• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
kod mene se to radi po kubiku m3/90-100kn i ispod toga nitko koga znam ne ide
P.S-osobno mislim da je neka realna cijena oko 10 ojra ali tako je kako je
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
kolko bi bila cijena vitlanja da vitlaš nekih 6 sati i da izvučeš 40 metara drva???

mora se sve idealno poklopiti pod uvjetom da ne vučeš sajlu daleko da navitlaš 40m za 6 sati.Mene su pitali da vitlam uslužno ali nisam htio jednostavno se nemogu uklopiti u cjenu
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ne bavim se tim poslovima, ali po vasoj prici neki prosjek bi bio 5m/h, nekako mi malo, jesu to neki ekstremni uvjeti ili sta vec. To bi bilo nekih 6 do 7 stabal na sat, znaci za svaki trupac 10 min, neznam cemu je potebno toliko vrijeme, pa nije valjda daleko 300 m.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ne bavim se tim poslovima, ali po vasoj prici neki prosjek bi bio 5m/h, nekako mi malo, jesu to neki ekstremni uvjeti ili sta vec. To bi bilo nekih 6 do 7 stabal na sat, znaci za svaki trupac 10 min, neznam cemu je potebno toliko vrijeme, pa nije valjda daleko 300 m.

računaj si razvuci sajlu cca 50 m od vitla do stabla koje vučeš zakvači ih vuci ih do traktora 50 m neka zapne samo jednom,otpusti sajlu prekvači i nastavi vući pa sračunaj koliko je to vremena ovo što sam napiso je manje višu u idealnim uvjetima
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
vitlo

evo danas sam uspjel slikati vitlo kad sam još bil doma

vitlo:
SAM_1414-1.jpg


alat:
SAM_1086.jpg
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
evo da se pohvalim da je danas vitlanje bilo solidno...ursus c 335 sa tajfunom 35- prosijek po cugu je oko 2-3m, od svih poteškoča jedino me zaobišlo da kirijam u brijeg ali sve vučem iz jarka na trasu...danas sam uspio očistiti 30% jednog jarka a ostatak če odraditi novi hittner 55a a ja odoh na brdo rušiti i vitlati nešto pametnije
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
oo pa to je već ozbiljan teret za maloga ursuza . nije da ti ne vjerujem ali slika bi me potpuno uvjerila
jeli ti vučeš uzbrdo ili niz brdo drva ?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
evo da se pohvalim da je danas vitlanje bilo solidno...ursus c 335 sa tajfunom 35- prosijek po cugu je oko 2-3m, od svih poteškoča jedino me zaobišlo da kirijam u brijeg ali sve vučem iz jarka na trasu...danas sam uspio očistiti 30% jednog jarka a ostatak če odraditi novi hittner 55a a ja odoh na brdo rušiti i vitlati nešto pametnije

ajd odvadi malo majke ti
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
oo pa to je već ozbiljan teret za maloga ursuza . nije da ti ne vjerujem ali slika bi me potpuno uvjerila
jeli ti vučeš uzbrdo ili niz brdo drva ?

nizbrdo i po ravnom, mali skače ali ide:prayer:
sliko sam nešto pa ču se večeras malo pozabavit time da razuvijerim nevjernog hrvoja:lol:
P.S- hrvoje nije sve u veličini:!:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nizbrdo i po ravnom, mali skače ali ide:prayer:
sliko sam nešto pa ču se večeras malo pozabavit time da razuvijerim nevjernog hrvoja:lol:
P.S- hrvoje nije sve u veličini:!:

prijatelj ti si tehničar uvjeren sam u to
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
vjerovatno te muči 3. slika.....na lacu mi je s ljeve strane daske a ostalo je na sajli jer imam jednu kalu i laganu uzbrdicu pa si prvitlam preko toga i dalje gassssss:vragek:
P.S- to sve možeš zakačiti u jednu sajlu!!!!!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ni jedno nije loše ako znaš raditi......to je kao da pitaš jeli bolji golf-krpan ili mercedes-uniforest
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
evo da napišem ponešto....naime danas se vitlalo čitav dan, za dobar početak radnog dana je odmah na prvom cugu pukla sajla i naravno riješavalo se u hodu....sajla skračena za 12-13m i bog te veseli...čitav dan bez problema osim što je falililo sajle što smo odsijekli pa se improviziralo......dnevni učinak je cca 13 cugova
sutra opet vitlanje....
 

Najnoviji postovi

Na vrh