• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Od kombinacije ništa,čovjek keš preusmjerio u uređenje kuće,a vitlo će vrlo vjerojatno uzet u nekoj trgovini na rate,znači vrlovjerojatno krpana od 4 tone
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ma ja možda još i ove godine kupim vitlo,doduše stari ima volju da uzme još to prije mirovine i tu bi bioo kraj kaj se tiće mehanizacije. A čovjek nije loš kao osoba zato bi i išao u kompu sa njim,al je uvjek je..n sa parama,danas ima sutra nema,i tu je priča promjenila smjer
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ti najbolje znas ! Ali . . . Kompanjonstvo kad tad razj ... prijateljstvo !!
Znam to iz osobnog iskustva na zalost . . .
Taj da ja . . . nikad vise !! Ak mogu sam, mogu, ak ne ne !
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
jučer pošteno isprobao vitlu ima prednosti i mana i treba modifikacije odraditi neke

-mane su špage koje treba doraditi i ostaviti u kabini a vani složiti ručke
-isto tako su prednost jer možeš u vožnji otpuštati i privitlavati sajlu
-zaštitna mreža koristi ali isto tako je grana zna spustiti u vožnji za naprijed jer kad je hidraulik do kraja podignut ona je 40cm iznad kabine, treba ugradit opruge du ju sama vrati
-dosta brzo vitlo i jako traktor radi na 1500 okretaja i vuče bez problema sve živo i cijele bukve s granjem

šumarstvo
 

Prilozi

  • Fotografija-0076.jpg
    Fotografija-0076.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 354
  • Fotografija-0077.jpg
    Fotografija-0077.jpg
    74.6 KB · Pregleda: 454
  • Fotografija-0046.jpg
    Fotografija-0046.jpg
    73.4 KB · Pregleda: 413
  • Fotografija-0079.jpg
    Fotografija-0079.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 417
  • Fotografija-0075.jpg
    Fotografija-0075.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 384
  • Fotografija-0074.jpg
    Fotografija-0074.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 380
  • Fotografija-0068a.jpg
    Fotografija-0068a.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 340
  • Fotografija-0070t.jpg
    Fotografija-0070t.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 359
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Danas sam, konacno, "krstio" vitlo na cupanju korjenja. U startu je proklizavalo.... tak da sam se vec videl nattrag kod proizvodjaca sa brdom psovki .... No. sto vise sam radio s njim, proklizavanja je bilo sve manje. Vjerojatno je si je lamela morala napraviti "sic" da primi kak treba !? Ili grijesim ?? Uglavnom, posao je odradjen, a jedina zamjerka ( za sada ) je u slaganju sajle na bubnju. Par puta sam trebal rastezati sajlu pomakom traktora da se odcvika, al to je vjerojatno problem kod vecine vitala... Slike sam postavio u temi o obradi zapustenog zemljista.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da li je dovoljno sajlu nauljiti, ili je bolja mast ? Ovo je, sto se cupanja panjeva tice, bilo sad i vjerojatno nikad vide ...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mast je bolja , pripazi da ne zauljiš lamelu ..opet ne pretjerivati nego malo ali redovito .

vaš velečasni
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
yzf ico@; tu pri meni ekipa koja tak na visoko ruši (u pravilu tuđa drva) se niš puno ne naslikava. Vjerujem da kod tebe nije to razlog. Inače lijepi posel i još ljepše slike. I traktor je mrak s ovim prednjim širokim gumama.
 

Prilozi

  • Fotografija-0068a.jpg
    Fotografija-0068a.jpg
    72.5 KB · Pregleda: 218

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
mast je bolja , pripazi da ne zauljiš lamelu ..opet ne pretjerivati nego malo ali redovito .

vaš velečasni
Mislim da bi mast u spreju bila idealna za ta podmazivanja?

gradevinska-mast-spreju-500ml-slika-13130348.jpg
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Imas Pravon U spreju je najbolja
Dobro drzi i dugo ostaje masna.
Znam samo da je ruke teze od nje
oprati nego od obicne kolamasti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Košta 50-tak kuna tuba, ali mislim da vredi svaku kunu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne treba se tu previše žrtvovati jer večina masti ostane na zemlji kad se vitla ..

vaš velečasni
 
B

beks

Guest
pozdrav svima
novi sam ovdje pa bih molio malu pomoć. imam imt539 i kupujem vitlo 4t samo za svoje potrebe,pa bi vas molio za malu pomoć. dvoumim se između "krpan" i "karas" . dali ima ko kakva iskustva u zadnje vrijeme,što predlazete i kakva je razlika u cijeni..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovaj wurth-ov sprej imam doma i s njim sam vec ranije posprical sajlu dok je bila onak namotana na bubnju, Je, jako dobra stvar je ta mascoba u spreju !
 

marko1303

Novi član
Tu od
14 Tra 2014
Poruka
7
Molio bi savijet oko kvačila za vitlo. Vitlo je samogradnja, daska je nalik Tajfunu, prijenos je od reduktora i zupčanika samoutovarne prikolice. Bubanj je zakrenut za 90° u odnosu na Tajfun. Mehanizam kvačila je ko na tajfunu (sa dvije pločice i 3 štifta). Lamela je od viličara promjera oko 350mm, na bubnju je na štiftima i upire se na zupčanik na kojem je ravna pločevina. Problem je u tome što je kvačilo slabo i klizi. u čemu bi mogao biti problem?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nama ti tu previse mudrosti .... Ili ti lamela, tj bubanj, nedovoljno prisjeda na zupcanik ( ako je nova lamela, pogotovo, dok si ne nepravi " sic " ), ili si kod podmazivanja ( ako jesi ) zamastio i lamelu....
 

Najnoviji postovi

Na vrh