se ovako javljam.
Daj pocisti inbox :)
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Evo i moje skalamerije koja je napravljena prije 7 godina, dan danas odlično radi i jako brzo samelje. Reduktor je 1:10, motor oko 2700°/nim, lančani prijenos, tako da se puž vrti oko 200°/min. Ima i sklopku za lijevo desno.

25112012165.jpg


25112012162.jpg
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Evo i moje skalamerije koja je napravljena prije 7 godina, dan danas odlično radi i jako brzo samelje. Reduktor je 1:10, motor oko 2700°/nim, lančani prijenos, tako da se puž vrti oko 200°/min. Ima i sklopku za lijevo desno.

25112012165.jpg


25112012162.jpg

Gdje ima za kupiti ovakvih reduktora??
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Taj reduktor je bio skinut od jednog transportera u podrumu. Motor je kupljen novi.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Neki dan mi crkla brusilica 2200W, danas je otvorio, i vidim da je rotor odradio svoje, e sad pala mi ideja jedna na pamet, da se iskoristi prijenos, redukcija za pogon stroja za mljevenje mesa, valjda izdrzi potrebno okr. moment. ja stroj vec imam, jedino prijedlog za onoga tko planira da ga radi.
 
M

marink

Guest
Pozdrav svima,
znam da je prošlo već dosta vremena od kad se zadnji put pisalo na ovu temu ali me zanima gdje mogu kupiti ovaj elektromotor i kolikoo watti ima? Pa ako netko može pomoći bio bih zahvalan! :(call):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
U ovoj temi ima puno motora , nekih više nema ni u muzeju , neke i dalje rade .
Moraš pitati preciznije
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
- evo u ovo kišno vrijeme i sam razmišljam da se moram uhvatiti posla i srediti mašinku jer će ubrzo trebat, trenutno je na njoj neki reduktor od volana mislim "RABE" i radi to ali neće dugo jer se krije i lupa kao lud gledao sam baš jučer jedan sistem čovjek na mašinku stavio mali zupčanik a na motor veliki i hvali se s tim kao da je izmislo naftu a u biti ništa posebno, ovdje sam vidio lijepih strojeva, ovo sa muzilicom ima jedan poznanik i hmm, malo je motor slab ali ide nije nešto naročito
 
M

marink

Guest
U ovoj temi ima puno motora , nekih više nema ni u muzeju , neke i dalje rade .
Moraš pitati preciznije

Ispričavam se, citirao sam post od "vinogradnik Tomo" s 1. stranice:
"EM sa reduktorom je oko 70 € , ima 60 okr./min. , i nikako nije prespor .",
ali iz nekog razloga ga nije prikazalo... Da, moje pitanje se odnosilo na onaj njegov motor od građevinske dizalice.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,739
Uzmi vitlo za 200...300kg, i ne brini kolike je snage motor.
Najveći nedostatak takvog pogona flajšmašine je taj da su motori tih vitala predviđeni za intermitirani (pogon s prekidima), te se motor pregrije, vrtio ikaj ili nikaj, te ga temokontakt zaustavi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam i ja veliku mašinu za meso i također je postavljena na elektro motor, stari ja napravio remenski prjenos i radi samo tako.
Motor je neki sporohodni od stare mješaone za autolakove, trofazni.
 
M

marink

Guest
Uzmi vitlo za 200...300kg, i ne brini kolike je snage motor.
Najveći nedostatak takvog pogona flajšmašine je taj da su motori tih vitala predviđeni za intermitirani (pogon s prekidima), te se motor pregrije, vrtio ikaj ili nikaj, te ga temokontakt zaustavi.

Mislio sam da se može kupiti samostalan motor jer 70E za motor je znatno jeftinije od vitla za dizanje 300 kg. Ali evo, našao sam novu einhel dizalicu za 670 kn, diže 150 kg, snage 500W pa pretpostavljam da će i taj motor biti dovoljan, a cijena je ok.


Inače, koja je po vama optimalna veličina mašine za mljevenje (odnos cijene mašine - brzine i kvalitete mljevenja - dostupnosti i cijene rezervnih djelova)? Nekako mi se 32 čini nepotrebno prevelika...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,739
22 ak delaš samo sebi, a 32-ojka je za one koji kolju po kućama :icon_e_wink: :D:
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Evo da se pohvalim i ja mojom mašinom za mlevenje mesa, napravljena pre dve godine, motor je od mašine za montažu guma trofazni 0,75kw, remenicu našao na otpadu, biksnu na pužu mi napravio strugar od plastike jer fabrička nije valjala. A dok nisam nabavio motor meso sam mleo sa velikom iskrinom bušilicom. Mašinu pričvrstim za dasku šafovima, stegnem cvinklom za klupu, bušilicu naslonim na koleno, desnom rukom držim prekidač, levom ubacujem meso i za 10- tak min. gotovo sve. Samo da napomenem da sam kraj puža obradio na strug da može da uhvati futer od bušilice jer je fabrički došao pod konus pa nemože dobro da stegne.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam svoj kupio od jedne propale industrije mesa prije 10god,jednofazna je i ima pogon preko remena al ju neznam raskopat,jel netko ima takvu pa da mi pomogne?









I imam staru trofaznu mjesalicu sa direkt prijenosom zupcanici,zivina 40kg od jednom moze mjesat,ja sam 55kg i bila je puna do ruba.




 

Najnoviji postovi

Na vrh