• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Strojevi za proizvodnju peleta(peletirke)

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Meni je zapela za oko centealova peć od 500 kw stalno si razmišljam kako bi bilo grijati plastenik na takav način a grijanje na pelete je jeftiniji nega grijanje na plin samo nisam siguran da bi se isplatilo sam kupovat briketirku i radit brikete. Osim briketirke treba mlin hladnjak skladište i puno drugog. A najviše kuna. Meni se čini jednostavnije na sječku.
Za peći snage iznad 50kw,potrebna je kotlovnica...
Najveći problem su ogromna snaga struje za takav pogon,te dozvole...
Kad ideš čačkat koliko te koštaju dozvole za sve to,ispada skoro kao i kompletna investicija...
Po meni su isplativi jedino mobilni pogoni,za koje nije potrebna nikakva dokumentacija...
 
M

marin-solin

Guest
Poštovani forumaši

Zna li itko neke tvrtke koje prodaju strojeve za proizvodnju peleta u RH,i da li je itko kupio takav stroj (ako je neka mi napise okvirne podatke),može li se osim pokrivanja vlastitih potreba za peletom i zaraditi što sa strane

Srdacan pozdrav
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
o zaradi sa strane dosta govori činjenica da Viševica (il Finvest, nisam ziher) plaća našem selskom vulkanizeru u peletama...:rolfer: a čovjek ima centralno na drva...:rolfer::rolfer::rolfer:
 
M

marin-solin

Guest
o zaradi sa strane dosta govori činjenica da Viševica (il Finvest, nisam ziher) plaća našem selskom vulkanizeru u peletama...:rolfer: a čovjek ima centralno na drva...:rolfer::rolfer::rolfer:

pa eto bar kompenziraju :D,mozda na obostrano zadovoljstvo,nije nego sam citao da skoro 95 % proizvodnje zavrsi u inozemstvu vecinom italija

u nas jos nije to zazivjelo jer su jos peci skupe,al opet kako kome,ali doce i to polako na svoje

znam da ima samo par tvornica u Hr,pa malo to proucavam sad,mene zanima proizvodnja peleta od ostataka prerade maslina i grožđa jer kod nas u dalmaciji nema puno šume he,he
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
imam za tebe hit prijedlog!
bit ćeš prvi s peletiranim kamenom u prodaji...:rolfer:
 
I

IvanVl

Guest
bježite od peleta .
Država daje poticaj za proizvodnju , naročito izvoz .
Banda se snašla i sad prvoklasnu bukvu (tehničko drvo) melju u pelete jer je samo tako obrađenu mogu i smiju izvesti .
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
pa eto bar kompenziraju :D,mozda na obostrano zadovoljstvo,nije nego sam citao da skoro 95 % proizvodnje zavrsi u inozemstvu vecinom italija

u nas jos nije to zazivjelo jer su jos peci skupe,al opet kako kome,ali doce i to polako na svoje

znam da ima samo par tvornica u Hr,pa malo to proucavam sad,mene zanima proizvodnja peleta od ostataka prerade maslina i grožđa jer kod nas u dalmaciji nema puno šume he,he


peć na pelete je jeftinija od klasične peći.

Bio jučer u smit-commerce u stupniku, imaju peć 55KW za 5500kn bez spremnika i dozatora (sad osim ako sam fulal pa je to peć za nekaj drugo)...

poštena klasična peć te snage je 10 000+kn...
 
N

Nooa

Guest
peć na pelete je jeftinija od klasične peći.

Bio jučer u smit-commerce u stupniku, imaju peć 55KW za 5500kn bez spremnika i dozatora (sad osim ako sam fulal pa je to peć za nekaj drugo)...

poštena klasična peć te snage je 10 000+kn...

Sljedeći tjedan kod punice se montira peć-bojler na pelete sa pripremom za solarno. Ukupna investicija 45kw peći sa rukama je 45000kn brutto. Od toga 37500 je peć ostatak ruke i još neke đinđe. Ovo što si vidio može možda biti peć 5,5kw jer smo takvu viđali kod obilaska dućana.
 

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
Sljedeći tjedan kod punice se montira peć-bojler na pelete sa pripremom za solarno. Ukupna investicija 45kw peći sa rukama je 45000kn brutto. Od toga 37500 je peć ostatak ruke i još neke đinđe. Ovo što si vidio može možda biti peć 5,5kw jer smo takvu viđali kod obilaska dućana.

45 kw ??? , pa sa time možeš sigurno grijati dve kuče po 180 m2.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Sljedeći tjedan kod punice se montira peć-bojler na pelete sa pripremom za solarno. Ukupna investicija 45kw peći sa rukama je 45000kn brutto. Od toga 37500 je peć ostatak ruke i još neke đinđe. Ovo što si vidio može možda biti peć 5,5kw jer smo takvu viđali kod obilaska dućana.

Ja ću ovaj mjesec instalirati 2 x 50kw u plastenike...koštat će me oko 80 000kn...dobro bi bilo ugraditi i pufer od 1500l,ali nema se nažalost para...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja ću ovaj mjesec instalirati 2 x 50kw u plastenike...koštat će me oko 80 000kn...dobro bi bilo ugraditi i pufer od 1500l,ali nema se nažalost para...


Jel to ugrađuješ u dva plastenika i daj molim te reci mi koliki su ti plastenici.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
To ide na pelete daj molim te reci mi koliko ti je u planu da potrošiš peleta za jednu prosječnu zimu.

taman kolko obližnja Viševica može proizvesti...:mrgreen:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
To ide na pelete daj molim te reci mi koliko ti je u planu da potrošiš peleta za jednu prosječnu zimu.

A uzel sam jedan šleper,valjda će biti dosta...
 

Najnoviji postovi

Na vrh