• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,944
pih do mojega :(
imam opciju da zamijenim onu RD što sam skraćivao za novog krpana 4t , nešto se premišljam
da je 5t uzeo bih bez razmišljanja čak bi pivo i ćevape platio :partyman:
Pričekaj malo, bu zrasel na 5T :finga::rolfer::rolfer::rolfer:
 

makyzg

Novi član
Tu od
16 Srp 2009
Poruka
23
za krpan 4t mogu reć samo pohvale, dosta jako i brzo vitlo..
radimo sa njim već par godina i vuće ko i prvi dan jedino su nam popucali ležajevi jednom al to potrošni materijal :)
mene zanimaju hidraulična vitla i kolko su kvalitetna, nadam se sljedeće godine uzet jedno a uniforest 5hpro mi zapelo za oko pa ako ga netko koristio može par rijeći..
 
A

asim22

Guest
hidrulicna vitla su dobra sa vecim kapacitetom ulja ulje kad sezagrije slabije vosi ako je mali kapacitet
 

sused joža

Član
Tu od
11 Kol 2008
Poruka
41
Jel bi mogel neko malo pojasniti kak se radi s ovim vitlima kaj se stavljaju na traktore?Kad se koristi kuplung i kočnica?postupak kod izvlačenja drva,itd?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sused ,drapi ti na you tube pa poslje dvije pive dođi natrag sve ti bude jasno
metneš vitlo ma traktor ,
naj zabiti kardana
natoći malo nafte
trkout na blatobran
motorka , jebaju vrak de sam ju ostavil
lanac je oštar , mož misliti
benzin i ulje , i ima i nema
demižonjka je spremna , to se ne zaboravlje
napokon se ide
pila , kejela , sekira i bukva pada
pališ traktor
uključiš kardan
odvučeš sajelu prema bukvi
zakvačiš sajelu za bukvu
trk do traktora
povlačiš ručku za vitlanje
gledaš jel se drvo približava
iskreno nemam poima čemu služi kočnica , to je marketinški trik ..niš drugo
kad bukva dođe do traktora navališ na demežon
ponavljaš radnju dok svo bukva nije na ravnom
..
..dalje znaš , opet po demežonu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
V

Vjerni983

Guest
Hahaha svaka čast ovo si jako slikovito objasnil!:rolfer::rolfer::rolfer: Nema šanse da nebu skužil :lol::lol:
 
V

VIBROPOLJ

Guest
bio bi meni dobar i imt 577 sa inglandom netreba mi luksuz za šumu,samo nek on može povući,možda i to bude jednog lijepog dana,a do tad će biti dobar i imt 533 8)

Ovo sigurno paše i na IMT 539. Lagano instalacija a traktor može puno više povuči.

http://greenbd.info/halvband/

A neki tip čak prodaje tako nešto mislim u švedskoj

http://begmarknad.lantbruksnet.se/sok/annons.php?aid=72281

http://www.youtube.com/watch?v=lU5K6eKE2oQ&feature=related

vrijedi pogledat i ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=IztnmirmW7s&feature=related
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
krpan ili tajfun

kupujem novo vitlo 5tona ima li netko iskustava sa krpanom ili tajfunom koje se bolje pokazalo radio sam sa krpanom dosta je dobro,gdje je kod nas najpovoljnije za kupiti?
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
kupujem novo vitlo 5tona ima li netko iskustava sa krpanom ili tajfunom koje se bolje pokazalo radio sam sa krpanom dosta je dobro,gdje je kod nas najpovoljnije za kupiti?

Ovako šta se tiče krpana ja ga imam od 4t i više nego zadovoljan sam,prijatelj mi je imao imt565 sa 5t krpanom dosta je radio po šumi sa njim al ga je prodao sa traktorom zajedno kupit će LKT-e 81 turbo.Za tajfuna znam da su loše lamele raspadaju se znam neke koji su mjenjali 2-3 puta vec valjda loša serija vitli.

Najpovoljnija ti je kod krpana u tvornici 850€ je bila strai tip na ručku, kad sam bio zadnji put a kod nas su jako skupe isplati se ići u sloveniju po nju u tvornicu direktno.
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
ako je ovo MTZ-40 ja sam onda Elvis :mrgreen:

kako služi vitlo ?

evo iskreno neznam koji je to rus,nisam se ni raspitivo koji je to.tak sam nacuo da je taj.i mislim da ima 50 il 55 konja tako nešto..vi tu više znate,pa možete rec.to je traktor nasljeđen..pa ga mi sad u šumi korisitimo...vitlo dobro služii..odlicno je...zadovoljni smo snjime.u šumi radimo ujak ja i otac,vec oko 7 godina..prvo smo krenili s imt 540..na njemu je bilo to vitlo..pa smo onda kupili 577 bez prednje vuce i na njemu je bilo to vitlo,..i onda smo ovog dobili... i zadovoljni smo s vitlom...mi radimo drva kroz cjelu godinu...i to sve snjim..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
pa i ja radim drva skoro kroz cijelu godinu , izbjegavam zimske uslove rada zbog velikog rizika od povreda
imam pravljeno vitlo ali ne zadovoljava moje potrebe vitlanja trupaca , dobro je i veoma jako ali je sporo za rad tako da imam u planu ili da napravim nešto u stilu krpana ili da kupim novo

jesi li možda otvarao lamelu na vitlu interesuje me kolika je i jeli samo jednostepena ? ili ima više lamela ?


a što se tiče traktora imam i ja potpuno isti takav i radi ti se o MTZ-52, ovo MTZ ti je ''Minski Traktorski Zavod'' , ima više varijanti motora i imaju do max. 70 konja , taj je kod mene
a snaga ti piše na pločici na motoru sa lijeve strane , piše ti tip motora , vjerovatno D60 i snaga , kod mene recimo piše 70LS
ova slova D60 i 70LS su napisana ćirilicom
inače sam zadovoljan traktorom jer je dobar i vrijedan radnik u šumi , taj kud prođe pun ostali ne smiju ni prazni :prayer:
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
pa i ja radim drva skoro kroz cijelu godinu , izbjegavam zimske uslove rada zbog velikog rizika od povreda
imam pravljeno vitlo ali ne zadovoljava moje potrebe vitlanja trupaca , dobro je i veoma jako ali je sporo za rad tako da imam u planu ili da napravim nešto u stilu krpana ili da kupim novo

jesi li možda otvarao lamelu na vitlu interesuje me kolika je i jeli samo jednostepena ? ili ima više lamela ?


a što se tiče traktora imam i ja potpuno isti takav i radi ti se o MTZ-52, ovo MTZ ti je ''Minski Traktorski Zavod'' , ima više varijanti motora i imaju do max. 70 konja , taj je kod mene
a snaga ti piše na pločici na motoru sa lijeve strane , piše ti tip motora , vjerovatno D60 i snaga , kod mene recimo piše 70LS
ova slova D60 i 70LS su napisana ćirilicom
inače sam zadovoljan traktorom jer je dobar i vrijedan radnik u šumi , taj kud prođe pun ostali ne smiju ni prazni :prayer:

nismo mjenjali lamelu još...al nesjecam se sad.kad smo bili rastavljali kad je nešt ošlo.a to je bilo kad smo ga tek kupili.dok je bio na imt 540...kolko sam ja vidio mislim da je jednostepena,mislim nisam siguran.al mi to vitlo korisitmo od pocetka i zadovoljni smo.snjim..
al mtz je zakon..koristimo ga negdi dvije godine.nije nam još ništ ošlo na njemu ovak ozbiljnije osim alnasera...za šumu je pravi stvarvarno može svagdi proc...jedino je mana što je visok pa je lakše ga za prevrnit...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
i ja imam imt 565 i radio sam sa krpanom 5 tona na njemu vuče bez problema,hvala na informaciji i mislio sam ići u Sloveniju po vitlo i kum je tamo kupio kaže da su u pola jeftinija i dobiješ sajlu a kod nas nigdje a sajla od 70m je u Sloveniji 200eura
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
druže nemoj nas silovati sa slikama tolike razolucije , smanji malo :mad:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Samo mi reci kako da to napravim?

pa kada je uploaduješ , imaš ispod opciju Upload Options / Resizing >>
tu klikni i u padajućem meniju odaberi 800X600 (15-inch monitor)
i tek onda klikni na upload

ili
resizuj slike prije uploada nekim programom koji imaš , recimo PICTURE MENAGER ili sličan na rezoluciju 800X600
 

Najnoviji postovi

Na vrh