• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
ajde mi molim te objasni kako ćeš iz kabine otpustiti sajlu sa špagom i ponovno vitlati iz kabine opet sa špagom ja još nisam skužio taj sistem:lol: pa molim za pomoć:prayer:

Ne shvaćam ćemu takva tvoja reakcija?

Sajlu otpustim sa špagom koja služi za otpuštanje kočnice ili sa ovom prvom za vitlanje koju potegnem samo malo, toliko da otpusti lamela...

Vitlanje je potezanjem te iste špage do kraja.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ne shvaćam ćemu takva tvoja reakcija?

Sajlu otpustim sa špagom koja služi za otpuštanje kočnice ili sa ovom prvom za vitlanje koju potegnem samo malo, toliko da otpusti lamela...

Vitlanje je potezanjem te iste špage do kraja.

ne kužim ali nema veze na mom krpanu 5tsi nema šanse iz kabine sa špagom ni vući niti otpustiti
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
ne kužim ali nema veze na mom krpanu 5tsi nema šanse iz kabine sa špagom ni vući niti otpustiti

Ja imam Tajfuna i mislio sam da je to sve isto...

Koliko špaga ima Krpan?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
E mene zanima nešto drugo kada smo kod ovoga otpuštanja špagama iz kabime , znači zanima me kako zakočite sajlu da bi dalje vukli sa traktorom ? morate stalno držati i vući špagu kočnice ili ................ :scratch
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
E mene zanima nešto drugo kada smo kod ovoga otpuštanja špagama iz kabime , znači zanima me kako zakočite sajlu da bi dalje vukli sa traktorom ? morate stalno držati i vući špagu kočnice ili ................ :scratch

Ne, ako bi vukao špagu kočnice onda bi je tek otpustio.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
E mene zanima nešto drugo kada smo kod ovoga otpuštanja špagama iz kabime , znači zanima me kako zakočite sajlu da bi dalje vukli sa traktorom ? morate stalno držati i vući špagu kočnice ili ................ :scratch

Kod mene čim prestaneš vući sajla je zakočena i pomoću druge špage od kočnice ju otpustiš
Ja nemogu iz kabine vitlati niti otpuštati sajlu:madmana:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Na vitlima rade koncar 4,5 t..ili 5 nisam siguran to moze..ima ga moj kum..dakle kad spagom poteze rucicu za vitlanje...ona mehanicki gurne kocnicu i otpusti je...ako me razumije te...nemam sad sliku da objasnim...dakle radi sve jednom spagom...znaci ako hoce da otpusti kocnicu tj ako traktor nemoze da izvuce..i da ga popne na brdo pa odatle da vitla...samo potegne rucku tj spagu i otpusti vitlo..pod uslovom da kardan nije ukljucen...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
samo da se nadovežem da mi se taj sistem sa špagama na tajfunu doista svidio iz razloga koji je napisao kolega mariop, da pokušam pojednostaviti na tajfunu je sistem sljedeči- prilikom vitlanja kočnica može biti otpuštene i tako ja stalno vitlam-znaći kada prestanem vuči sajla mij je odmah labava a to radim iz razloga što je po meni i u mojim situacijama tako sigurnije...
...na jednoj mi je špagi kočnica a na drugoj vučem- na tajfunu je dovoljno samo cimnuti kočnicu da otpusti i obično ostaje otpuštena jer mi je feder koji ju vrača labav ali čim cimnem špagu za vuču bubanj se automatski blokira a "postoji polugica koja vrača" polugu brenze u položaj zakočeno, vrhunski sistem na balkanskom vitlu, hrvoje ne znam rad na krpanu ali ne vidim razlog zašto i ti ne bih mogao tako, ti imaš mrcinu od traktora pa i ne trebaš koristiti sistem privitlavanja...jedino ako su ti špage kratke ali ne idim koji bi drugi razlog trebao biti...
...znači zapne-otkočiš-izvučeš se hop druga špaga privitlaš i pereš dalje bez veselog skakanja sa i na traktor....
 
Posljednje uređivanje:

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Kaj velite na ovako nešto

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=l9kcubmhD0s[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=D-8YDq85m98[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Zanima ne kod vitla dal mi moze poslikati neko sa mehanizmom za slaganje sajle...
Znači da sajlu lijepo slaže.....
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
jedino vitlokoje slaze sajlu kako valja je cesko vitlo imas ga tu na forumu negdje pa ne znam kakvo vitlo imas i za sta te interesuje ali ovaj princip slagaca je besprijekoran
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
jedino vitlokoje slaze sajlu kako valja je cesko vitlo imas ga tu na forumu negdje pa ne znam kakvo vitlo imas i za sta te interesuje ali ovaj princip slagaca je besprijekoran

ma neke kombinacije su za nesto sloziti pa me bas zanima sistem na koji se namata sajla da ju lijepo slaže...
Pa ako možeš potražit sliku il imaš kakav yubito film :)

fala...
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Pogledaj stranice od uniforesta, a na vitlu je jako vazno da je sajla stalno pod opterecenjem, onda je i sajla dobro namotana, na novim vitlima je taj sistem da je sajla stalno napeta ali neznam kako je to napravljeno
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Evo ja naidjoh na jednu zanimljivu masinu koja bi mogla da se uposli u sumi.
JD motor,dva vitla,mnogo izvoda za hidrauliku i pogon na gusenice.


 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Tako je.To je masina za busenje,Bugarske proizvodnje.Ali kad sam video ona vitla,hidrauliku,gusenice i zastitni ram za vozaca ucini mi se da bi mogla odlicno da posluzi u sumarstvu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa vjerovatno bi mogla samo je vjerovatno cijena nepremostiva prepreka :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh