• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

S

siljo07

Guest
e bome jesam rastavio sam ga cjelog a taj centralni šaraf sam si napravio ključ jer je mislim (sad na pamet) negdje oko 50 mm a i poluga je bila oko 50 cm pa do jaja sam ga stagnuo sutra će vjerojatno biti kiša pa ću se s time zabavljati, što se tiće bubnja ima 2 lažaja zatvorena i oni su bili skroz OK a i bubanj se lako okreće kada iskopćam kardan od traktora ali čim ga skopčam kao da je cjeli mehanizam uključen, on lagano vuće sajlu a kada ga isključim neda odmotavat sajlu već moram isključit kardan na traktoru i vuči sve, čak i traktorski mehanizam ako ne skinem kardan
onda si ga pretegao popustaj
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ISTINA
taj šaraf je bio pretegnut ali i jednu lamelu ( ovu koja ima sa obje strane obloge) sam okrenuo naopako a ona je i malo uvijena tako da bubanj na nju nije sjedao ravno već je hvatala na intervale, a samim time i ova koja je bila iza nje prema lančaniku, skinuo sam to sve pa če mi nalijepiti nove obloge a ploče poravnati onda mora vuč kao novo
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Pozz ljudi
Jedno pitanjce - Da li je itko od vas koristio kakvo sumarsko vitlo na Ursusu 335 ??!
I ... Da li je moguce da mali medo moze koristiti koje vitlo za vitlanje drva naravno ...
Hvala
 
B

bosniahos

Guest
Malo čudno pitanje,70 posto traktora koji san vidia da imaju vitla je bio ursus c335.Misliš da nije dovoljno jak ili težak, štoli.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pozz ljudi
Jedno pitanjce - Da li je itko od vas koristio kakvo sumarsko vitlo na Ursusu 335 ??!
I ... Da li je moguce da mali medo moze koristiti koje vitlo za vitlanje drva naravno ...
Hvala

Pozz.
Imam 335 i na njemu koristim krpan4 (balkanski model :(happy): )
kombinacija mi se pokazala dobra u radu iako bi medo mogal bit ponekad malo teži u pr. kraju.
Ak te još kaj zanima samo pitaj!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Malo čudno pitanje,70 posto traktora koji san vidia da imaju vitla je bio ursus c335.Misliš da nije dovoljno jak ili težak, štoli.

Ma nee... nego, vecina traktora koje san ja vidio, su jaci, Store, Univerzal, Zetor ... i da ne nabrajam, a svi redom su dupljaci sa vise konja. Zato sam postavio pitanje, mada znam da je cijela bit u prijenosu ( omjeru ). Ali, bolje pitati nego se zaletit ko muha bez glave, a ja imam iskustva sa zaletavanjem pa....:icon_twisted:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Ovdje ti nije toliko pitanje snage na kardanu, koliko gradnje samog traktora.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ovdje ti nije toliko pitanje snage na kardanu, koliko gradnje samog traktora.

Moram priznati da mi nije bas jasan ovaj drugi dio - gradnje samog traktora
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
težina je najveći plus 335 nije brz i okretan a to mu za vitlo i ne treba, kao i prednja vuća, mali je potrošač i šta ti više treba za vitlo od 4T
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Pa i nista vise od toga osim novaca da ga kupim...... Imam na prednjem kraju 6t vitlo za izvlačenje i .... bome dobro radi i vuče, ali .... spooooooroooooo
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
koliko je teško to vitlo na prednjem kraju, kakav mu je pogon, pretpostavljam na hidro motor a ursus ima mali protok ulja i to ga možda usporava
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
koliko je teško to vitlo na prednjem kraju, kakav mu je pogon, pretpostavljam na hidro motor a ursus ima mali protok ulja i to ga možda usporava

Ne, ne... vitlo je tezine oko 40 kg, a pogon je preko elektromotora ! Takva vitla imaju djipovi i slicne vozilice ! Dobro je !! Ujedno je i uteg s prednje strane, a jedina mana mu je kaj je sporo.... Al, nemres i ovce i novce ! Mene je vec na dva navrata izvuko sa punom prikolicom drva !!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
AD ti je odgovoril na moje pitanje. Ursus je slab po konjima, ali je čudo po vučnoj sili u svojoj klasi.
Pazi da ti to vitlo ne ostavi prednji trap z jedne i prikolicu z druge strane.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
AD ti je odgovoril na moje pitanje. Ursus je slab po konjima, ali je čudo po vučnoj sili u svojoj klasi.
Pazi da ti to vitlo ne ostavi prednji trap z jedne i prikolicu z druge strane.

Hahahah to bi bil smjeh ( u prvoj fazi, a kad bi se osvjestil - :icon_twisted: ) !
Ma ne vitlam ja s njim bas bez pameti ! Ukazala se prilika, kupil sam ga i montiral, a sve u svrhu male pomoci traktoru da se izvuce iz nevolje. Ni jednom ga nisam koristil, a da pogon na traktoru nije bil aktivan ! Vrag je ako zapnem u sumi, treba mne samo metar dva povuć da se izvucem, a nigdje zive duse... pa onda nazivaj okolo tko je doma, a tko nije da me povuce ta dva metra... ma... ovak sam sigurniji
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Napravi uzdužne ukrute od prednjeg kraja bar do zvona (još bolje do truba).
 
B

bosniahos

Guest
Dobro,čovik nema velika iskustva pa dobro damuse obijasni.Sama ideja mu nije loša več su neki stavili tu u temi,hidraulično vitlo naprid, slično.Bez obzira koliko ks ima traktor a stavi mu se naprid takvo što,moglo bise dogodit zlo kako je spomenito.Napravi ramu i poveži je skroz iza.Ja san malo ludova i doveza traktor kuči udva dila.Mislim da ta strujna vitla imadu mogučnost podešavanja vučne sile.Svakako dasi upravu,Samo da nikog netrebaš dozivati i namaljat,ajde dođi.
 

Draza89

Novi član
Tu od
14 Ruj 2013
Poruka
21
Evo moje vitlo, pravljeno po narudzbi, covjek ih pravi u radioni, nije neka firma ili tako nesto.. jako su dobra i ne dizu traktor kao krpan.. ima malo drugaciji sistem.. vidjecete na slikama.. Vitlo je 10t i 150m sajle fi14 i ima 3 lamele..

yj6n.jpg


n5dv.jpg


d2qt.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Pa normalno da ne diže, kad sajla izlazi relativno nisko. Vidim ima i sistem za slaganje sajle. Liijepa i jednostavna konstrukcija.

To je kopija Iglanda ili Farmija?
 

Draza89

Novi član
Tu od
14 Ruj 2013
Poruka
21
Covjek koji pravi vitla preziva se Gvozden, nalazi se u Kozarskoj Dubici.. Placeno je 2600KM a sajla sa dvoje omce oko 600KM.. Konstrukcija je odlicna, cvrsto, odlicni varovi.. msm meni se najvise dopalo zbog toga sto ne dize traktor.. Ne znam cija je kopija, trazio sam na netu slicno msm da tom izvedbom i nisam nasao.. pogon ja na zupcanik nije lanac..
 
Na vrh