• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Dugo nisam bio aktivan jer se nema vremena,no moram ovo prokomentirati.Kao,ne vuces vise od 3 kubika,dali hoces reci da bi i vise mogao.Po prosjecnoj vlaki, 3 kubika,sa ovim vitlom i ovim traktorom,hmm,na zadnjim kotacima,ako...Dali si ikada pogledao kad sumski traktor izvuce turu od tri kubika tanke visemetrice,kolika je to hrpa.Ako vuces trupce,to su ti tri trupca cca 50cm debela i pet metara duga.Malo si to sada prislici na to vitlo i sajlu desetku.Mogu ti pisati tri dana jer mi je taj posao u malom prstu.Treba biti realan...

Imas smisla za humor!:icon_thumright:
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Imas smisla za humor!:icon_thumright:
Hajde molim strucni sumaru,pobij argumentima to sto sam napisao.Cemu uopce sumski strojevi kad zekani sa krpanom od pet tona se igraju sa tri kubika.Sutra odmah prodajem timbere i kupujem zekane sa 5t vitlom na kopcanje.Uvijek sam spreman na argumentiranu raspravu.
 
Posljednje uređivanje:

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
E da ja kažem nešto.
Vitlo tajfun 9.5 tona, traktor MF 3630 sa 800kg utega naprijed ima dosta problema sa 5m3 trupcem. Tak da 5t vitlo i 3m3 je malo puno. Kod mene ima puno kosina, pa treba doc na brijeg :)
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
430
Pozdrav.
Za člana @Sonnyyy: Na MF-u je bil prikopčan Tajfun 5,5t prije neg ga je Davor prodal i kupil Krpana 8,5t, a koliko znam, taj je cijelo vrijeme prikopčan na Ursusa jer je MF bogec s njim naspram Ursusa. S Tajfunom nije bas mogel vitlati 5kubicni trupac, osim ak nije išlo niz brijeg. Možda griješim al sam prilično siguran da je tak.

Za clana @Ivac: Imam Krpana 5t i traktor 100ks. Prijatelj ima isto takvog Krpana i jačeg Zetora od tvojeg i dobro znam kaj more napraviti, tak da ti ne vjerujem bas da Zetor uopce ima snage to povuči u brijeg ak je bas i prek getribe prijenos. Osim ak drva nisu na ledu pa nema trenja. :) Drugo je šlajsanje po tvrdom putu na ravnom i niz brijeg, al se zna da su prvi kotači svako malo po zraku. To govorim zato jer mi se ne citaju lovacke price. Bez uvrede.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
E sad si ti Vraga izazval kad si rekel da je Ursusu bolji od MF-a :icon_eyes:
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
430
Ursus je 160ks i oko tonu tezi tak da ima veču vučnu silu od MF-a. Pa da se ne pokrene bezvezna rasprava čiji je tata jači... :)
 
Posljednje uređivanje:

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
U brijeg nejde sigurno, al po ravnom i na dol ide, imam 240 kg utega na prednjoj hidraulici
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
430
Sad sa već moremo drugačije spominati... :) Kopča se i kod nas puno previše za traktore. Čovjek se iznenadi kaj traktor povuče, a to je samo zato jer se spusta niz brijeg pa ide. Po ravnom i u brijeg je druga priča. :)
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Daješ odgovor ko da niko od forumaša nezna što može neko vitlo ili traktor povuč,nemoj tak jer ima puno forumaša sa dosta realnih iskustva.:drink:
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
430
@Abarth, kužim o čemu pričaš. Nije mi namjera nikog podcjenjivati, već ne volim pretjerivanja. Baš zato jer sam i sam svako malo u šumi i znam kaj traktor i vitlo mogu. Počel sam s IMT-om 533, nastavil s Fiatom 70ks, a sad imam Fiata 100ks. Niš na veliko jer se ne stigne zbog posla (vozač). Ovo je više rekreacija i volja za tim poslom. Još ak se nekaj usput zaradi... :)
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
@F100666 Nisam konkretno mislio na Davora, ni na njegov MF. Ovo je bilo sasvim nešto drugo i puno dalje od Zagorja. :) Ja sam blizu tu Davora, (par kuća).
Nego odakle si ti ? Ti imaš onog Fiat-a F100 ? Znači šumarstvo ti nije primarno ?

Edit: Ovo da je ursus tonu teži to nikako. Jer prema svim podacima MF je teži za 600kg. Drugo je utezi, nisam ga pito, ali sigurno nema toliko, da bi bila tolika razlika.
 
Posljednje uređivanje:

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Lako je sa velikim puno vuci al treba sa malim puno vuc!
Sa svakim traktorom se vuce u skladu sa mogucnostima,dakle lagana turica i vrtis se u krug,bez proklizavanja,bez kopanja,bez dizanja traktora u zrak.Zbraja se ucinak na kraju dana,a ne jedne ture sa kojom se namucis i ne ucinis nista.Inace traktor 90ks sa montiranim sumskim vitlom i daskom izmedju kotaca i doslovce 5 cm udaljenom od zadnje gume ima velikog posla sa turom od 3 kubika.Sve sam to davnih dana prosao i znam o cemu pricam.Poceo sam davnih godina sa vitlom od 4t.,pa 5t.,itd.Vjeruj mi prijatelju,bogato mi iskustvo u sumi.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Svaka cast svakome, vrijednim i radisnim ljudima dobre volje! (daj provjeri privatne poruke) Hvala!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Koliko vidim imas zetor 6245,on je negdje ispod 3,5t.,sa utezima sto navodis je oko 3,5 t.,vitlo kopcano na trotocje,znaci daleko iza traktora,motor je oko 60ks,no on i ne igra toliku ulogu.Dakle,ne znam o kojem drvetu govoris,no gotovo su sve vrste teze od tone po kubiku...samo sam realan...svaki stroj u skladu sa svojim mogucnostima...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Ja imam problem. Trebam izvlaciti bukve precnika pri dnu oko 60 do 80 centimetara i visine 25-30 metara. Imam tajfun 4 i mtz 52. Kako iste izvuci sto brze. Da li bi mogao da napravim onaj prikljucak sto ima na internetu kako tomo vinkovic vuce trupce-podigne prednji kraj od zemlje, i time podigao stablo a potom sajlu zakacio za isto, te kad bi povukao trupac bi se podigao i prednji deo bi isao na tockovima?
 

Najnoviji postovi

Na vrh