• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Strojevi za zatvaranje zimske brazde

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
nisam nigdje našao nešto slično pa otvorio novu temu

ja i tata napravili nešta za zatvaranje zimske brazde...

DSC00404.jpg

DSC00405.jpg

DSC00406.jpg

DSC00407.jpg

DSC00409.jpg

DSC00410.jpg

DSC00411.jpg

DSC00412.jpg

DSC00414.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nemogu ocjeniti koja je to sirina? 2,5-3m?
pohvala za katadioptere!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
radna širina je 3.5 metara

ahah ZJ to brat vozi, ne ja , to sam ja vozio dok sam bio mali... znam da mačje oči moraju biti bijele boje naprijed ali jbg nije bilo u dučanu bijele boje pa onda daj crvene i tak to...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
radna širina je 3.5 metara

ahah ZJ to brat vozi, ne ja , to sam ja vozio dok sam bio mali... znam da mačje oči moraju biti bijele boje naprijed ali jbg nije bilo u dučanu bijele boje pa onda daj crvene i tak to...
Ma zezam te! :D
Daj promijeni te mačje oči, jer je skoro opasno ko da ih i nema. Da su i žute, bilo bi bolje (iako su žute za bočne strane). Još bolje, postavite žmigavce i gabaritna svjetla.
Nego, 3,5metra nesmiješ voziti po cesti. Trebali ste ga složiti sklopivoga (kad ste već štukali šine).
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
dobra daska vidim to imaju samo u vašem kraju to kod nas skoro niko nema
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
bogami ni kod mene to nitko ne radi.
ja sam lani zatvaral pa su mi rekli da sam šašav.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
dobra daska vidim to imaju samo u vašem kraju to kod nas skoro niko nema

To ti valja samo za podravske lake zemlje. Od žutice bi s tim napravil asfalt ;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
u mom kraju se to masovno koristi...a i super je ,sačuvaš vlagu u zemlji , ljepo se poravna , dok bacaš umjetni nemaš brige sam pičiš , i sijati je ljepo...

ja sam u jednom danu , 3.5 m je isto bila, negdje od 9 ujutro pa do 9 navečer zatvorio 20 jutara zemlje, al su zemlje bile u krugu 10 km
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
evo i moje grede za zatvaranje zemlje, jako korisna stvar u mom kraju za one koji ju koriste.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
lijepo izgleda,,a sam da pitam,jel nebi bila dosta jedna šinja u tragu??zasto dvije,,:scratch
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
prvu šinu malo podigneš a zadnja je malo spustena u odnosu na prvu pa ti ljepše radi..ak je sam jedna onda pluta po zemlji i ne napravi dobro
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Jedna šina je tak,toliko kaj se z nekim potegne po zemlji:)

Dvije šine moraju bit,prva malo "strga" zemlju,a zadnja onda samo poravna...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sutra stavljam sliku svoje šine. Moraju biti dvije i u radu se prva malo podigne. Dugo godina se nisam dao nagovoriti na ovo čudo a sada tek vidim koliko sam bio u zabludi. Strašna stvar za čuvanje vlage u tlu.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
vidio kod mene imaju jednu,,sa jednom rade,,na oko nije lose napravljeno,,znaci dvije su bolje??
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
po meni bi trebao biti u sredini valjak sa šiljcima takvi strojevi kak vi kažete to imaju..
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
di ste nabavili te sinje??sto slagali,,ima li toga za kupit gotovih,,koliko bi doslo,ako ima??mislim slozenih,pod gotovih..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja sam lane posudio beljsku drljacu i nema boljeg za zatvaranje brazde
 
B

BAGERISTA

Guest
MATIJA CASE

Dobro odrađeno,,,,,.:partyman:sve stavljeno i trokuti,,,i ofarbano,,,to mi se sviđa.
Jedino ste malo s..li,,je šta je spajana s različitim komadima,,,,mada ako nisi ima više i to super,,,barem si iskoristija maksimalno...;);)

Koliko je to teško,i koja je širina,,,,,,i koliko si diga prvu gredu više od zadnje......,,:scratch:scratchi daj neku sliku od posla,,,,ili nisi još iša s njim u delo..:?:



Uploaded with ImageShack.us

Šta je bila neka havarija s ovom rudom od prikolice...:(vidim da je ljepo savijena..(da nije noga to napravila):?:
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh