• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

N

NGBaja

Guest
Već kada spominjete vitlo... kupio sam jedno vojno i zanima me koliko je to tona? Ovaj što mi ga je prodao nezna, a koga god sam pitao, svatko kaže drugačije, pa da pitam vas. Koliko ono može vući?
Evo malo i slika
Vitlo

I sve što ide uz njega



 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Onoliko tona koliko uspiješ za njega zakopčati.
Zbilja ljep primjerak , ako ga misliš koristiti za sebe tj. za šumu preporučam ti da ga pogoniš kardanom a od ove hidraulike napraš kalač .
Daj vrti vratilo gdje sjeda motor pa vidi koji je prenos + izmjeri promjer bubnja na dnu da sraćunamo brzinu sajele ako ide na kardan .
Na ovu rućku se može osloboditi bubanj ? - ako da to je rođeno za kardan
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
uuuuuu jes dobro vitlo,koliko si ga platio
ja misli mda je bolje kad bi ga stavi na hidraulicno,vise bi vuklo a manje opterecivalo traktor..
 
N

NGBaja

Guest
Neće to ići na traktor, nego na labudicu pa će se kopčati na hidrauliku od kamiona, gdje se inače kopča kipanje poluprikolice, tako da mi je ovaj dio sa kardanom višak. Ova ručka sa strane ga oslobađa, tako da se može i ručno izvlačiti sajla.
Inače je to vojno vitlo, skinuto sa njihove labudice, ako je moglo tenk navući na nju, pa valjda će i kod mene ove šumske traktore i ostale strojeve koje vozim, jer bude slučajeva da u sred rada vrisne motor i onda ga moramo gurati na labudicu.
Cijena: bagatela, sve to što vidite na slici i još ću dobiti novu sjlu za rezervu, to sve za 2.500 kuna, mislim da sam dobro prošao :) ?
I još mi je prodao jednu veliku tenkovsku sajlu za samo 400 kuna.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
493
uuu ovo je opako vitlo...
ima jedan moj susjed složeno za traktor i preko krdana...
omjer je opak jer u ljer gasu vuče...
mislim da je omjer preko 1:10 nisam ga dugo koristio al mislim da sam jednom mjerio i da je bilo preko 10 okretaja krdana za jedan okretaj bubnja....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
ne treba pretjerivati sa redukcijom , kod mene je 1:16 i mnogo je za izvlačenje drveta , ali je idealno za izvlačenje onih koji su zapali ili prevrnuli traktor ili prikolicu
po mome mišljenju 1:8-10 je sasvim optimalno
 
Z

zetor4718

Guest
dečki,jel netko zainteresiran za moje vitlo Krpan 4T?nije staro ni godinu dana a radilo je samo onda kad sam slikao i tad je izvuklo cca. 20m drva.prodao bi ga jel bi uzeo veće odnosno Krpan 5T.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
dečki,jel netko zainteresiran za moje vitlo Krpan 4T?nije staro ni godinu dana a radilo je samo onda kad sam slikao i tad je izvuklo cca. 20m drva.prodao bi ga jel bi uzeo veće odnosno Krpan 5T.

i ja tražim krpanovo od 5 tona za kupiti
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
dečki,jel netko zainteresiran za moje vitlo Krpan 4T?nije staro ni godinu dana a radilo je samo onda kad sam slikao i tad je izvuklo cca. 20m drva.prodao bi ga jel bi uzeo veće odnosno Krpan 5T.

i ja tražim krpanovo od 5 tona za kupiti,nemogu vjerovati da si za taj traktor kupio vitlo od 4tone.Iću ja sljedeći tjedan u Sloveniju po vitlo stavit ću slike pa ćeš vidjeti uzet ću novi model krpan 5-si
 
Z

zetor4718

Guest
Prijatelju vidim da si novi ovdje,ja sam to vitlo kupio kad sam imao zetora 4718,kao što vidiš takvo mi je i korisničko ime a i na kraju da sam kupio vitlo 3t to tvoj problem nije.ja sam bio u sloveniji u krpanu mjesto je obična selendra,ljudi su neljubazni a tvornica je ok a radnici su gostoprimljivi jer takvi moraju biti.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
tako je kume vitlo 5 si si ti kupi kod krpana, odlično vitlo po još boljoj cijeni pa nam stavi slikicu koju i od tvornice neka ljudi vide tehnologiju i kvalitetu.
 
Z

zetor4718

Guest
pa tvornica je stvarno vrhunska i potpuno modernizirana jel ipak je to EU!počaste te kavom, imaju lcd televizore na kojima gledaš proizvodni proces,imaju novog Massey Fregusona i McCormick...sve u svemu ok
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Evo malo novosti o krpanu.
Inače ja nisam dobil ni kavu nit sam videl LCD dok sam kupoval vitlo...:butthead:

Jučer je bil prvi posel ovu godinu i skužil sam da nekaj nije kak je bilo.

1.Sajla se izvlači "još" teže nek prije.Čini mi se da je primil onaj mali klizač koji sprečava prelagano izvlačenje.
2.Kad povučem kvačilo dost jako nekaj zacvili?
Danas sam skinul poklopac da malo vidim.
100_0102-1.jpg

100_0100.jpg


Lanac mi se čini dost labav. Koliko bi trebal imat lufta?
Iza koda ima malo špena.Dal je netko skidal kad bubanj?
Treba kaj pripazit?
:partyman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Lanac mi ne djeluje prelabav
Kad skineš veliku maticu i nosač koje drže 4 vijka M 10 pripazi na mehanizam koji pritišče bubanj na spojku(kuplung) .
Ako već raskopaš molim te poslikaj kako to izgleda jer savo još uvjek misli da su unutra kuglice .
Sve ostalo unutra su ležajevi , možda neke dinstancne podloše i tak ..ništa revolucinarno .
Jedino ako nije kaj oišlo onda djelove presij na rošeto veće komade vrati natrag.
Da li je otisak lanca na velikom lančaniku od masti ili se tak pojel?
Lanac ne maži previše , mast ti se bude cjedila u kuplung .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
puki da ti nije upalo nešto u lamelu
ima li veze kada se uključen kardan i okreće se i ovako kada je skinut kardan u izvlačenju sajle
ovaj dio po kojem kliza onaj mali djavolak protiv odsukivanja sajle čini mi se da ti je dosta pritegnut , na tom mjestu je jako uklizano

kako se svilenje manifestuje , samo kada kreće vuča ili tokom cije vuče

sa vana baci oko na aksijalni ležaj , da se on slučajno nije sasuo
ne vjerujem da ćeš proći bez rasklapanja
a ako budeš rasklapao obavezno mi slikaj detalje oko lamele i unutrašnjosti jer me to jako zanima
 
Z

zetor4718

Guest
lanac nije sigurno labav jer tak je isto kao i kod mene.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
prijatelju vidim da si novi ovdje,ja sam to vitlo kupio kad sam imao zetora 4718,kao što vidiš takvo mi je i korisničko ime a i na kraju da sam kupio vitlo 3t to tvoj problem nije.ja sam bio u sloveniji u krpanu mjesto je obična selendra,ljudi su neljubazni a tvornica je ok a radnici su gostoprimljivi jer takvi moraju biti.

nevidim razloga da budes grub prema neni iako sam relativno novi na forumu samo sam dao svoje mišljenje
 

Najnoviji postovi

Na vrh