• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Stari moj za 10 metri drvi ne treba ti vitlo. Dosta ti je sajla i skripac i to izvuces kaj imas. Uniforest je nekih 14 tis kn... puno previse meni za 100m a kamoli tebi za 10 m. Moje mišljenje, no hard feeling. Ovo sam posudio i dobro je radilo izvukao sam 15 bukvih cijelih nije primjetio da je lose i nekvalitetno. Ali slazem se nema certifikata ni ispitivanja varova, pa bi ja nesto "original". Ali 5T nije nikako za 539. Ja sam universalom 453dt imam kaj s 5t raditi i muci se a kamoli ferc.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Po čemu je opasno, nerazumijem? Imam slično ovakvo vitlo već 15 godina i nikad problema što se tiče sigurnosti.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Stari moj za 10 metri drvi ne treba ti vitlo. Dosta ti je sajla i skripac i to izvuces kaj imas. Uniforest je nekih 14 tis kn... puno previse meni za 100m a kamoli tebi za 10 m. Moje mišljenje, no hard feeling. Ovo sam posudio i dobro je radilo izvukao sam 15 bukvih cijelih nije primjetio da je lose i nekvalitetno. Ali slazem se nema certifikata ni ispitivanja varova, pa bi ja nesto "original". Ali 5T nije nikako za 539. Ja sam universalom 453dt imam kaj s 5t raditi i muci se a kamoli ferc.
Ma znam da mi netreba, al imam tak šumu na bregu i jarku da nemreš ovak pešice stat, a da imam vitlo puno bi se pomogel, pa bi možda i malo više drv delal, možda odma za 2 zime, ko zna, možda bi više kuril, al bi imal i veću volju delat u šumi. Ovak sam nemoćan, vozim sa prikolicom sad kaj mi stanju 3tačke drv, onak malo. Pa si gledam da si kupim nekaj. 1300 eura košta.
Cijene su od 1100 do 1600 eura, vitla od 3 do 10 tona.
Ova su odlična kakvih sve ima, baš mi se sviđa, to neko radi doma ili..? Jako stabilno mi se čini.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Kolega kupljenac ono vitlo koje je kopija krpana i za te novce je čisto dobar omjer uloženog i dobivenog. Za boljeg treba dati ipak malo ozbiljnije novce. Cijena mu je ko jedan pošteni mobitel a odradil bu svaki posao. Ovo kolege @Borisllav360 mi dobro izgleda ali mislim da je problem sa uvozom.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Znam, to sam i ja rekel. 🍺😉Najbolje je još kak se nekad sa kravicama išlo po drva, točno bi 2kravice kupil. Imal bi i mljeka i bilo bi super, i ona stara kola sa drvenim kotačima.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Po čemu je opasno, nerazumijem? Imam slično ovakvo vitlo već 15 godina i nikad problema što se tiče sigurnosti.
Pretpostavljam da je ova plava pedala za nogu, da se njome blokira sajla?
U tom pogledu cini mi se opasno ako uzmes u obzir da se danasnja vitla rade s konopima da budes sto dalje od vitla.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Pa na ovu ručku se stavi uže i radi se kraj traktora, tako i sam radim, uostalom kraj vitla treba biti čovjek koji pazi i na traktor i na vitlo.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Znam, to sam i ja rekel. 🍺😉Najbolje je još kak se nekad sa kravicama išlo po drva, točno bi 2kravice kupil. Imal bi i mljeka i bilo bi super, i ona stara kola sa drvenim kotačima.
Kupljenec pa znam ja kaj tebi treba.
Tebi ne treba vitlo a ni traktor.
Imas jedan program na TV-u, cini mi se HRT 3 ili 4, nebitno reprize na svakom i imas jednu dobru seriju koju cak i ja znam pogledati a zove se GRUNTOVCANI. Pogledas s vremena na vrijeme i prodje te volja za sumom i kravicama i onak ispunjen ti dan, ce me razmes. Je, a kaj bu pak Regica rekla... bum si jednig spil pa bu vec nekak..🍻🍺🥃
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Pa na ovu ručku se stavi uže i radi se kraj traktora, tako i sam radim, uostalom kraj vitla treba biti čovjek koji pazi i na traktor i na vitlo.
Rucka je ok, ali ova pedala dolje kod bubnja, ak s nogom moras blokirati sajlu, da trupac ne krene natrag, mislim da je to dosta skakljivo. Al opet ko se navikne i radi super, ali dovoljno je samo jednom, da nastane nezgoda
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Slazem se, treba polako, svinje, kravice ovce janjci a ne gradovi po 20, 30 milijona ljudi, pak nemaju kaj jesti i kaj onda? Pa jedu cucke, macke sismise i eto ti covida 19, 20, 30. Malo off topic sorry.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nema to veze sa covidom kaj oni jedu, to je tak kod njih i to nemremo mjenjat. Ja delam kak morem u šumi, ja niš ne forsiram, jer šuma nije zajebancija, pogotovo kak svi puno voziju i namečeju na prikolice, umjesto da par put ideju. Ali ne svi bi sve odma.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Kupljenec
Kako ti je kolega prije reko za ferca ti je vitlo 3.5-4 tone sasvim dovoljno,jer ga fergo ne može iskoristit,a pogotovo za tu količinu drva
Uštedit ćeš na novcima za kupovinu,a neće ti biti pretško za traktor,nemaš potrebe za većim,još pogotovo kako si reko da u šumi ne žuriš
 

Najnoviji postovi

Na vrh