• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Ivek_sk

Član
Tu od
8 Tra 2011
Poruka
40
Pozzz,

evo nakon nekoliko radnih dana sa vitlom, danas nas snašao neki problem,

naime, sajlu namata dok je opuštena i čim dođe da ju napne i treba povući teret ni makac...

Do sad je sve šljakalo ko grom, e sad dali je moguće da je prosvirala lamela ili bi uzrok mogao biti sljedeći,

naime, pošto je sad mokro po šumi još od ovih kiša stari je došao na ideju da bi bilo dobro zaštiti sajlu tako da ju namaže sa uljem, i on je onako namotanu sajlu u bubnju polijao sa uljem, nije puno, recimo dva tri češa od kanistera, pa sad mislimo da je možda ulje došlo pod lamelu pa zato ne može namatati...

Imate li kakvu ideju što bi moglo biti, i ako ima tko kakvu knjigu sa uputstvima od navedenoga vitla kako ga raskopati i doči do lamele bio bih jako zahvalan ...
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
pozz.uzrok tomu je ulje sto posto,doslo je do lamele i zamastilo.lamela je siroka mozda 5-6cm tako da netreba puno ulja na nju i cijela se zamasti.probaj nafte ili benzina polako sipat da to isperes i pomalo vuci na prazno.a svakako bi se to i samo zapalilo od lamele kako ona proklizuje grije ulje i pali ga.
 

Ivek_sk

Član
Tu od
8 Tra 2011
Poruka
40
ma sutra čemo izvaditi bubanj i isprati ga sa ivasolom ili benzinom, cijelu sajlu i lamelu.

Ma to nam je prvo palo napamet, al jbg, bilo je kasno kad smo podmazali :D
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
ma najbolje odmah ces i vidjet sta ima u nutra a nista posebno nemozes nikako pogrijesit,dok ti je rastavljeno mozda da pogledas lezajeve na bubnju ako ti oni odu onda nece da vuce,a svi lezajevi kostaju oko 150kn.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ja sajlu razmotam cijelu i uzmem kist i kalijevu mast i za 60m sajle potrošim 0.6-0.7 kg masti i nema bojazni.....ako je lamela na vitlu onda super ali samo da nije na traktoru e onda:rolleyess::blackeye
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma ulje ušlo u lamelu 100% , istu takvu foru je popušio moj drugar
 

Ivek_sk

Član
Tu od
8 Tra 2011
Poruka
40
Evo info :D

Da bilo je ulje prešlo na lamelu, danas smo otvorili i cijelu sajlu isprali sa odmaščivaćem, i lamelu pregledali koja je kao nova, gotovo nema tragova korištenja na njoj!

Stvarno bih pohvalio ekipu iz uniforesta, jer sinoć sam njima poslao email oko 23.00 i danas ujutro u 8.00 dobio odgovor, i njihova je pretpostavka bila da je stvar do ulja , i još su mi poslali detaljnu specifikaciju i nacrte stroja! Stvarno svaka im čast, odmah su mi rekli da ako će trebati nova lamela da košta 40E

Al sad imam jedan opet problem, neda nam se sajla lagano odmotati... Sad moramo opet otvoriti da vidimo što ju mući, jer pošto smo ju skroz odmotali na kraj smo prikačili manji traktor i vukli ga da se ponovno lijepo namota, ali sad se više neda odmotati povlačenjem ručno... :roll:
 
D

Danijel1980

Guest
Poštovanje..
vidim da ovdje pricate o vitlima pa imam jedno pitanje.
Imam hidraulicno vitlo od nekih 3.5 tone..da li bi to moglo posluziti za izvlacenje drva na mom rusu?znam da ce vecina vas sad reci da ga spojim na kardan ali meni se vise svidja hidraulika.
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
Pozdrav svima,
evo upravo sam izradio vitlo,kopija krpana 5 pa pogledajte kako izgleda.
Cijena je dosta povoljna!

Evo jos nekoliko slika:
 

Prilozi

  • P1010189.jpg
    P1010189.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 2,073
  • P1010190.jpg
    P1010190.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 1,560
  • P1010191.jpg
    P1010191.jpg
    84.4 KB · Pregleda: 1,121
  • P1010192.jpg
    P1010192.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 2,461
  • P1010193.jpg
    P1010193.jpg
    64.6 KB · Pregleda: 1,588
  • P1010195.jpg
    P1010195.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 1,184
  • P1010283.jpg
    P1010283.jpg
    61.6 KB · Pregleda: 1,999
  • P1010284.jpg
    P1010284.jpg
    66.5 KB · Pregleda: 4,003
Posljednje uređivanje od moderatora:

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
evo ovak mene zanimaju iskustva i misljenja za vitla karas i zenta,pa bi svaka informacija dobro dosla,hvala.
 

echoo

Član
Tu od
17 Pro 2011
Poruka
43
evo ovak mene zanimaju iskustva i misljenja za vitla karas i zenta,pa bi svaka informacija dobro dosla,hvala.
ja sam prošle godine kupio vitlo karas 4.5 t za imt 539
ja sam zadovoljan dobro radi možda je kvaliteta lima malo mekanija od krpana ali je deblji lim
jeftinije od krpana 4 t- 30%
ako se radi sa njim nekih 150-200 kubika godišnje sasvim zadovoljava :p
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
evo ovak mene zanimaju iskustva i misljenja za vitla karas i zenta,pa bi svaka informacija dobro dosla,hvala.

Ja imam karas 4,5t već 3g radim s njim 150-200m godišnje i nije bilo problema.
Evo jedna slika...


Uploaded with ImageShack.us
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
:lol:
Ja imam karas 4,5t već 3g radim s njim 150-200m godišnje i nije bilo problema.
Evo jedna slika...


Uploaded with ImageShack.us

ja ima cjepač od ZENTE i služi mi OK malo sam sa njim diskutirao i nudio mi vitlo od 5t sa 80 m 8m sajle za 5000kn i to ću vjrerovarno uzet za moju Rajku 65 sasvim dosta, a ove priče o slovencima i sl. neču slušat jer za tu gospodu koja to priča je najbolji auto VW Golf i Passat a Audi i ostali su iza svega toga:lol:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
za naše uvjete i je zenta i karas jer oni mogu bez problema godišnje izvuć 200m drva a ko ima više za izvlačiti taj se sigurno tim ozbiljno bavi i onda ima šumski traktor. ako ćemo već o kvaliteti onda je najbolji Uniforest i ostali, ali za cijenu njih se može kupiti traktor.
za tajfun i krpan je glupost dat duplo više novaca, a odrade isti posao.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Tema ko stvorena za mene budući da i ja razmišljam o kupnji "Karasa" i za svaki komentar o iskustvu sa vitlom "Karas" zahvaljujem.Godišnje pravim do 100-120 m2 drva.:drinkers: :supz:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
direktna kupnja kod Karasa ili Zente je najisplativiji, bez ikakvih posrednika, osobno sam kupovao i od jednog i drugog i nema problema da se malo i pregovarat oko cjene
 

Najnoviji postovi

Na vrh