• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Strojevi za zatvaranje zimske brazde

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
hvala hvala, takve sam komade doma imao pa smo to stavili, još složili pojačanja na tome , pravi varovi i to nemože nikamo 8)

neznam kolko ima kg, prednja i zadnja su u istoj visina to se štela sa toplinkom kolko je prednja višlja, nisam išao još u rad sa njom, na prolječe bude slika u radu.

široka je 3.5m....:gitarist:

ovo za prikolicu oko te vara da je savijena , to se vidi kako je kotač ishabao farbu samo...nije ništa vijano...:):finga:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovako sa slike,,,bi čovijek reka da je savijeno,,,,...:scratch:scratch,bolje da nije..

kad budeš dela s njim,,daj postavi koju sliku,,,,baš me zanima kako radi...to čudo..8)8)
Dosta je širok,,,,, aza varove ne sumnjam,,:D,,nema se tu ča potrgat,,,,jedino da ga di okineš,,muški..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Nije greda, ali se zatvara zimska sa time.

Moj, pačje noge, 4.20 m.

DSC00503Kopiraj.jpg


Stričev, špicklin, 5.60 m.

DSC00335Kopiraj.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Sa takvom gredom ja na običnoj livadi ravnam krtičnjake i zgrčem sjanjak u toru, a za zatvaranje zimske brazde koristim 4 krilne drljače.
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
sa gredom se ide na proljece kad se zemlja pocne bjeliti, vecinoma je to negde v 3 mjesecu kad vise nema snijega a poslije grede ide se direktno sjetvospremacom prije sjetce
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
vidim da podosta ljudi zatvara brazdu sa pecka strojevima, ja također zatvaram brazdu bilo zimsku ili neku drugu sa pecka sjetvospremačem
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Šina 3m, sjetvospremač 4,4m

img1133k.jpg

By kicobj at 2012-01-29
img1131x.jpg
[/IMG]
img1127cz.jpg
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
dobra greda ,a sjetvospremač još bolji...e znam da nije tema možeš poslikat cisternu malo bolje da vidimo..jel to 4000l?
 
B

BAGERISTA

Guest
Kićo
Znaš možda težinu,otprilike..,,i ti ne zavlači ovako,jer ja sam mislija stavit L profil.........

Pa da vidimo,,,kako to dela,,,,,ako ne ima se di s željeznim skalamerijama...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Mislis na šinu? Nemam pojma koliko ali jako je teska. Dok je otkopcena rukom je nemozes pomjeriti ni milimetra. S njom se ide po jesenskoj ili zimskoj brazdi negdje polovicom treceg mjeseca da se zemlja zatvori te se na taj nacin cuva vlaga. Sa šinom sam radio lani prvi puta i prezadovoljan sam a susjed me jedva nagovorio. Kasnije u pripremi ides po poranatoj zemlji bacit gnojivo i priprema. Uglavnom ako se zemlja ne zatvori do sjetve se zna jako prosusiti i onda nastaju problemi sa nicanjem a u susnoj godini i dalje problemi sa rastom i razvojem biljke.
Šina netreba bit sira od tri metra jer se zna desavati da ostane neporavnate povrsine.
 
B

BAGERISTA

Guest
Zahvaljhujem Kićo

Ide se u izradu,,pa da vidimo,,kako pijeva.:shock::shock:
Ja bi je dela oko 2,5-3m,,,ne širu,,,i možda pošto je"L" profil,,,,stavija i težinu ako je potrebno..:p
Pa gledam ovu tvoju,,,,i od matije,,pa si nešto smišljam..
Dali si mijerio do kud je spuštanje,,,hidraulike,,ili si napravio di ti je došlo...otprilike..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
To mi je radio covjek koji ih je napravio vise komada. Visinu radi svima isto mada je trebalo kopcanje biti mallo vise jer s Maseyom dok spustim na najnize tek onda radi dobro.
Imaj u vidu da traktor od 60ks sa šinom tri metra nema sanse raditi. 577 mozda bi.
 
B

BAGERISTA

Guest
Kopčalo bi se na fiata,,,,80ks..

Ako budeš moga,,daj mi izmijeri,,koja je visina sad kod tebe,,nači kad je na zemlji,,,na kojoj visini je kopčanje, ,,da ih podignem dok sam još u vremenu..

Zahvaljujem na odgovorima..:supz::partyman:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Teško mje več bilo gledat kak je hrđava greda pa reko idem ju pošpricam:
Potrošio cijelu kilu "ferolina",malo sfalilo za 2 sloj al neče smetat..
19581967.jpg

19581966.jpg
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Danas sam radio ja s njom po prvi put. Otrov za cestu,
ali zato u polju čuda radi. Možda malo prevelika za JD, jer nemogu poterati malo brže,
a da malo manje trošim. Inače radio sam 12.5 km/h, a u planu mi je bilo 14-14.5 km/h.
Po meni bi 5 m bilo idealno, i zbog transporta i brzine, a i za naša polja i 'čoške'.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Šinje du teške 40...65 kg/m. Čim teža, tim bolja za gredu.

Bagerista, pa kaj nije bilo šinja na onoj prugi kraj tebe?
Napravi gredu od njih, jer je to najbolje. Od L profila napravi samo nosače.
 

Najnoviji postovi

Na vrh