• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
iskreno ne znam ni ja točno jer se ne vidi pročitati, sve što je na njemu je orđinale njegovo, jedino me buni što je sajla 12mm na njemu a nigdje nisam našao podatak da tako jaka sajla ide na tako slabo vitlo:confused:
 
Z

zetor4718

Guest
vitlo je super pogotovo za malog medu,savršena kombinacija!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa do sada nisam baš izvitlao s njim nešto kubika jer nisam imo potrebe, ali s onim što sam izvitlao:prayer: malom medi samo malo jaći ler-gas i nema da ne ide, neki dan sam cijepao što sam vitlao i na 6 cugova mi izišlo 10m i ja sam zadovoljan a sam oblik daske mi se sviđa više nego kod krpana jer imam dojam da se puno lakše ukopam nego s krpanom
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
pa do sada nisam baš izvitlao s njim nešto kubika jer nisam imo potrebe, ali s onim što sam izvitlao:prayer: malom medi samo malo jaći ler-gas i nema da ne ide, neki dan sam cijepao što sam vitlao i na 6 cugova mi izišlo 10m i ja sam zadovoljan a sam oblik daske mi se sviđa više nego kod krpana jer imam dojam da se puno lakše ukopam nego s krpanom

takva daska je i na krpanu novom modelu kao i moje.
izgledom ovo tvoje vitlo je isto kao novi model krpana.
što se tiče debljine sajle stavljaš debljinu koju želiš s tim što deblja sajla manje je staje na bubanj
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
da to znam za sajlu, ali 12-ice je gore 50m ( 2m-više-manje) a u planu je 10-ka koje bih trebalo ići oko 80m
ako stavim 10-ku umijesto 12-ice...jel če se sa metrima povečati i sama ukupna težina vitla i jel bi mi 10-ku bilo lakše razvlačiti?
ova 12-ica je pohabana ali se "relativno lagano" razvlači' na mijestim gdije je loša teže se razvlaći ali to je sama logika...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
da to znam za sajlu, ali 12-ice je gore 50m ( 2m-više-manje) a u planu je 10-ka koje bih trebalo ići oko 80m
ako stavim 10-ku umijesto 12-ice...jel če se sa metrima povečati i sama ukupna težina vitla i jel bi mi 10-ku bilo lakše razvlačiti?
ova 12-ica je pohabana ali se "relativno lagano" razvlači' na mijestim gdije je loša teže se razvlaći ali to je sama logika...

kod mene je 10-tka presana sajla je boli glava elastična lagano se izvlači sve super
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
a koja joj je forma, meni je ova gore 6X38, i za takvu sajlu je ok, nije okorena-čvrsta ali daleko od prešane
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
a koja joj je forma, meni je ova gore 6X38, i za takvu sajlu je ok, nije okorena-čvrsta ali daleko od prešane

nemam pojma dobio sam je u kompletu sa vitlom nova takva u Sloveniji 70 m je 200eura
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
evo baš gledam od biokovo komerca sajt i ne nalazim nikakve korisne podatke o sajli koju imam:shock: a ako dobro kušim-oni ih pletu, a također nema ni pola asortimana za šumu tipa čokeri...i ostalo što se tiče sajle, a imaju i lančani asortiman te također nemaju ništa za šumu:toimonster:

P.S- možda je to samo ženski dučan:scratch
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
znam da traktor manje trpi ali da je vitlo jace nisam bas siguran u to.meni ne izgleda tako ,inace imam krpanovo vitlo klasicno 4t.a to u vezi sajle 12,zasto je na tom vitlu,moguce je da je neko nabavio sajlu po povoljnoj cijeni i stavio nju.ja isto imam 12a kosta me menje nego 10mm.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
znam da traktor manje trpi ali da je vitlo jace nisam bas siguran u to.meni ne izgleda tako ,inace imam krpanovo vitlo klasicno 4t.a to u vezi sajle 12,zasto je na tom vitlu,moguce je da je neko nabavio sajlu po povoljnoj cijeni i stavio nju.ja isto imam 12a kosta me menje nego 10mm.

Pa probaj povući komad od kubika ili više preko donje koloture i bez nj pa ćeš vidjeti kada će ga lakše izvući.
ma ljudi stavljaju sajle od dizalica i svega i svašta vjerovatno je na tim strojevima građevinskim nekakav standard 12mm pa masa vuitla rabljenih kad kupuješ ja sajla 12mm
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
ovo sto ja uzimam nije od dizalica nego od eko traktora od njihovih vitla tu sajlu oni koriste,to sumarija ima.
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
mislim da se neradi o istoj sajli sigurno,ako izdrzi par godina na hidraulicnom vitlu od4t,nebi ju ni tvoje vitlo trebalo bas tako lako pokidat.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
mislim da se neradi o istoj sajli sigurno,ako izdrzi par godina na hidraulicnom vitlu od4t,nebi ju ni tvoje vitlo trebalo bas tako lako pokidat.

imam loša iskustva ja sam "kupio" sajlu koja ide na eko traktor onaj Bjelovarski odnosno sajle koje stavljaju traktoristi šumarije
 
B

bosniahos

Guest
E kakvu sajlu ima tip u mom kraju debela je 12 mm al meka podatna.Možeš s njom vući na brdo 2 kubika ni da pokaže neku manu.Kad se vraćo iz Njemaćke svratio u neku šumu na odmor i tamo u grmlju naišo na cili kolut.Neće prodat a njemu neće nikad trebat.Ma ustvari prodo je jednom znancu,<u piću< 40 metara tak da je ovaj odmah stavio na vitlo.Ćudo od sajle takvu u nas nisam ima prilike vidit,kvalitete Germany.
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
ma neko si pripremio pa je mislio pokupit kasnije mozda radi sa sajlama,pa je uspio maznit jednu.a ovaj sretnik pa naso.
 

Najnoviji postovi

Na vrh