• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Nezz ja šta oni rade ali kod nas krpan je sahrani par traktora.
Na jcb fast tracku kod poznanika je 5 tona si pa ga ne sahrani.
Možda kod vas šalju balkansku robu lošu
Ali nemože se usporedit s krpanom i njegovim proizvodnim programom to sigurno
Druže kod tebe je sve što ti imaš najbolje. Prvo nisi vidio uživo kako radi to vitlo. Treba biti objektivan ja nemam ni jedno ni drugo ali iz iskustva mojih kolega gvozdenovo vitlo je usavršeno i svi nedostaci koje imaju druga vitla otklonjeni. Mislim da gvozden može dati račun ipak je on ozbiljno preduzeće.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Slabo je on preduzeće prema krpanu nema ni zaštitne mreže.
Nema ni atest a bome jel ima uopće pločicu na vitlu.
Tehničke podatke.
Ja ne ulazim u rasprave ali on firmi poput krpana je slab ništa.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ne mogu da verujem koliko su neki ljudi opsednuti najobicnijom mrezom koja uzgred i ne stiti rukovaoca. Mreza i plocica sa podatcima su toliko banalne stvari da verujem da bi uz dogovor i malu doplatu Gvozden i to stavio. Samo sto ne vitla drvo mreza ili plocica vec ceo sklop.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Kad je rijec o mrezi grijesite jako je bitna. Vecina vas tegli za stangu dok vitla. Vitla sa spagama i vecinom su to profesionalna vitla su predvidjena za rad iz traktora, a ne da stojis pored traktora i zato je ta mreza bitna.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A gle ako tebi nije bitno drugima jko stroj nije atestiran to me uopće ne zanima.
Da se što dogodi evo problema.
A i kod nas ga nebi mogo ni prodat legalno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Vitla sa spagama i vecinom su to profesionalna vitla su predvidjena za rad iz traktora, a ne da stojis pored traktora i zato je ta mreza bitna.
Upravo tako . Mada mnogi to zaborave ili čak ni neznaju.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ako jos uvek niste primetili ova vitla nemaju uze vec polugu koja se povlaci za vitlanje. Znaci tu vitlanja iz traktora nema. Stoga zakljucujem da je mreza nepotrebna. Opet kazem da je to toliko banalna stvar da bez problema moze da se postavi kome to nesto znaci.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sebi sam kupil kalač za drva s jednoručnim upravljanjem. Nikad, ali baš nikad, to ne bi preporučil nikom drugom. Slična je stvar sa svim sigurnosnim elementima na strojevima. Barem ja tak razmišljam.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Mreža je itekako bitna
Iz vlastitog iskustva imam vitlo tajfun 4 tonsko koje ima mrežu,ali je nikad ne koristim,mada je jednom mogla imat fatalne posljedice
Špage sam skinuo jer su mi smetale,ali se jednom desilo da smo ja i tata nešto povlačili a on je bio na traktoru,i pomicao,a ja pored njega potezao i u jednom trenutku sajla 14 fiju tati pored glave,samo smo se pogledali i sve je bilo jasno
Tako da kao što je puno klega reklo svi mi radimo na neki svoj način,ali kad nekome posudim vitlo stavim mu i mrežu jer ne želim nikog imat na duši,a ja i dalje radim bez nje,ali ne forsiram toliko sajlu kad ne ide ima drugih načina(iako sam svjestan posljedica)
Ali imam jedno pitanje za one koji su radili sa ovakvim kočnicama ko od gvozden vitla
Naime ja imam pojasnu kočnicu koju opustim bilo kad,a čini mi se da kad se ova "zakajla" treba najprije potegnut sajlu da bi se otpustila kočnica ili se varam?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Da,na gvozden vitlu se mora malo povući sajla da se otkoči ali to i nije neki problem za razliku koji teret može povući to vitlo.Kod mene se dešavalo da Ursusa c360 gasi motor u prvoj brzini preko kardana pri punom gasu ali sajla je 16-ka.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Pitao sam zato što susjed ima tajfuna od 3 ili 3,5 tona i ima isti sistem kočnice,i rekao mi je da mu se jednom desilo da je vukao trupac mu se zaglavio i podiglo mu traktor,on je normalno pustio povlačenje i onda je kaže već bio problem kako otpustit kočnicu,ako potegne ne ide,a otpustit ne može

Ne znam kavo je to gvozden vitlo jer ga nikad nisam vidio i ne mogu ga uspoređivat s nijednim drugim jer sam radio isključivo sa svojim,sa svojim sam zadovoljan,jedino otkad imam veći traktor moglo bi biti i jače,mogo bi više povuć,ali za mojih 20 tak metara godišnje zadovolit će i ovaj,jer su sad nova tajfunova vitla sa cijenom otišla nebu pod oblake za moje potrebe
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
To je isto problem zapne nemoš privitlat a nemožeš ni kočnicu otpustit.
Nedaj bože da te teret povuče u dragu a kočnica drži.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Zbog sigurnosti se takve kočnice više ne koriste. No, ak se radi promišljeno, nema opasnosti.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Ako se radi promišljeno,sigurno da je opasnost manja,ali u 95% slučajeva nitko ne pročita upute koje dolaze uz stroj jer"ionako već sve znamo"
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Većina nesreća se dogodi pri umoru čovjek slabo razmišlja a neko malo i popije i evo ti ga
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Većina nesreća se dogodi pri umoru čovjek slabo razmišlja a neko malo i popije i evo ti ga
Ja imam krpana 4si i izgleda kao igracka prema tajfunu egv 45 a i tajfun koriste svi kod mene koji se bave sumom.Od krpana su dobri modeli s reduktorom ali ti imaju cijenu kao i tajfun pa je tajfun bolji izbor.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Koliko se već bavimo šumom nikad se još nije dogodila neka nezgoda što se tiče vitla,jest pucala sajla bog zna koliko puta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Borislave, zahvali Bogu da do sad nije.
Ali nikad ne znaš, pa je bolje ne izazivati sudbinu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja imam krpana 4si i izgleda kao igracka prema tajfunu egv 45 a i tajfun koriste svi kod mene koji se bave sumom.Od krpana su dobri modeli s reduktorom ali ti imaju cijenu kao i tajfun pa je tajfun bolji izbor.
Kad nisu iste serije ni cjenovno ni izgledom po jačini.
Tajfuna kod nas nema nijednog samo krpan i uniforest.
KRPAN je najviše zastupljen po trgovinama pa ga zato i ima najviše
 

Najnoviji postovi

Na vrh