• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Od krpana vitla od 4 i 5 tona ova na polugu i špagu oznake SI i E imaju sva pa tako i moje srednju brzinu namatanja sajle 0.9 m/s a vitla oznake ER, EH i FEH od 4 i 5 tona imaju brzinu od 0.6 m/s, a sva vitla od 6,7,8 i 9 tona bez obzira na oznaku imaju brzinu od 0.6 m/s. A jesam ga iskomplicirao bezveze. Izvlačim s universalom 445 (45 ks) bez prednjeg pogona i utega naprijed. Inače po meni je tajfun u vitlima ispred krpana.
 
Posljednje uređivanje:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Od krpana vitla od 4 i 5 tona ova na polugu i špagu oznake SI i E imaju sva pa tako i moje srednju brzinu namatanja sajle 0.9 m/s a vitla oznake ER, EH i FEH od 4 i 5 tona imaju brzinu od 0.6 m/s, a sva vitla od 6,7,8 i 9 tona bez obzira na oznaku imaju brzinu od 0.6 m/s. A jesam ga iskomplicirao bezveze. Izvlačim s universalom 445 (45 ks) bez prednjeg pogona i utega naprijed. Inače po meni je tajfun u vitlima ispred krpana.

Tajfun je više kao nekaj finjeje sa ljepim dodacima.Neki naosači,kutijice za lance...
Al je i cijena dosta veča!
Ja sam zadovoljan sa 4vorkom al ak imaš čim tjerat svakako uzmi 5tona.
Pa ne boli glava od viška:mrgreen:
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ja sam kupio krpana jer me je izašao jeftinije nego tajfun, ali sad su se promijenile stvari i cijena ovih na špagu (tajfun nema na polugu) je jako blizu. Oba su vitla jako slična samo tajfun ima malo masivnije i kvalitetnije neke stvari napravljene nego krpan (mehanizam poluga s kojima se vitlo uključuje kod krpana je preblizu kočnice i zna zapet a kod tajfuna je to bolje i masivnije napravljeno), pazilo se na neke stvari da olakšaju korisniku uporabu i tu je tajfun ispred.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Brzina je ok.Pokušavm vuči na čim manjem gasu jer imam bolju kontrolu nat teretom i traktorom a kad ide teže dodam gasa,nekad i do kraja ako treba...
Vučna moč je po mom odlična nije bilo do sad ništa kaj nije povuklo.
Kad sfali staviš kladu na pola...
Čul sam da se da i vučna sila malo "tunirat" ako se dotegne lamela na onoj velikoj matici.
Al do sad nism imal tave potrebe.
Ovo je bil da sad največi komad kojeg sam vukal iz jaruge daljine nekih 80m.
Znači sajla skroz odmotana + dodatak.
Slika006.jpg


Ovaj hrast koji se vidi deno na slici je jedan od večih komada koje sam izvakal u "komadu" al sa krošnjom naprijed.Tu di tak nekaj povučem izgleda koda je prošal buldožder:supz:
Slika0146.jpg


JA sam zadovoljan krpanom!
Samo da dođe neki dupljak pred njega....:partyman:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Slika006.jpg


Ovaj hrast koji se vidi deno na slici je jedan od večih komada koje sam izvakal u "komadu" al sa krošnjom naprijed.Tu di tak nekaj povučem izgleda koda je prošal buldožder:supz:
Slika0146.jpg


JA sam zadovoljan krpanom!
Samo da dođe neki dupljak pred njega....:partyman:

Puki pa nije znam da si to tovaril u Golfijana?? :mrgreen: :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
kako vidim on može povući i preko jednog metra drveta :scratch
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
@zbalija
Uff je se i golf več toga nateglijo i drv i građe i i i ....
E sad kad je Ursus na dvorištu nejde več prikolica na golfa ipak je on več lagano za penziju....

@savoris
Na koga misliš:scratch

Inače golf služi više manje samo za prijevoz alata i gableca8)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
pa na krpana mislim , čini mi se da može povući,izvući,privući više od jednog metra drveta
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Može krpan povuči.
Procijeni sam koliko ima drva utoj bukovoj kladi s prve slike.Bila je negdje oko metar i nekih 3metra duga.
Do sad nije bilo kaj nije izvuklo.
A kad zapne ima razčoga,panj drvo il nešto slično.
Pa se to mora zaobič ili rješit drugačije.
Ursus je čak i prelagan da iskoristi moč vitla u potpunosti.
Videl sa da ga neki kopčaju na 539 neznam kolko oni mogu vuč pošto je IMT još lakši.

Inače otac moj se nemože načudit tome. Svaki put kad dođe malo vidjet kaj radimo samo klima glavom kad pucaju grane i ruše se bagremi :supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
čuj da bi vukao preko panjeva i prepreka treba ti ogromna mašina koja je teška bar 10 tona i da se lijepo zarije u zemlju
u slučaju zapinjanja prije traktor ide dole nego trupac gore

ovaj bukova klada sa slike , odakle si je izvukao , uzbrdica-nagib?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ursus je čak i prelagan da iskoristi moč vitla u potpunosti.
Videl sa da ga neki kopčaju na 539 neznam kolko oni mogu vuč pošto je IMT još lakši.
ako ti to stvarno stvara probleme napravi si ovu pomočnu koloturu kakvu imaju jača vitla .
Vjerujem da si vidio u živo kao izgleda , s jedne je strana otvorena tako da preko nje provučeš sajelu , pa kad izvučeš glavu bukve jednostavno sajelu oslobodiš iz nje i nastaviš po starom .
Ne moraš ni variti uporište za nje , napravi tako da je vežeš preko kuke koja je namjenjena za priklolicu
v_2.jpg
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Puknuti ovo kaj si napisal je u planu več duže vrijeme!
Samo nikak da se primem realizacije...
Bit če sad kad bu zima i kratki dani :drinkers:
Čak sam razmišljl da nazovem krpana i pitam koliko košta to kao rezervni dio pa bi to fino zavaril ko original sa nosačima....
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ljudi koji imaju koloture na vitlu ih ne koriste jer se sajla s njima brzo uništava (frče), prava stvar bi bila ugradit jednoradni cilindar iza na donju polugu (poluge) da upire vitlo u zemlju kako mogu vladimirci. Razlika u težini između 4 (165 kg) i 5t (250 kg) vitla na poluge je 85 kg, a na špage 4t (214 kg) i 5t (260 kg) je 46 kg.
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kakve su to serije vitla si-e-ef ili tak nesta u cemu se razlikuju u kvaliteti i cijeni vj da li ima jos kakvih razlika?
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
koliko u HR koštaju KRPAN ili slični vitlovi od 4,5,6T ?

ima li kakav povrat PDVa i koliko košta carina za takve stvari ?



Danas bio u trgovini "Šantić-promet" i onako usput vidio vitlo KRPAN 5, cijena 10,250 kn
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
pih do mojega :(
imam opciju da zamijenim onu RD što sam skraćivao za novog krpana 4t , nešto se premišljam
da je 5t uzeo bih bez razmišljanja čak bi pivo i ćevape platio :partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh