• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stroj za mljevenje mesa

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Uspjeli smo kupit sve u kompletu,3stola,masinu za mljevenje mesa mjesalicu i punilicu za kobase sa reduktorom i tulac od inoxa.
Nekad sam klal 6krmaca u periodu od 3mj i sve u samoborske kobase i prodaval nekoliko godina,sad radim samo za sebe i prijatelje i familiju.
Imam i pusnicu i veliku garazu u kojoj to sve radimo.
Al na mljevilici su mi remeni sprhli i htjel bi ih zamjenit al nemrem ju raskopat nekaj je zapeklo ili krivo delam!?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Uspjeli smo kupit sve u kompletu,3stola,masinu za mljevenje mesa mjesalicu i punilicu za kobase sa reduktorom i tulac od inoxa.
Nekad sam klal 6krmaca u periodu od 3mj i sve u samoborske kobase i prodaval nekoliko godina,sad radim samo za sebe i prijatelje i familiju.
Imam i pusnicu i veliku garazu u kojoj to sve radimo.
Al na mljevilici su mi remeni sprhli i htjel bi ih zamjenit al nemrem ju raskopat nekaj je zapeklo ili krivo delam!?


Ako se dobro sječam sa prakse okreni joj dupe gore i odispot bi moralo biti zatvoreno sa plastikom i par šrafa, to skineš i moralo bi se doč do motora i remenja!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moj je odozdola otvoren al nemreš do remena doč,samo vidiš dio motora i par žica.
Mislim da bu šarafciger i čekič radil svoje dok se ne rasklopi.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Onda šrafinciger i mali čekić i izbii onaj polkopac od gore de se stavlja meso jer je vjerojatno sam nataknuti ili eventualno malo zaneftani ali to nek te ne muči preveč sam polako se okolo kljuckaj posudu prema van i mora iti dole a onda budu se vidli i remeni!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da tak bum i probal pa kaj bu bu..
Hvala na savjetu!
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Motor i reduktor od muzilice Vitrex i mašina 32 je odlična kombinacija,mi smo sebi napravili tako prije par godina i radi super,okretaja oko 80 u minuti i nemaš problema
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
A kaj šarafe kaj drže mašinu ne staviš odozdola i gore leptir matice, lakše raskapat kad treba oprat, ili ima caka koju ja nevidim.
 
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
kod mene montirano na 22 ali sam motor stavio okomito a ne ovako vodoravno,, evo uskoro koja slikica kada bude uređen i ofarban
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
@ Daniels,imaš dobar potpis,netreba mašinu kompletno odvajati od postolja,opere se izvana ,samo se skine vreteno
@ Alfada Jadarko,Nismo okrenuli motor okomito,jer bi onda ova okrugla pločica došla dole i bilo bi teze podmazati reduktor,malo je nespretnija ovako za nosit al nije bed
Znaš li mozda koliko je tvoja mašina 22 manja od 32?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Kak misliš da bi bilo teže podmazivati reduktor? Pa kaj nije ulje u njemu?
Ne mora puž biti potopljen da bi se reduktor podmazival, već je dovoljno da je malo uronjeno samo pužno kolo.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
a čuj teško je reći koliko je manja ali manja je jer je to model ispred 32, nisam još s tim radio evo u subotu će imati krštenje,, čuo sam neke priče da je taj motor malo slabiji i da treba polako stavljati ali nema veze kada ne radimo profesionalno, svega 5-6 svinja i tu i tamo koje tele ili june-krava
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Nije profi stroj ,to svakako,sad sam se vratio s kolinja i 50kg isfaširao za malo vise pola sata,morao sam malo stat da krupnije komade izrezem,taman toliko da se mašina malo odmori
Nisam stigao slikat jer su ruke masne,sutra slazemo kobase pa budem nabacio koju sliku,radimo isto s mašinom za mljevenje,nemamo top
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
a čuj teško je reći koliko je manja ali manja je jer je to model ispred 32,
Manja je tačno za 10 :icon_rofl:
I ja sam nabavio 22, i el.motor 0,37kw sa reduktorom 80 obrtaja na izlazu. Malo mi se čini slabo, al ću skleptati, pa bude kako bude...ako ništa, bar za mlevenje voća
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
imam mašinu za mljevenje mesa br 22. sada me zanima ugradnja motora od vešmašine ili nekaj slično ali kako to spojiti, tj. da li ima netko neki prijedlog kako bi to napravio I kaj sve trebam ako ima sliku I opis- gdje to nabaviti.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Imam ja napravljenu od remenice veš mašine, pa onda kardančić i mašina za meso 22, a pogon je motor 1.1 kw. Malo poteško ali radi , i za naše potrebe dobro. Sutra poslikam.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Mali upgrade moje mašinice....novi prijenosni omjer i sitnice...

mdv2.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh