• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kada sam kupovao lanac samo jedna kuka je bila gore, a druga se morala kupiti naknadno.

Kuka%2Bza%2B%C5%A1umski%2Blanac.jpg


lanac-sumarski-vucu-trupaca-7mm-x-2m-slika-4360172.jpg
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
koliko su ti lanci dugački i ne razumijem što radite s lancima i sajlama,gdje treba povući postoji vitlo ja sajlu koristim samo kad zapadnem da me netko povuče metar dva i gotovo
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mi sta radimo par desetaka metara godisnje nemamo vitla. privezes se trupcu, vrhu cemu vec, svezes lancem ili sta imas i gas.
onaj u oglasu je 2m. moj neznam koliko je, najduzi koji je bio za kupit. mozda 3m? neznam..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Ja imam nekih 4m lanac, 8mm.
Dobil sam nekoliko komada u TLZ-u i zavaril karike. S jedne strane imam ovaj Omega kapec, a s druge strane ide na onakav žmek i na kuku traktora.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Eto nisam do sad pisao ali vidim zanimljiva tema:!:

U šumi večinom samo izvlačim trupce van,i to radim sa sajlom.
E sad se javlja sljedeči problem,ako je tvrd teren i ako se vuče sajlom ona se jako "haba" i onda se oa niti počneju trgat i sajla s vremenom pukne na tom mjestu,pa nekak nebi preporučio sajlu,lanac mi djeluje punno bolje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo pazite s lancem , lanac ako nije kaljen nosi više od duplo manje od kaljenog .

Kaljeni lanac fi 7 mm nosi 1500 kg , fi8 mmm 2000 kg , i to je garantirana nosivost .
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
To nije velika cijena za (kaljeni) lanac.

Karabaja, kad ti prvi put sajla preleti kraj glave (pri pucanju), shvatil buš koliko je lanac bolji (sigurniji).

pa sajla mi ja do sad pucala više nego jednom i nikad ali n9ikad nije bilo tih filmskih letova oko glave, mislim da je to zbog toga što je lakša od lanca i prilikom pucanja nema težinu da poleti a na vitlu imam zaštitno ramo više nego solidno, ali ne mogu da ne spomenem da je ujaku prilikom pucanja lanca razbilo šajbu na MF 182 koji je jako visok ali mu je lanac skoro uletio u kabinu
btw- puno lakše nabavim sajlu i za đabalesku....no sve u svemu na vitlu imam 4 sajle i 2 lanca, tako da koristim i jedno i drugo ovisno o situaciji, lanac se doista lakše otkapča za razliku od sajle kad se čoker zapuni zemljom, također stari modeli čokera su bili "mekši" pa se znalo desit da zagrize bubicu i onda čekić veselje
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
U šumi večinom samo izvlačim trupce van,i to radim sa sajlom.
E sad se javlja sljedeči problem,ako je tvrd teren i ako se vuče sajlom ona se jako "haba" i onda se oa niti počneju trgat i sajla s vremenom pukne na tom mjestu,pa nekak nebi preporučio sajlu,lanac mi djeluje punno bolje.

Ja kad izvlačim trupce,zakvačim sajlu ili lanac za kuku od traktora i dignem trupac sa hidraulikom....drvo bude podignuto nekih desetak centimetara od poda tak da mi sajla ili lanac ne struže i ne haba se ;)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
kada sam kupovao lanac samo jedna kuka je bila gore, a druga se morala kupiti naknadno.

Kuka%2Bza%2B%C5%A1umski%2Blanac.jpg


lanac-sumarski-vucu-trupaca-7mm-x-2m-slika-4360172.jpg

Koji su najjači lanci toga tipa i di ih ima za kupit?

Krpanovo 7T vitlo trga ih ko slane štapiće pa trebam nešto što nemože potrgat.......
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
možda bi sajla 14-ica bila riješenje.....ali onda več dolazi u pitanje centralna sajla
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
možda bi sajla 14-ica bila riješenje.....ali onda več dolazi u pitanje centralna sajla

ma neću sajle samo me interesira di ima jačih lanaca i kolko najjači ima nosivost?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zwer ,imaš biokovo commerc u ( valjda) lučkom .
Imaju internet stranicu i katalog na njoj , upri u google
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Nisam točno opisal za što mi točno treba. Kod mene je teren potpuno ravan i nema kamenja, do sad sam koristil susjedovu sajlu i nikad nisam imal problema al ne volim posuđivat stvari pa... Najviše koristim da si povučem grane il manje trupce na čistinu nije to nešto na veliko. Pa bi ipak sajlu. Našo sam jednu zanimljivu u križevcima TRGO AGENCIJA ČELIČNO UŽE 12,00 mm VRUČE ZN KJ. 6X19 DIN 3060. Molim vas za vaša mišljenja.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Nisam točno opisal za što mi točno treba. Kod mene je teren potpuno ravan i nema kamenja, do sad sam koristil susjedovu sajlu i nikad nisam imal problema al ne volim posuđivat stvari pa... Najviše koristim da si povučem grane il manje trupce na čistinu nije to nešto na veliko. Pa bi ipak sajlu. Našo sam jednu zanimljivu u križevcima TRGO AGENCIJA ČELIČNO UŽE 12,00 mm VRUČE ZN KJ. 6X19 DIN 3060. Molim vas za vaša mišljenja.

ti za te ogranke ili par trupčića što godišnje povučeš praviš nauku
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
:lol:

ali hrvoje ti ipak dobro kaze. ako se neces zaletavat i cugat, tesko ces potrgat imalo ozbiljniju sajlu. za tvoje potrebe ce sigurno biti dobra.
13kn metar. trebas jos kuke uz to. skuplje ce izac postarina nego sajla..
 
P

piki 3333

Guest
Pozdrav drustvo!!! dajte mu recite koje dužine imate lance za vitlo? koja je duzina kao najbolja
?
 

Najnoviji postovi

Na vrh