• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
evo da napišem ponešto....naime danas se vitlalo čitav dan, za dobar početak radnog dana je odmah na prvom cugu pukla sajla i naravno riješavalo se u hodu....sajla skračena za 12-13m i bog te veseli...čitav dan bez problema osim što je falililo sajle što smo odsijekli pa se improviziralo......dnevni učinak je cca 13 cugova
sutra opet vitlanje....

koliko je to metara drva.dali vitlaš na vrpe i ostavljaš u šumi ili vučeš sa traktorom na lager
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
mislim da bi trebalo biti cca 20 i koji metar. vitlam na lager jer mi je velika strmina za spuštati sa prikolicom a sad imam mijesta pa samo pocijepam i slažem.....danas ništa od šume- vijetar je ne normalan
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
jutros sam prvi put zakačio moje vitlo za T40 , otjerao sam ga u šumu i ostavio rodjaku da vitla , pozajmio sam traktro i vitlo
on svlači niz brdo po kamenjaru drva , udaljenost je nekih 100 metara , mogu vam reći da je daleko teže vući drva niz brdo :mad:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ne razumijem
iznajmio sam traktor i vitlo na par dana rodjaku da izvitla svoja neka drva koja je kupio , odosno šumu , odnosno dio šume ako ćemo već preciznije
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
jutros sam prvi put zakačio moje vitlo za T40 , otjerao sam ga u šumu i ostavio rodjaku da vitla , pozajmio sam traktro i vitlo
on svlači niz brdo po kamenjaru drva , udaljenost je nekih 100 metara , mogu vam reći da je daleko teže vući drva niz brdo :mad:

Savo tu se slazem sa tobom da je teže vuc nizbrdo drva,ja ih vucem po kamenju i masnoj glini,uzas.....
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma što podrazumijevaš pod "vuči"- dali vitlanje ili kirijanje
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja isto rađe vitlam na breg nego u jarak.
Ima više razloga.Kao prvo nekak mi je sigurnije kad je zapiknuto vitlo i ono drži traktor nego kaj da ga ručna drži.
Lakše je vuč sajlu v nadol.
Kad vučeš nekaj nizbrdo hoče krenut trupac pa imaš skakanja v stran. . .
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
savo, kolko tonsko vitlo imaš,kak se t40 ponaša sa vitlom?
ja imam krpana 3 al još nisam vukel sa svojim,za sad ga kopčam samo na 539
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Naravno da je lakše vitlati uz brdo nego niz brdo.Manje više kad rušiš gledaš da padaniz brdo i samim tim je lakše doći do trupca nesmeta ti krošnja,kad vitlaš nizbrdo trupac se više zabija u zemlju u penjeve jer ga sajla više pritišće odnosno sila
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ma što podrazumijevaš pod "vuči"- dali vitlanje ili kirijanje

pardon , greška u izrazu
vući=vitlati sam mislio

nezam kako se ponaša T40 sa ovim vitom , podatci nisu realni jer je vitlanje bilo niz brdo
a ni ja danas nisam radio sa njime nego sam samo otjerao traktor u šumu izvukao jedan zahvat i otišao , sutra se čujem sa rodjakom da vidim kako ide

uglavnom što sam na brzaka vidio traktor radi normalno , brzina kardana je super , radi na malo jačem leru sasvim normalno
vjerujem da će i potrošnja biti razumna , mali problem je jer nemam ručne kočnice pa se traktor mora dobro osigurati jer stoji poprijeko na putu a dole je provalija

radi se o fabričkom vitlu IGLAND 5000
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
pa vjerovatno je 5t , pločica koja je na njemu sa podatcima nemože da se dešifruje pošto je aluminijumska i oštećena je
uglavnom za mene je dovoljno jako
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
5t nije dosta jako nego nema što ne vuče.....
nova serija nittnera 55 a ima 2x3.5 t i stari ga vozi- dobio ga iz tvornice i ne može se načuditi koliko je to jako- do tad je radio samo sa 5t i jačim ali je pozitivno iznenađen....
kad je vidio što ja vučem sa svojim tajfunom isto se nije mogao načuditi.....:prayer:
"kolega" koji radi liniju preko ceste od moje ima torpeda 75 dupljaka i na njemu krpana 4 ali bez PK i kaže da mora biti jako oprezan da ga ne prevrne a da ne govorimo o vitlanju pod nekim kutem...bez PK niti ne pomišljati:!:
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
ma što podrazumijevaš pod "vuči"- dali vitlanje ili kirijanje

mislim na to da ja moram iz šume spuštat sa traktorom drva do ceste,a vitla i sa brda i sa rupa to mi je svejedno
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Barem s takvim strojem koji ima vitlo i zapadne usred šume nije teško izać.. Nadam se? :)
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Preduboko je zapao pa mu vlastito vitlo nije pomoglo,......ali drugi LKT ga je bez problema izvukao.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
moglo ga je izvući i njegovo vitlo da je imao koturaču :finga:
ali vjerovatno im je lakše bilo zakačiti drugoga :prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh