• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Mislil sam si da je zeks, ali čini mi se da ima i sa Iveco i sa JCB :icon_scratch:
Nek se gazda izjasni koji je
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,216
Koliko bi vrijedilo 5-tonsko rabljeno vitlo, u dobrom stanju, marke FARMI (finske proizvodnje), s kardanom i 80m sajle fi10?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Možda je fulal u razvodu za 1 zub.
Možda ste obrusili glavu pa ventili nisu dovoljno duboko.
Možda ste ugradili pretanku brtvu glave u kombinaciji sa obrušenom glavom.
Možda je novi klip previsok (tvornička greška).
Možda stvarno nevalja klackalica.
Možda nema podmazivanja.

Nekaj od toga je pa krenite od jednostavnih provjera prema onima težima.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
Koliko bi vrijedilo 5-tonsko rabljeno vitlo, u dobrom stanju, marke FARMI (finske proizvodnje), s kardanom i 80m sajle fi10?

ako je tak kako kažeš od 5000-6000kn
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,216
Hvala Hrvoje. Cijeni ga 700€, pa me zanimala stvarna vrijednost.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Nego što nego pravo iz šume,ima negdje oko 15min vožnje zavisi od ture :smile:

@tomo420 Zove se capin i ništa bez njega kad uvati motorku :icon_super:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
imam problem sa Tasjfunom sa slike, radio sam, tj. majstor mi je ljepio novu oblogu na kočnicu jer mi je kada sam dovukao trupac na bumnju nastajao kuršlus, pošto se pod otporom namotavao a kada bi zaustavio onda bi se razletila, to sam napravio ALI sada me muči nešto oko uključivanja, do sada je dobro vukao ima 2 lamele, a sada čim uključim kardan on kreče polako namotavat mada je ručka pa uključivanje slobodna i štangica za štelanje labava, kao da je nešto na tom mehanizmu zaštekalo, trenutno nemam vremena rastavljati to ali ako netko ima neki savjet sdobro bi došao, iza šarafa na osovini ima taj mehanizam za ukljičivanje na kojem su 3 valjčića i upravo u njih sumnjam da su zaštekali, nije mi to bila neka mudrost rastaviti i sastaviti a sada me zeza i toliko me je naljutilo da sam ga skoro odlučio prodat da mi je u tom trenutku neko došao sa novcima putovao bi odmah,,,:icon_rofl:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,216
Off topic:
kakav ti je ono Hanomag u pozadini?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ako ti je majstor radio lamelu onda valjda imaš i neku garanciju ili neš .
Možda je več rastrgana ..tko zna .
I podmaži koji put mehanizam , nabaci kakvi komad najlona da ga ne pere baš svaka kiša
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
-nije to moj sa slike ali isti je model, ( kod mene je sve pod krovom)
-nije radio lamelu nego pojas od kočnice na nju je lijepio nove obloge

- možda sam i sam sebi u svom pitanju odgovorio ali ništa neču znati dok ga ne rastavim a možda i je tovotna mast (skojom sam mastio pogonski lanac čim bi mi negdje ostalo od podmazivanja strojeva) otišla i namastila koju lamelu,

- mislio sam da je netko imao slično iskustvo i da zna o čemu pričam pa će dati adekvatni odgovor, inače radi se o starom vitlu ali ono za razliku od nekih novih ima 2 lamele i oko 350 kg težine
 
S

siljo07

Guest
[/QUOTE]
postoji mogucnost ako si ga rastavljao da si pritegao onaj veliki seraf na osovini bubnja pokusaj popustiti jdan ili dva kruga ako se ponovi isto onda su lezajevi oslabili imao sam takav slucaj al u mene su bili lezajevi:(handshake)::(handshake):
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
e bome jesam rastavio sam ga cjelog a taj centralni šaraf sam si napravio ključ jer je mislim (sad na pamet) negdje oko 50 mm a i poluga je bila oko 50 cm pa do jaja sam ga stagnuo sutra će vjerojatno biti kiša pa ću se s time zabavljati, što se tiće bubnja ima 2 lažaja zatvorena i oni su bili skroz OK a i bubanj se lako okreće kada iskopćam kardan od traktora ali čim ga skopčam kao da je cjeli mehanizam uključen, on lagano vuće sajlu a kada ga isključim neda odmotavat sajlu već moram isključit kardan na traktoru i vuči sve, čak i traktorski mehanizam ako ne skinem kardan
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Moguće je da imaš neko strano tijelo u lamelama (upala grana,lišće ili kakvo drugo smeće)
 

Najnoviji postovi

Na vrh