• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

strongboy

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta
S

strongboy

Guest
ja sam tek juce otkrio ovu temu ONAMA :lol: .pa ajde sad da se i ja predstavim ;) imam 39 godina,zivim u Prilepu-Makedonija.jos od djetinstva sam najvise zeleo da budem na selu kod bake i djeda,i od malena sam pomagao djedi u oranjem sijanjem i zetvom..i sve ostale radnje na selu.tada jos nismo imali traktor,pa smo sve radili konjima.prvi traktor,Tomo Vinkovic TV-420,kupili smo pocetkom 1987 godine.tada sam ja imao 18 godina.sa traktorom smo kupili i dvobrazdni plug i drljace.sve to i dan danas koristimo.pre oko 4 meseca,kupio sam polovni IMT 542.traktor je odlican.sa njim za sada imam samo dvobrazdni plug 2x10" i jednoosovinski prikolicu -beogradsku.imam jos nameru da kupim rotacionu kosilicu,masinu za sadnju duvana,i jos mi fale drljace.tu fali jos puno toga,al sa sada mogu i sa ovim:).inace posjedujemo oko 8 hektara zemlje,od kojih je 6 ha oranice,i 2 ha livada.jos da napomenem da sa traktorima radim samo ja i niko vise.moj brat ne zeli da se zamara sa traktorima:).al meni je to ostalo od malena.poljoprivreda vise mi je kao hobi,al svejedno,ja uzivam kad radim.naravno nekad vise-nekad manje,kolko imam slobodnog vremena jer mi je osnovna profesija muzika(muzicar).toliko o meni ;) drugo ne znam sta da napisem, pa ako nekoga nesto zanima,slobodno nek pita ;) .rado cu odgovoriti ako znam,a jos bi bio i sretniji kad bih nekome i pomogo mojim misljenjem.
pozzzzz.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
A, baš je lijep 542...ili je to samo tako što je mokar? :scratch
 
S

strongboy

Guest
marko355 kaže:
A, baš je lijep 542...ili je to samo tako što je mokar? :scratch
on je stvarno dobar.nisam ga prao,al je malo zarosila kisa pre nego sam ga uslikao.pogotovo motor mu je super,to sto ima kabinu mi je jako vazno,jer sam s tomicom ranije bio izlozen i suncu i kisi i snegu i vjetru.a evo do sad sam i preorao vise od 3 hektara,i iznenadjen sam malom potrosnjom goriva i snazi koju ima,pogotovo u usporedbi sa malim tomicom ;).pre od prilike nedelju dana sam orao jednu njivu povrsine 0.95 ha (9500 m2),i mjerio sam vreme za koje sam je izorao(samo oranje), i potroseno gorivo od kuce-do njive,oranje-i opet u dvoriste.izorao sam je za 3 sata i 45 minuta,a za sve to,potrosio sam 16 litara goriva.
evo jos dve slike koje na predhodnom postu nisam mogao da prikacim.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
ovde kad sam ga malo zaprljao nakon oranja ;)
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
M

marioJB

Guest
dobro došo,IMT je ko curica,takav je i moj samo bez kabine
 
G

GROF

Guest
...DOBRO DOŠAL GENERACIJO!!!., SRETNO TI SA NOVIM STROJEM!!!

ČITAMO SE...
 
S

strongboy

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
dobrodošao....
na plug staviš povišenje dasaka i to je to ;)
a kakvo je to povisenje dasaka?imas li neku sliku da vidim kako to izgleda?jer covek odakle sam kupio plug mi je dao neka elementa za plug sto ja neznam kuda mogu da ih stavim...ajde ako imas neku fotku prikaci je da vidim na sta mislis.pozz
 
S

strongboy

Guest
GROF kaže:
...DOBRO DOŠAL GENERACIJO!!!., SRETNO TI SA NOVIM STROJEM!!!

ČITAMO SE...
dobro vas nasal ;) sa mojim staro-novim strojem :) .pozz
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
tek sada vidim ovu temu,dobrodošao na forum :!: ;) ;) :lol: :mrgreen:
 
S

strongboy

Guest
danas pao prvi sneg :) .nisam stigao da napravim nastresnicu za traktor i prikolicu.sagradjena je ,jos malo da s epodigne zadnji zid(jos dva reda betonskih blokova),i da se pokrije.....al nadam se da ce se vreme popraviti i da cu zavrsiti i to, da bi traktor preko zime bio pod suhom a preko leta pod senkom... :)
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
S

strongboy

Guest
danas je vreme bilo toplo i super za oranje...sneg sa susnezicom koji je pre neki dan pao,stvorio je dobre uvjete u zemlji,pa sam danas poorao njivu koju sam pre snega ostavio jer je bila jako suha,a sada je vlaznost bila bas onako kako treba ;)
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Ova slika u oranju je stvarno ok,iza se vidi planina prekirvena snijegom,na kojoj nadmorskoj visini ti je zemlja?
 
S

strongboy

Guest
suljos kaže:
Ova slika u oranju je stvarno ok,iza se vidi planina prekirvena snijegom,na kojoj nadmorskoj visini ti je zemlja?
pa ovako...ravnica u kojoj su i moje njive zove se PELAGONIJA.to je naveca ravnica u Makedoniji.inace pelagonija je na od prilike 600-650 m/nadmorske visine.a to sto se vide planine sa snegom, to je zbog toga sto je njiva malo (malo vise)grbava ;) ,pa izgleda kao da je blizu mont everesta :lol: .traktor je bio na najvisi deo njive.a druga slika je odma iza traktora,a tu se vidi da je predeo bas onako relativno ravan.tacnije mi se nalazimo na granici ravnice, gde vise pocinju planine.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
strongboy dobro dosao.
ja sam poreklom iz makedonije tj iz kruseva.medjutim rodjen sam u banatu kao i moji roditelji,a baba i deda su mi dosli kao kolonisti posle drug .sv.rata da nasele mesta u vojvodini gde su bili nemci.
uglavnom imam dosta rodbine u krusevu prilepu i skoplju i obilazim ih kad god mogu.jednom kada sam bio u gostima video sam u daljini neku visoravan i rekli su mi da je to pelagonija sto znaci da sam gledao sa neke planine kao sto je ta na slici.
zelim ti puno druzenja i novih saznanja.
pozdrav
 
S

strongboy

Guest
srecna nova 2009 godina svim zemljoradnicima,puno pooranih ,zasijanih i poznejanih hektara,rekordne prinose,sto manje defekta, a sto vise novih traktora i masina :) .puno pozdrava iz makedonije :gitarist:
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
pozdrav strongboy iz gorskog kotara čitao sam o tvom problemu na tomi u vezi puštanja ulja na odušku pa me zanima dal si to riješio jer ja ne mogu nikako mada sam promijenio klip,cilindar i karike i opet isto nakon vožnje pod određenim opterečenjem počne na odušak bacati ulje ne puno ali nakon generalke svaka je kap puno.
 
Na vrh