• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
dečki samo da se nadovežem na vaše savjete!!! pametni su i dobri!!! još jednom zahvaljujem!!! ali moram reč da sam dao fool gas samo da isprobam vitlo i da otprilike vidim snagu vitla!!!! inače vitlam između 1200 i 1600 okretaja !!! naravno o tome ovisi nekoliko stvari!!! sa onim što sam vidio i isprobao ja zadovoljan!! inace nisam ubojica strojeva!!! sve mora biti anjc-a cisto uredno i servisirano!!! iza svakog rada čiščenje i pranje!!!

skidam kapu ali da radiš svaki dan u šumi 10-tak sati mislim da nebi stroj svaki dan prao
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
evo kad je spomenuo strojeve i održavanje....i ja sam danas na vitlo stavio novu užad za daljinski, stavio sam 6mm statik a bio je 10mm elastik ali se pohabao a ovo tanje puno bolje ide po koloturicama i ne rasteže se

btw- kiša usrana pada i ako nastavi preko noči mislim da sutra neče biti vitlanja- ne ozbiljnog, bude mrkvanja po blatu kad stisnem šperu:weedman:
sve bude dobro ako neču sam sebe morati izvlačiti
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
evo kad je spomenuo strojeve i održavanje....i ja sam danas na vitlo stavio novu užad za daljinski, stavio sam 6mm statik a bio je 10mm elastik ali se pohabao a ovo tanje puno bolje ide po koloturicama i ne rasteže se

btw- kiša usrana pada i ako nastavi preko noči mislim da sutra neče biti vitlanja- ne ozbiljnog, bude mrkvanja po blatu kad stisnem šperu:weedman:
sve bude dobro ako neču sam sebe morati izvlačiti

ali kad kupiš duplaka nećeš baš misliti puno o kiši pogotovo ne ako se ide vitlati.Što se tiče kiše samo neka pada treba je puno puno
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
vidim ja hrvoje da si ti bacao neki indijanski ples pa kiša pada dan i noč, i taman sustala oko po 7 kad sad opet pada ko mutava:mad:
da dupljak mmmmmmmmmmm jednog dana kad narastem mmmmmmmm, nekako mi je MTZ 82 na tapeti:scratch buduči da je najjeftiniji a nije uopče loš8)
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
vidi kako mali ide
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=FtpwJ6Zrs6A[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Čini mi se da ovaj mali ima i pogon na prikolici. Ivim da je kardan spojem na priklocu. Sad da li samo služi za pogon pumpe na grajferu ili služu i za pogon točkova na prikolici. Vidim da na prikolici imaju diferncijali, nešto je suviše lako kreno kad je stao vjerovatno je uklučio i pogon prikolice.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ne vidim problema, teren je tvrd i to mora ići, jedino na kraju postaje masno, a to nisu prikazali:weedman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
a gdje je spera na rusu

82ke imaju malo specifičnu šperu
e sad , taj sistem generalno je lijepo zamišljen ali u praksi je nešto sasvim drugačije
prvo ta lamela nema dovoljno snage da blokira točkove pri velikim razlikama vučne sile pojedinih točkova
ako napraviš da imaš silu , onda puca jedna poluosovina koja dolazi sa desnog točka do blokade
sistem uključivanja ide preko kućišta volana , ako smotaš točkove preko 13 stepeni špera se automatski isključuje i ponovo uključuje nakon što ispraviš točkove
povratni vod ulja se koristi za napajanje blokade tako da on obično nema dovoljno pritiska

djelimično dješenje je prepravka da se blokada uključuje na zrak , ili malo veća prepravka a to je ugradnja blokade od stare 52ke, mehanička
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
82ke imaju malo specifičnu šperu
e sad , taj sistem generalno je lijepo zamišljen ali u praksi je nešto sasvim drugačije
prvo ta lamela nema dovoljno snage da blokira točkove pri velikim razlikama vučne sile pojedinih točkova
ako napraviš da imaš silu , onda puca jedna poluosovina koja dolazi sa desnog točka do blokade
sistem uključivanja ide preko kućišta volana , ako smotaš točkove preko 13 stepeni špera se automatski isključuje i ponovo uključuje nakon što ispraviš točkove
povratni vod ulja se koristi za napajanje blokade tako da on obično nema dovoljno pritiska

djelimično dješenje je prepravka da se blokada uključuje na zrak , ili malo veća prepravka a to je ugradnja blokade od stare 52ke, mehanička

savo skidam kapu:prayer:ti si živa enciklopedia što se tiče rusa da sam ga kupio kao što sam planiro:madmana: zvao bi te bi preko zime da ga servisiramo naravno uz nadoknadu
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
bezvez kompliciraju sa tim motanjem tockova, ko jos mota tockove kad ukljuci speru, a spera se ukljucuje kad tockovi vec klizu, tako da je nemoguce da se sta polomi kad vec svi tockovi proklizuju, nije toliko osjetljiva da se tako lako polomi
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
savo skidam kapu:prayer:ti si živa enciklopedia što se tiče rusa da sam ga kupio kao što sam planiro:madmana: zvao bi te bi preko zime da ga servisiramo naravno uz nadoknadu

ma mislim da bi naknada bila, kako je savo jednom napisao, "one ljute kobasice"
 

Najnoviji postovi

Na vrh