• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@hrvoje
još ti nije kasno da uzmeš pravu makinu :lol:

ovo sa motanjem točkova je suvišno po meni , kako reče power blokadu koristiš tamo gdje je već klizavo , tako da ............

ja pod blokadom motam točkove ako mi treba ni ne gledam poziciju , OSIM da nisu zadnji točkovi oba na tvrdom i da imam veliki pritisak na zadnje točkove , sve ostalo MOTAM :rolleyess:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
@hrvoje
još ti nije kasno da uzmeš pravu makinu :lol:

ovo sa motanjem točkova je suvišno po meni , kako reče power blokadu koristiš tamo gdje je već klizavo , tako da ............

ja pod blokadom motam točkove ako mi treba ni ne gledam poziciju , OSIM da nisu zadnji točkovi oba na tvrdom i da imam veliki pritisak na zadnje točkove , sve ostalo MOTAM :rolleyess:

mislim da je sad kasno u 2 god sam promjenio 2 traktora sad je vrijeme da zaradim nešto i za sebe neću raditi samo za traktore za sada sam sa lambom i više nego zadovoljan:supz:
rusu prednost zbog djelova-njihova povoljna cjena
karabaja:
što se tiče kobasica to stoji i sad kad god hoćete ili ste u prolazu stanite na ljute kobasice
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
da li netko ima ideju di bi mogao nabavit veliko dvobubanjsko vitlo kojega bi stavio na svojeg timbera jer je orignal jednobubanjsko a trebam dvobubanjsko radi tanke robe
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
da li netko ima ideju di bi mogao nabavit veliko dvobubanjsko vitlo kojega bi stavio na svojeg timbera jer je orignal jednobubanjsko a trebam dvobubanjsko radi tanke robe

javi se na pp ako te zanima vitlo
 
Z

zetor4718

Guest
možda to bude pravi proizvod za par godina kad ga još malo usavrše odnosno dorade za sada mislim da to nije to

ja sam zvao u vezi 5t vitla i kaže da već deset godina ih prave,uglavnom vidi se da je kopija krpana.da kupujem vitlo riskirao bi i kupio ga,mislim da na njemu nema neke mudrosti pošto je mehaničko tako da bi trebalo funkcionirat dobro.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja sam zvao u vezi 5t vitla i kaže da već deset godina ih prave,uglavnom vidi se da je kopija krpana.da kupujem vitlo riskirao bi i kupio ga,mislim da na njemu nema neke mudrosti pošto je mehaničko tako da bi trebalo funkcionirat dobro.

nisam sklon ekspertima uvjek idem na provjereno ne kažem da ne valje gledo sam ga u Gudovcu na sajmu dojam katastrofa ali tko ne radi puno drva godišnje služit će mu vjerovatno dugoooooooooooooo
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
ja sam zvao u vezi 5t vitla i kaže da već deset godina ih prave,uglavnom vidi se da je kopija krpana.da kupujem vitlo riskirao bi i kupio ga,mislim da na njemu nema neke mudrosti pošto je mehaničko tako da bi trebalo funkcionirat dobro.
nema mudrosti nikakve,no ona nije ni bitna,bitna je kvaliteta ugrađenog materijala!
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
...imam namjeru kupiti ursus 904b dupla vuča i na njega bih najradije stavio dvobubanjsko hidraulično vitlo igland no prevelika mi je investicija pa se planiram poslužiti vitlom kao na slici...
1. ima li tko iskustava sa ursusom 904b u šumarstvu (prednosti, mane, boljke...=???
2. ima li tko iskustava s ovakvim vitlom ili ima neku bolju ideju?

bio sam skeptičan prema tom erowolfu ali kad sam zapeo u blatu na uzbrdici sa kamionom mb 1619 sa 8-9m3 trupaca na sebi, došao je kolega sa wolfom dupljakom od 45 konja i povukao me 30 metara kao od šale....ostao sam paf... za neke povremene šumarske poslove je dobar...

gledajte ovo zenta od 7 tona.
http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/sumarsko-vitlo-oglas-4314284
kaj mislite dali ta vitla valjaju kaj.
radim sam sa zentom od 4,5 tone, a prije sam imao krpana od 4 tone....zenta je vjerna kopija krpana i karasa....
 

Prilozi

  • sumsko-vitlo-slika-11116667.jpg
    sumsko-vitlo-slika-11116667.jpg
    20.4 KB · Pregleda: 8,222
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Oli je netko nekad sreo vitlo koje u bubnji ima nešto kaj moremo usporediti s kvačilom na motornoj pili ali koje ne more prokilizavati ?..dakle ima šnaper koji ostvari čvrstu vezu pogonskog vratila i bubnja .
Daklem kad kardan vrti ta spojka prihvati i vrti bubanj .a kad kardan stani spojka oslobodi bubanj i tada je sajelu moguče odmotati za drugu rundu?
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Oli je netko nekad sreo vitlo koje u bubnji ima nešto kaj moremo usporediti s kvačilom na motornoj pili ali koje ne more prokilizavati ?..dakle ima šnaper koji ostvari čvrstu vezu pogonskog vratila i bubnja .
Daklem kad kardan vrti ta spojka prihvati i vrti bubanj .a kad kardan stani spojka oslobodi bubanj i tada je sajelu moguče odmotati za drugu rundu?

to se odnosi na ono vitlo sa slike iz moje poruke? pa jel to "rješenje za osvježenje" ili?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nemam poima ..ovako na prvu djeluje OK ..samo kaj svaki put moraš biti na traktoru i isključivati kardan .
Vitlo o kakvom večinom ovdje blamiramo ne traži od rukovaoca da sjedi na traktoru ..ima zaštitno kvačilo koje brzo regira ...proklizi ako je frka i još neke nebitne prednosti .
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
...to si u pravu, malo je nespretno ako si sam na traktoru... to me vitlo zainteresiralo jer ima dvije sajle i pruža mugućnost da zakačiš više sitnije robe...

...e a kakvo mišljenje imate od dupljaku ursusu 904b za šumu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
...imam namjeru kupiti ursus 904b dupla vuča i na njega bih najradije stavio dvobubanjsko hidraulično vitlo igland no prevelika mi je investicija pa se planiram poslužiti vitlom kao na slici...
1. ima li tko iskustava sa ursusom 904b u šumarstvu (prednosti, mane, boljke...=???
2. ima li tko iskustava s ovakvim vitlom ili ima neku bolju ideju?

bio sam skeptičan prema tom erowolfu ali kad sam zapeo u blatu na uzbrdici sa kamionom mb 1619 sa 8-9m3 trupaca na sebi, došao je kolega sa wolfom dupljakom od 45 konja i povukao me 30 metara kao od šale....ostao sam paf... za neke povremene šumarske poslove je dobar...


radim sam sa zentom od 4,5 tone, a prije sam imao krpana od 4 tone....zenta je vjerna kopija krpana i karasa....
Ako imaš novaca uzmi nekog starijeg MF-a od 90-110ks,robusni su i izdržljivi,ako ne uzmi ursusa no sa ursusom ti vrijedi ona "Koliko para toliko muzike"ako ti je po novcima uzmi ga.Težak je i robustan a to ti je za šumu vrlo bitno,naročito ako ti treba za izvlačenje a ne samo za vitlanje.Mnogi ne znaju razliku!vitlo svakako dvodobošno,ako ti je hidraulično preskupo u obzir ti dolaze BNT 2x6t mehaničko,ili 2x5t igland mehanički:Vjerojatno ćeš ih morat malo uredit ali nakon toga će te služiti besprijekorno,i pazi uz njih mora ići i daska.Ako se misliš baviti ozbiljninjim poslom priče o krpanima i tajfunima zaboravi
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo je dobar savjet Ttjj ..
Čim teže , čim jače ...čim jeftinije , koliko para toliko muzike , dvobanjsko ( da postoji 5 bubanjsko siguno bi ono bilo najbolje) ,( i naravno ) ingland ( najpoznatija brend marka ) ...zaboravio sam ( obavezno hidroulika ) .


etnošindra ..nije jedan traktor nije stvoren za šumu ..traktor u šuni je zlo i muka .
nije prilagođen snagom , opremljen vezom za podlogu , opremom, sigurnosnim kerefekama ,itd.
 
J

jožekk

Guest
zanima me jer mi se isplati kupit vitlo(rabljeno ili novo), ili da s normalno s lancima šlajsamo drva, imamo negdje oko 6 rali šume, i to bi htjeli što prije posjeć, traktor je 65 ks, a ak mislite da mi se isplati uzet vitlo napišite koja marka, kolko tona vuče i kolko para

ja mislim da ti je najbolje kupit krpana..... imas ga u XXXXXXXXX
4t za 7300 kn sa 50 m sajle
5t za 9100 kn sa 50 m sajle
barem je tako bilo kad je moj znanac kupovao i super je zadovoljan sa vitlom..
mislim da je cak i dobio neki popust za gotovinu..i dopeljali su mu ga besplatno!..:gitarist:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh