• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Swizach, sve se vidi.
Ova gornja kolotura se zakreće lijevo-desno, te slijedi namatanje sajle na bubnju. Na taj način sajla ne dolazi samo na sredinu bubnja, već šeta od početka do kraja.
Vidiš da sajla ide od bubnja na gornju koloturu, a kroz šuplju osovinu na donju koloturu od koje ide van do trupca.
Na taj način netrebaju gornja i donja kolotura kak na Krpanu, a ujedno je riješeno i slaganje sajle.
Nemam iskustva s vitlima, ali ovo izgleda stvarno promišljeno i jednostavno napravljeno.
 

Draza89

Novi član
Tu od
14 Ruj 2013
Poruka
21
ZJ upravo tako, dobro zapazanje.. Inace odlicno slaze sajlu.. ponekada malo ulja na nju i trajace dugo.. swizac ako treba poslikacu pa cu postaviti. pozz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ZJ slažem se s tobom imam Tajfuna 4 t ali starog i jakog i teškog tjera ga traktor od 47 kw nizak je i ne diže traktor,,, gledao sam nove KRPANE i uopće mi se ne sviđaju izmišlaju gluposti i sve dodatno naplačuju, UNIForest je bolji za manje novaca, daska je šira a u konačnici je jeftiniji jer Krpan sada traži doplatu za donju koluturu, za poteznicu ma nisu normalni, a Tajfun je priča za sebe na predprošlom gudovcu bilo je 3 zastpnika a ovaj puta nitko osim našeg člana "šole" je da su OK ali su ruku na srce precjenjeni
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Napravi uzdužne ukrute od prednjeg kraja bar do zvona (još bolje do truba).

I to je bilo u planu, ali su me druge obaveze maknule od te izrade, ali sad na zimu imam u planu to tak nekak napraviti !!
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Samo što ti treba traktor sa 100ks i duplom vučom da bi radio s tim vitlom kako treba :eek::
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Znam nekoga ko si je nabavio massey ferguson 3630 ( 130ks ) i vitlo ( mislim da je 8 tona, ali moze biti i 10 tona nisam 100% siguran ) i kaze da je prezadovoljan s njime. Nema sto ne moze izvuci s njime.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Kaj zamišljaš pod pojmom kvalitete ?
Nitko to ne radi od odljevaka kako bi trebalo
Nitko ne ugrađuje kvalitetne ležajeve nego kineske
Nitko ne radi trermičku obradu iako bi na nekim dijelovima bila potrebna .
Bira se dizajn i cijena kao i kod današnjih auta ,
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
A da .... to je tak danas u Hrvata .... Sto manje uloziti, a sto vise zaraditi ! Trebam vitlo za svoje potrebe i naravno da gledam kak bi sto jeftinije prosel ! I ovo mi je preskupo za onu kolicinu koju bi izvlacil, tak da gledam sto jeftinije proci ....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Pa ovo je smijeh od cijena ! No, dobro puknuti .... Kaj mi hoces reci s tim osim da je ta jeftinoca ugradjena u vitla ...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Hoču ti reči da češ sigurno pogriješiti , susjedi budu vitlali a ti buš cukal ili popravljal ,hahahhahaahahahahahahahha
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ne za ta ..nego za ono koje budeš kupio .
Za karas ne mogu reči ništa loše ...zapravo ne mogu reči ništa .
Ali jako dobro znam kako radi mala a i velika privreda ...nažalost to je tako i tako je svugdje .
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Jedni ih hvale,jedni pljuju,kako karas tako i krpan,ja sam mišljenja da je i jedan karas dobar za domačinstvo ako se s njime radi u normalnim granicama i uslovima.
Ja sam osobno imao namjeru kupit krpana i to SI serije al pare otišle u dr smjeru,i sad sam sebe pitam dal kupit kad dođem do para krpan pa se tuč po glavi kad neke ode il karas pa se opet tuč,al barem manje jer je i manje plačen.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Sve kaj se koristi po preporuci proizvodjaca i odrzava - trajat ce i sluziti ! Danas e to tak .... mozes dobro proc u kupnji, a mozes naje.... A i koji se crni djavo moze tak pokvariti da se nemre i slozit .....
 
Na vrh