• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Strojevi za zatvaranje zimske brazde

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
antonio, posto kazes da bi 5m bilo za tvojih 130ks taman, onda bi se 100ks dobro nosio sa 4m, zar ne?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
4.20 mislim da bi bilo idealno ako nemaš pretešku zemlju. Govorim za lake drljače.
Inače moj je 4.20.

Evo današnje kombinacije.

DSC_0123Kopiraj.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
slabo gledam, mislio sam da je rijec o teskoj drljaci :roll:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Teška ti je sa dugačkim ravnim klinovima, doduše nisu ni ovi kraći, ali ti svi ostali špicklin, pačja noga... se nazivaju lakom drljačom.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Imaju neke stvari koje mi nisu jasne,inače kod mene nije običaj zatvaranje zimke brazde ali slušajuči vas sa tim iskustvom i logika je sasvim jasna da je to jako dobro da vlaga ostane unutra i ako padne još kiše ima vlagu koja se ne dira kad se sije kokuruz.
Tako sam i ja ove godine zatvoril svoju brazdu sa tanjuračom i priručnom gredom to još malo poravnao i to je jako dobro ispalo sad mislim samo nato posijati kokuruz.Vidim da vi sa gredom zatvorite brazdu pa prije sjetve idete sjetvospremačem to mi nije logično jer i taj sjetvospremač digne vlagu opet gore neznam dali sam u pravu možda griješim ali meni nema logike...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Drljačama zatvorim brazdu i istima idem pred sjetvu oko 7 cm, uglavnom onoliko duboko na kolko će se sijat kukuruz.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Bole jel to 3650..

cija je proizvodnja drljaca izgleda odlicno???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Imaju neke stvari koje mi nisu jasne,inače kod mene nije običaj zatvaranje zimke brazde ali slušajuči vas sa tim iskustvom i logika je sasvim jasna da je to jako dobro da vlaga ostane unutra i ako padne još kiše ima vlagu koja se ne dira kad se sije kokuruz.
Tako sam i ja ove godine zatvoril svoju brazdu sa tanjuračom i priručnom gredom to još malo poravnao i to je jako dobro ispalo sad mislim samo nato posijati kokuruz.Vidim da vi sa gredom zatvorite brazdu pa prije sjetve idete sjetvospremačem to mi nije logično jer i taj sjetvospremač digne vlagu opet gore neznam dali sam u pravu možda griješim ali meni nema logike...
Nečim treba pripremit zemlju za sjetvu,večinom su to,tanjurače,sjetvospremači,lake/teške drljače i rotodrljače.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Imaju neke stvari koje mi nisu jasne,inače kod mene nije običaj zatvaranje zimke brazde ali slušajuči vas sa tim iskustvom i logika je sasvim jasna da je to jako dobro da vlaga ostane unutra i ako padne još kiše ima vlagu koja se ne dira kad se sije kokuruz.
Tako sam i ja ove godine zatvoril svoju brazdu sa tanjuračom i priručnom gredom to još malo poravnao i to je jako dobro ispalo sad mislim samo nato posijati kokuruz.Vidim da vi sa gredom zatvorite brazdu pa prije sjetve idete sjetvospremačem to mi nije logično jer i taj sjetvospremač digne vlagu opet gore neznam dali sam u pravu možda griješim ali meni nema logike...

gledaj,,ima logike,,zatvorili brazdu,,pred nekih mjesec,mjesec i pol,,kako tko,ako treba djubra navozit,,gnojnice,kao ja,,pa jos umjetni,,zemlja se sabije,,usput i trava je nikla na pojedinim poljima,,pa se mora pripremit jos sa sjetvospremacima,rd,itd,,
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
ovo je snimljeno lani..4 metara...HOME MAID :D
dsc00589ei.jpg

dsc00590y.jpg

dsc00597vi.jpg

dsc00598xp.jpg

dsc00605w.jpg

dsc00608a.jpg


pojačanje :D
dsc00612oi.jpg


svake godine jednu kuglu za hidraulicnu polugu zdrobimo na njoj,,zasto??
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
Jel problem ići posle s sjetvospremačem po tome zatvorenome, mislim dok se tak poravna jel se ne napravi gore tvrdi sloj, kod nas koji zatvaraju posle idu s rotodrljačama gore i tu nema problema, al mislim da ne napravim gredu a posle se bum mučil s sjetvospremačem pred sjetvu?
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
ja mislim da ti nebu. ja ti zatvaram s 2,20 gredom ali podosta teškom i onda pred sjetvu sa sjetvospremačem.opet zavisi kakva je zemlja ali kod mene je to dobra kombinacija.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Jel problem ići posle s sjetvospremačem po tome zatvorenome, mislim dok se tak poravna jel se ne napravi gore tvrdi sloj, kod nas koji zatvaraju posle idu s rotodrljačama gore i tu nema problema, al mislim da ne napravim gredu a posle se bum mučil s sjetvospremačem pred sjetvu?

To sam si i ja mislio, ide spremac samo tako. Zemlja izgleda zbita jer je zaravnata ali u stvari uopce nije.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kaj bi mi preporučili, koju širinu da napravim gredu za traktor 50-60 ks?

ja sam s 5011 dosad radio sa 3m, napravljena od duple zeljeznicke sinje,samo prihvat za kopcanje nije masivan kao na gornjim slikama. ide,bez problema,ali malo zeznuto u transportu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh