• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ova mreža je više manje samo estetike radi , čak i kod većine ovih ''jeftinjačkih'' vitlova
čemu ona služi ako rukovalac stoji pored vitla dok radi sa njime , u redu da se komanduje sa sjedišta traktora , ali sva ova vitpa zahtijevaju komandu čovjeka koji stoji PORED vitla
stvarno ne vidim svrhu

ali ako stavimo mrežu na stranu a uzmemo u obzir cijenu , znači odnos uloženo-dobijeno ja mislim da je ovo vitlo dovoljno ono štio se kod mene kaže ''za svaku kuću''
normalno da se od njega nemože očekivati da radi svaki dan po 12 sati u ekstremno teškim uslovima ali za potrebe jednog (pa i više) domaćinstva koje ima šumu na teškom terenu je i više nego dobro i dovoljno
uvijek ima veće,jače bolje ali mnogi od nas zaboravljaju da ima i DOVOLJNO :roll:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa cijena je onako dosta upitna po meni jer za samo 1000kn na navedenu cijenu se da kupiti
več provijereni krpan koji je ipak brend na našim prostorima a samo usporedba je po meni glupa
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ali ja rekoh , postoji termin i dovoljno :rolleyess:
pa da daš još jednu hiljadu na krpana opet imaš da kupiš nešto malo bolje i sve tako u nedogled
meni se čini da su ovi išli ovom sistemom razmišljanja , DOVOLJNO za jedno domaćinstvo
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Mreža služi isključivo tome da imaš kam zakačit lance dok ih ne trebaš :mrgreen:
Meni se još jedino dobra pokazala kad guran granje na kup.inače i nema neka svrhe kak kaže savo stojiš pored.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Mreža služi isključivo tome da imaš kam zakačit lance dok ih ne trebaš :mrgreen:
Meni se još jedino dobra pokazala kad guran granje na kup.inače i nema neka svrhe kak kaže savo stojiš pored.

ako imaš kabinu i na njoj čitavu zadnju šajbu puno ti znači mreža u slušaju pucanja sajle ili lanca a i samog granja kad vitlaš
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad sam kupoval vitlo mrežu smo jedva našli kod gazde .Imala je svoju svrhu i nakanu , bal je kao ljetna vrata svinjskog koca . Kod mene nema ni takvu svrhu , samo smeta .
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
moje je mišljenje da ima pomanjkanje krvi u alkoholu, inače sam jako smiren i na tabletama za živce ali bih ovome priljepio šamarčinu da bih odletio s traktora skupa sa kabinom
 
A

AGRIPLUS65

Guest
ocito je prevelik nagib terena ,dok u drugom trzaju drvo odlazi natrag u dragu,cini mi se da je veci problem u snimacu a ne u traktoristi,pogledaj malo nagib drveca pa ti mozda bude jasnije
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma ovo za nagib može biti ali kada privuče drvo ka traktoru valja zna gdje je kočnica a ne da mu se traktor vraće nazad a i ovo na kraju kada kreće sa spuštenim vitlom očito oni imaju viška alkohola sigurno im ne manjka ili su prvi put sjeli u traktor
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ma ko mu dade takav traktor za voziti ja mu nebi dao ni romobil, kad ga je privinčao drugi put umjesto da zakoči vitlo i podigne na dasku trupac i gas on krene u rikverc i gurne ga nazat.

sve govori koliko zna po šumi radit kad vinča za daskom u zraku i to još bočno vinča idealno za prevrnuti.

a traktor za poželiti dupa vuča, prednja,zadnja daska dva vitla dobri lanci ko zna možda ima i daljinski za vitlo jer to je kod janeza skoro pod obavezno u zadnje vrijeme.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma ja bi rekao da su to vozači iz šumarije jer na drugim djelovima snimka se vidi da okolo ima 10 ljudi sa motorkama i kacigama
 
P

piki 3333

Guest
vitlo

pozdrav!!! postovani i uvzeni clanovi!!! novi sam na forumu pa bih vas zamolio za cijenjena mišljena!!!obozavam rad u šumi!! imam medu 335 i odlućio sam kupit vitlo tajfun egv35a pa vas molim za misljene dali je to vitlo dobro i dali ce medo moc to vuči!!! unaprijed zahvaljujem!!!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
medo i tajfun su stvoreni jedno za drugo, imam ja tu kombinaciju i do jaja je, i vitlo i medu su iskorišteni max. vitlo samo po sebi je vrhunsko

Za svoje potrebe da , ali za profi treba jače vitlo
ne puknuti za profi treba jači traktor:finga:
hitler 55 iz bijelovara ima vitla po 3.5t i nema toga što ne izvuče a da njemu nije dosta
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne karabaja , za profi treba jače vitlo .
Doči češ ti do toga i sam ..samo treba malo vremena ..mlad si još
 

Najnoviji postovi

Na vrh