• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Jeste tvorničko, prenos je 1:5 lanac 12 b. Onako dobro, prosječno vitlence sa jednom lamelom.
 

Tom27

Novi član
Tu od
21 Lis 2021
Poruka
1
Pozdrav.
Kupujem standardno novo vitlo 4-4,5 t, za vlastite potrebe. Nude mi se sa jednom lamelom i sa duplom lamelom. Ako može tko objasniti koja je razlika i koje bi po tome bilo bolje uzeti.. cjena je ista. Hvala
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
IMG_20200522_191047.jpg IMG_20200522_191047.jpg
Pre par godina sam kupio povoljno ove zupcanike da bi ih iskoristio za vitlo za mali TV 523. Ovaj veliki ima oko 100 zuba, a ovaj mali 14 ili 15. Medjutim ovaj veliki zupcanik je od gusa. Inace su skinuti sa neke gradjevinske dizalice. Sad me zanima da li bi to moglo da izdrzi upotrebu na vitlu za ovaj traktorcic?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Pozdrav AcA, to bi moglo da prođe. Stavi širinu zupčanika i visinu zuba. Koliko se od oka može videti to je nekih 10 mm visina za I širina 30 mm.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Nisam trenutno u mogucnosti da izmerim, ali mislim da je visina zuba manja od 10mm, a sirina je 33-34mm. Sredisnji otvor za osovinu je fi 35.
 

Nikola Bistrović

Novi član
Tu od
4 Lip 2019
Poruka
26
Na vitlu postoji iznad bubnja crni šaraf sa leptir maticom. Taj šaraf otpusti malo ali ne previše jer će se onda prilikom otpuštanja kočnice pod teretom sajla u bubnju spetljati odnosno neče se lijepo slagati
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
To znam, ako se to ne uradi onda sajla hoće propast u bubnju pa se onda ne može ručno izvući
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Pozz, danas sam tražio taj leptir vijak i kod mene na vitlu ga nema. Ima ispod dobosa i ispod kočnice vijak sa oprugicom za koji bi rekao da drzi oblogu kočnice u nekom centru. Na vitlu nije ništa rađeno, kupljeno je nov obična je serija nije SI izvedba.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Otpusti taj vijak sa federom ali ne previše da ti se bubanj na kojem je sajla ne počne sam odmatati. Otpusti par okreta pa povici sajlu van da vidiš dal ide lako. I to ti je sva mudrost. Prije prvog vitlanja izvuci sajlu van skroz tj., da ti ostane namotana cca tri kruga na bubnju i pod teretom ju nsvitlaj natrag.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav
Dal netko zna na vitlu tajfun 55egv, pogonski lanci (16b) od kojeg su proizvođaca, ciji su!
Sad sam imal uniforest 55hpro, 2 godine i mjenjal sam te lance, proizviđac DONGHUA, a znam da na tajfunu se to ne mjenja tak cesto
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Lanac može da se potroši zbog nekoliko faktora. Tako da godine nisu neka mjera. Obično se pohaba na člancima i djeluje da je istegnut u stvari tako se i ponosa i ispada iz modula.
Koji su kod tebe bili razlozi mijenja lanca.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh