• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stroj za mljevenje mesa

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za kaj koristiš ovu šajbu?
Mislim za kaj melješ na nju?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Moj stari je kupio novu prošle godine jer mu se svidjela, ni ja neznam čemu služi pa pitam vas...obično ide šajba sa rupama...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Evo i slike mog stroja za mljevenje mesa.
xvkcopf0um3beza2gtu9.jpg
[/URL][/IMG]
6kccw97zh0klx5p72n2g.jpg
[/URL][/IMG]
2kwfj54oh5dmau8t5wx.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
To je šajba za krupnu meljavu, meso za kobasice npr.
U nekim krajevima vole rezano meso umjesto mljevenoga u kobasicama, a ova šajba je upravo za to nmijenjena.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vjerojatno da,al ja ju imam na svom stroju i služi kao predšajba za lakše mljevenje da bi se dobila brzina i olakšalo motoru odnosnoslabiji motor i veči komadi mesa idu u mašinu,znači ide nož,pa ta predšajba pa opet nož pa šajba sa rupama na koju dimenziju želiš.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Oficir, zaboravljaš da ti imaš profi mašinu, za razliku od ovih 22 ili 32 s jednom šajbom.

Prednož na tvojoj ne služi da motoru bude lakše, već da se dobije veći kapacitet meljave.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moguče al ima mali končar motor od 1.1kw i vrti bez brige i guta ko luda,kolko stavljaš prolazi.
Al tak se tvornički slaže sa te dvije šajbe i dva noža.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja sa svojim " strojem" ( post -10) bez brige sameljem oko 100 kg materijala godišnje, a napravljen od rashoda;) . Više mi ne treba, tak da se ne mogu požaliti.Sama mesoreznica iz Peveca pred puno godina oko 300 kn
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Kako to die po brojevima? jeli 32 najveca ili?
Gledao sam na ebayu u njemackoj imaju gotove
sa remenicom Koje mogu i na guzni i na motorni pogon
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Malo današnje meljave, od jučerašnjih kolinja...Najbolja šajba mi je od fi 14...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=LiOgYKPTtpc&feature=em-upload_owner[/YT]
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Odlični vam ovi domači uradci.Lako je kupiti gotovo treba napraviti od onoga kaj imaš doma u tome je poanta.Ja sam iskoristio prijenos iz starog elektromotora od brisača za autobuse i stavio elektromotor od pumpe za pretakanje vina!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Kako najbezbolnije spojiti ovo, a razmak odprilike da bude kao na slici, možda 1-2cm može biti i veći?
4e6v.jpg

xmpk.jpg
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Napravi nekakvu imitaciju Hardijeve spojke ili skini s nekog starog Mercedesa ili neceg slicnog...
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Ja sam stavio zglob volana od peglice čini mi se...ali to je bio malo veći raumak od tvojeg :(happy)::(happy):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Joe, istokari cijev koja paše na reduktor s jedne strane, a s druge strane ta cijev nek ima rupu koja paše na osovinu mašine. Na osovini mašine izfrezaj utor za kajlu od, recimo, 8mm. Na cijev izvana ureži navoj (recimo M10) u koji bude pasal šaraf M10. Čelo mu se istokari na 8mm, tak da paše u utor za kajlu.
Sve centriraj lijepo na jednoj daski i to je to.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Spojka na reduktoru fiksno a drugi kraj konusna rupa,poslije se samo zareže i navari flah,kao na ručki mašine za meso.Na taj način jednostavnije je pranje poslije upotrebe,samo se odvrne matica i puž ide van na čišćenje.Ako nije jasno mogu poslikati kako smo mi izveli a samljela je tone mesa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh