• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
jel dobijo netko u gudovcu cd o bgu maschienen to je tvornica šumarskih strojeva imaju dobra vitla
 
P

piki 3333

Guest
pozdrav!!! mislio sam za svoje potrebe !!! pa za porfi šumarstvo moram prvo kupit traktor a to mi uopče nije u interesu!!! radim godišnje 50 metara drva,što sebi što familiji!! bio na gudovcu vidio krpana uniforesta i tajfuna!!! od svih gledajuči robusnost konstrukciju najviše mi se dopao tajfun!! ja vam se zahvaljujem za savjet!!!

medo i tajfun su stvoreni jedno za drugo, imam ja tu kombinaciju i do jaja je, i vitlo i medu su iskorišteni max. vitlo samo po sebi je vrhunsko


ne puknuti za profi treba jači traktor:finga:
hitler 55 iz bijelovara ima vitla po 3.5t i nema toga što ne izvuče a da njemu nije dosta

karabaja dajte mi recite jel vam jako diže prednji kraj traktora i dali mu puno znači donja kolotura?? pošto imam šumu di kokoši pasu pod ručnom!!:scratch

EDIT savoris
NE pisati poruku jednu iza druge
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
bez donje koloture se nemoj igrati!!! ja je konstantno koristim, evo zadnju liniju kad sam radio s vitlom, pušto sam se na rikverc u padinu i ukopo se i vitlo krasne komade od 1m3 i više i nema da mrda, kad več imaš PK onda ju iskoristi!!!!
Ne karabaja , za profi treba jače vitlo .
Doči češ ti do toga i sam ..samo treba malo vremena ..mlad si još
ne puknuti, trebaš jači traktor
ti to nikad nečeš shvatiti jer si slovenac:mrgreen:
 
P

piki 3333

Guest
bez donje koloture se nemoj igrati!!! ja je konstantno koristim, evo zadnju liniju kad sam radio s vitlom, pušto sam se na rikverc u padinu i ukopo se i vitlo krasne komade od 1m3 i više i nema da mrda, kad več imaš PK onda ju iskoristi!!!!

ne puknuti, trebaš jači traktor
ti to nikad nečeš shvatiti jer si slovenac:mrgreen:

karabaja hvla na savjetu!!!! sad mi samo ostaje da izmislim nešto da mogu na medi vozit vitlo i kalač
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hitler 55 iz bijelovara ima vitla po 3.5t i nema toga što ne izvuče a da njemu nije dosta
E sad pogledaj dijagram od svog vitla pa ti bude jasno (možda ti bude jasno) da imaš vitlo za čačkalice

Da mi je videti to vitlo koje bude preko pomočne dignulu (pa i ) malog ursusa
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Da mi je videti to vitlo koje bude preko pomočne dignulu (pa i ) malog ursusa

pogledaj u moj album:mrgreen:
da mi se nije desilo ne bih riječi reko, na bok ga okrene ko budalu a diglo mi je i prvi kraj, nije ga diglo 2m ali ga je diglo, desilo se jednom ili 2 puta i znači da je moguče
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pogledaj u moj album:mrgreen:
da mi se nije desilo ne bih riječi reko, na bok ga okrene ko budalu a diglo mi je i prvi kraj, nije ga diglo 2m ali ga je diglo, desilo se jednom ili 2 puta i znači da je moguče

I kaj ima u tvom albumu na tu temu?
 
P

piki 3333

Guest
pozdrav društvo!!! moram se pohvalit da je u garažu stigo tajfunčić spreman za rad!!! pošto sam na GO sutra palim medu spakirm haskyja 372 i štilovku 036 pa ujutro u akciju da vidim kako radi!!! imam jedno 50 komada gacije ili agacije stare 30 god debljine 30 do 40 cm pa da vidimo kako če iči!!!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
I kaj ima u tvom albumu na tu temu?
pa imaš sliku fucking vitla, kaj bi trebo ko 90 posto idiota stavljati na tub kako se nešto ne bih trebalo raditi, čast izuzecima, možda da ursusa prekrenem samo zato da bih tebi dokazao da je to moguče:butthead:

btw- danas sam imo prilike malo se poigrati sa novim hitnerom 55- moj dojam-katastrofa- kabina u koju moraš ulaziti kao u labirint, kontra mijenjač- s desne na lijevu idu brzine
ne bih mogo spavati a da ne kažem da sam više nego iznenađen(pozitivno) s njegovom snagom vitlanja, mašina ima dosta snage, početni nedostatci sa hidraulikom su riješeni i sve radi više nego super, e da ima i radio sa cd i usb čitaćem:supris:
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa imaš sliku fucking vitla, kaj bi trebo ko 90 posto idiota stavljati na tub kako se nešto ne bih trebalo raditi, čast izuzecima, možda da ursusa prekrenem samo zato da bih tebi dokazao da je to moguče:butthead:

btw- danas sam imo prilike malo se poigrati sa novim hitnerom 55- moj dojam-katastrofa- kabina u koju moraš ulaziti kao u labirint, kontra mijenjač- s desne na lijevu idu brzine
ne bih mogo spavati a da ne kažem da sam više nego iznenađen(pozitivno) s njegovom snagom vitlanja, mašina ima dosta snage, početni nedostatci sa hidraulikom su riješeni i sve radi više nego super, e da ima i radio sa cd i usb čitaćem:supris:
E to je karta za proboj na tržište :mrgreen::supz:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
kolega radi sa takvim strojem u šumariji imao sam prilike gledati ga u radu sasvim pristojno naravno da se nemože uspoređivati sa timberjackom ali moji su dojmovi pozitivni vitlo 2#3.5t sasvim pristojno vuče
 
P

piki 3333

Guest
poštovani karabaja još jednom zahvaljujem na savjetu!!! danas sam isprobao vitlo i mogu reči da sam jako zadovoljan!!! radi ko sat a donja kolotura zlata vrijedi!:prayer:
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Bok svima!!! Imam pitanje za sve one koji imaju iskustva sa izvlačenjem trupaca. Namjeravam kupit sajlu a neznam koju, imam traktor 35KS i nije mi potrebna za neke zahtjevne poslove. Molim vas ak ko ima kakva iskustva nek javi Pozz!!!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
hm....a kud če zakačiti taj lanac ako nema ramo ili vitlo ili nešto tako....
ne znam ali meni osobno je sajla puno praktičnija od lanca, možda zato što s njom radim otkad radim a lance koristim tek ovu godinu, dajte da malo to obradimo
sajlu mogu provuči ispod trupca na zemlji dok lanac nije baš najpraktičniji za tu situaciju, nekako mi sajla uliva dojam da je jača dok je lanac jak kao najslabija karika
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
JA bi mu predložio gurtnu , ako nema kamenja i ne vozi po makadamu gurtna je savršena .
Na drugom mjestu je lanac ..sajela samo za vitlo
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
lanac ima kuke na obje strane. kvaci se normalno za poteznicu.
moze se zavezat kako hoces, lako se zakopcava i otkopcava. ne mozes se upiknuti na njega kao na sajlu kada dobije mlade. kod pucanja ne leti kao sajla. stavis ga kuda hoces, u kutiju za alat recimo..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,983
To nije velika cijena za (kaljeni) lanac.

Karabaja, kad ti prvi put sajla preleti kraj glave (pri pucanju), shvatil buš koliko je lanac bolji (sigurniji).
Za vuču s lancem može kupit ŽMEK (neznam kak se zove) i vezat ga za kuku gore, a za njega lanc ili pak napraviti okvir od L ili U profila.
 

Najnoviji postovi

Na vrh