• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

N

NGBaja

Guest
Evo i jedan Timberjack što smo danas vozili. Nije baš nešto slika, ali nisam imao vremena slikati.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Sutra se vozi još veći, 4 osovine i duži za cca 2 metra od ovoga, nažalost, neće biti slika jer imam drugog posla pa ne idemo na isto mjesto.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Našao sam slike koje sam uslikao več pre neko vreme. Meni su ti strojevi zanimljivi pa slike i zato stavljam.
Timberjack-ovi uslikani na Pokljuki:

gozdarski-traktorji-foto_10744305_17395111_17939263.jpg


gozdarski-traktorji-foto_10744305_17395111_17939262.jpg


gozdarski-traktorji-foto_10744305_17395111_17939261.jpg


JD 6230 sa Igland vitlom uslikan u Bohinju:

gozdarski-traktorji-foto_10744305_17395111_17939086.jpg


gozdarski-traktorji-foto_10744305_17395111_17939100.jpg


gozdarski-traktorji-foto_10744305_17395111_17939111.jpg


gozdarski-traktorji-foto_10744305_17395111_17939127.jpg
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
bio bi meni dobar i imt 577 sa inglandom netreba mi luksuz za šumu,samo nek on može povući,možda i to bude jednog lijepog dana,a do tad će biti dobar i imt 533 8)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
koliko u HR koštaju KRPAN ili slični vitlovi od 4,5,6T ?

ima li kakav povrat PDVa i koliko košta carina za takve stvari ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
koliko u HR koštaju KRPAN ili slični vitlovi od 4,5,6T ?

ima li kakav povrat PDVa i koliko košta carina za takve stvari ?
Imaš povrat PDV-a u punom iznosu, jedino treba kupiti u trgovini koja će ti izdati račun za povrat poreza.
U BiH plaćaš PDV pri uvozu, možda i carinu. Raspitaj se, bar ti granica nije daleko ;)
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja sam prošlu godinu platil krpan 4 6500kn u dučanu Interforst na črnomercu.
5tona je skuplji nekih 800kn.pa tak dalje.
Čini mi se da 6tona ne postoji nego da je sljedeči ono od 7tona al je to več onaj EU tip,na špage.
Na mom piše da je SAMO za prodaju van EU jer je komanda na one ručke.
Osobno preporučujem 5 tonsko ako ga imaš čin tjerat,ima bolju kočnicu!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
kod mene je 4t 900 evra , a 5t 1100 evra

pošto imam mnogo jako vitlo ono što sam pravio ali je prilično sporo za rad onda bi me zadovoljio i neki manji model , tipa 4t ali mi se ne svidja kočnica na njemu pa tako da ono vjerovatno otpada iz razmatranja
5t je uzeo kolega skoro i super je zadovoljan sa njim , baš moram naći vremena da odem do njega kada bude čekrkao da ga vidim u radu

pogonio bih ga sa vladimircom u nekim razumnim terenima , za ekstremne terene bi bio zadužen rus 52ka ili T40 , znači imam sa čim pogoniti :gitarist:

a koliko košta onaj 7t za bajnu eu ?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Nisam siguran al čini mi se da je najmanje EU verzije oko 10 000 kn:roll: to je 3,5t
mamicu im eropsku!
Kočnica na 4t nevalja ku... !
Da ga imam čin tjerat uzel bi 5t ali kam bi ursus stim:butthead:
Takionak su prednjni kotači večinom na metar visine:supz::supz::supz:
Za sad nemam zamjerki na vitlo.Jedino ta kočnica i sajla se dost loše namata tak da več ima mjesta di je oštečena.Al to je problem sa svim ovim "jeftinim" vitlima...
Al je do sad sve povuklo....
Največe do sad bukva 105cm kod panja 5metra klada uzbrdo!
Al toga je rijetko tu u mom kraju....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
evo malo njuškajući oglase sam našao krpana 4t za 650e , veoma malo radio (nov je 900e)
i ovoga sa slike 5t 1000e (nov je 1100e)
šta bi bilo optimalno za neke srednje poslove imajući u vidu da imam jako vitlo koje je sila ali je sporo u radu (cjelokupna brzina)

puki kako si ti zadovoljan svojom četvorkom ako izuzmemo problem kočnice kakva je potezna moć,brzina u radu i ..............
šta si najekstremnije vukao itd.

možda bi me uz ovo vitlo zadovoljila i četvorka , ali opet razmišljam ako kupim 5t onda bi ovo moje mogao i da ni ne koristim , vjerovatno bi me 5t zadovoljila u potpunosti
još sam u nedoumici :rolleyess:
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Da ja malo svojim skromnim znanjem pomognem kolegi Savi. Jučer sam bio u Slo u jednoj trgovini blizu mene i pitam čovjeka koliko dođe vitlo krpan 4 SI to vitlo nije na poluge nego na špage, dakle skuplje od ovog na poluge i kaže on 840 eura s pdv-om. Meni osobno je moje 4 t krpanovo vitlo prebrzo, da bi traktor mogao vući moraš mu dati gasa i sajlu onda brzo namata i kad drvo zapne negdje, a u mom kraju je sami kamen pa zapinje često, prednji kraj traktora odleti u zrak dok okom trepneš. U tvom kraju bi tebi odgovaralo brže vitlo, nemaš kamena, preporučam ti 5 tonsko jer je konstrukcija vitla prilagođena jačini traktora tako da je 4 tonsko vitlo predviđeno za rad s traktorom do 45 ks iako ja mogu reći da će prije traktor prevrnut nego što će se bilo što drugo dogodit kad zapne negdje, za vitlo 5 tona se preporuča traktor snage 45-60 ks, 7 tona 60-100 ks, mislim da za sva ova vitla da je traktor jači desetak ks od preporučene snage ne bi ostavilo posljedice na vitlu ali raditi s vitlom 4 t i traktorom 100 ks ne bi bilo zdravo za vitlo. Ova vitla koja imaju oznaku e su predviđena za bogatija tržišta i masivnije su napravljena i nama neke bitnije razlike, največa je razlika u cijeni jer su ona dosta skuplja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
što se iz tvoga izlaganja daa zaključiti da je u 4 tonskog vitla redukcija prebrza
meni ne igra ulogu velika brzina uvljačenja (namotavanja) sajle , ja volim da je to malo sporije a ako ti treba brzina ti raspali po gasu

a ako ovome od 4t povećaš gas onda ti se poveća i brzina koja je iovako prebrza

većinu posla sa vitlom bi kod mene odradjivao rus , 3,5T i 70ks je i više nego dovoljno i bezbijedno , mada i vladimirac bi bio dobar za tog posla jer mi je u većini slučajeva rus uposlen prevozom drveta sa karetom
znači dobra opcija bi mi bila vladimirac da čekrka a rus da izvozi iz šume , što bi onda ovo od 5t zadovoljilo
ja radim ogrevno drvo pa mi nema pravila veličina trupca , ako je previše lako je presijeći i izvući od 2 ili više puta

21yes kojim traktorom ti pogoniš svoje vitlo ?
 
Na vrh