• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Sad sam malo skontao. Pogledat cu negde slike ako nenadjem onda cu ti nacrtati kako stoje. Trebat ces kod tokara poravnat doboš gde nalijte lamela. Trebaju ti dvije ploče krupnije za lamele. Na jednoj se lijepi sa obe strane feroda, na drugoj sa jedne strane ide feroda. Tada imaš dvije lamele i tri večne površine. Montiraju se tako što jedna lamela ima četiri rupe koje odgovaraju stiftovima doboš i ona je malo veća, a sredina te lamele treba da je veća i prijede preko osam stiftova na lancaniku.
Druga lamela je manja od četiri štita na doboš i ima rupe koje se montira na stiftove oa zupčanika.
 

t1970

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
31

Na ovom videu na 1.40 minuta se vidi taj sistem sa dvije lamele, i to je ono što ja trebam.
Sad imam sljedeće pitanje... Od kojeg materijala napraviti srce lamele? Da li može obična pločevina 2-3-4 mm ili mora biti neki posebni materijal? Plan je da srca lamela napravim doma, i onda samo dam nalijepiti obloge.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Da jako zanimljivo vitlo. Dosta jako, puzno kolo, sa lamelom- pakne iz unutrasnjosti, uključivanje zrak preko cilindra koji deluje na pakne, podešavanje pritiska i time I vucne sile. Možda je ovo slično takvom, koje je pravilo bratstvo travnik , montirani na imt traktore koji su bili isključivo namijenjen za šumarstva i nisu dolazila u posjed fizickim licima. Traktori su bili žute boje sa nekim razlikama.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Na telefonu je manje slika pa se nevidi dobro, ovima su slična bila travnička na zrak, sa strane doboši, ovo je drugačije ali sličan princip. daske bez ovih kolotura već na valjke. To je pravljeno davno, Naravno zrak ima mane, ali su za svoje vrijeme bili u samom vrhu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Jel bi bilo pametno uzeti karasovo vitlo 7 tona, staro dvije godine, prije cca tjedan dana servisirano u karasu. Uhvatila mu sajla neku zaštitu i pomotala. Popizdio i uzeo drugo novo. Ništa profi ne radim niti izvlačim klade. Relativno jeftino ga dobijam.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Vtlo od 7 tona je zadovolajavajuće samo na kom traktoru je 7 tona. A to što je otišla zaštita pa ona i nije nešto bitno, a i lako je može svako popravit.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
Jel bi bilo pametno uzeti karasovo vitlo 7 tona, staro dvije godine, prije cca tjedan dana servisirano u karasu. Uhvatila mu sajla neku zaštitu i pomotala. Popizdio i uzeo drugo novo. Ništa profi ne radim niti izvlačim klade. Relativno jeftino ga dobijam.
Ako nečeš ti javi meni u PP gdje je i koja cijena :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Cijena je takva za mene, mala, za druge bude dosta skuplje. Već znam kad me zove, odma pitam šta si sjebo 🤣, a nikad ne naplaćujem ništa. Tak da eto, nikad ne znaš kad ti netko more na drugi način zahvaliti.
Mika, ako odustanem javim ti prvom.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Nije da mi baš treba ali kad mi zatreba posudim a mrzim kad se moram nekom moliti. A već mi malo ponestaje mjesta za ta željeza 🤣. 👍
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
...Mika, ako odustanem javim ti prvom.
To se tak ne dela...Kupiš pa (pre)prodaš...

Čovjek uči dok je živ ;) 🤭

...A već mi malo ponestaje mjesta za ta željeza 🤣. 👍
Znači da imaš premalo krova...a i njega nikad dosta, kak ni željeza...:hahah:
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,475
Jel valjaju kaj ta Karasova vitla? Radije bi Uniforest ali je cijena x2…
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Rekel bi da radije gledaj Zentina. Bar su ljepše pofarbana ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
:hahah: Pa ako ga jeftino dobiješ šta mu fali da stoji i pod vedrim nebom
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Šta kupim nejde to od mene tak lako. Nisam za šverc, a nebi bilo ni pošteno prema njemu da ga preprodam. Bolje onda nek on zaradi više. Da, nova duplo prešana sajla 12 ili 14 mm, 70 metara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh