• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šume i šumski putevi

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Nisam gledal druge snimke, jel to na kraju motoristu love ili?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
evo jednog slučaja od jučer...
vidim da je kamion s trupcima išao našim poljskim putem, pa nebudi lijen, usput dok sam išao malčirati jednu parcelu produžim parsto metara dalje i imam kaj viditi...vodi trag u moju šumu...samo jedan...široki, ali nije od kamiona...tlo sve nekakvo ispikano...čudno...

ja lud, nije valjda sad lopina u mojoj šumici...grrrr...
al nije...osluškujem, gledam...nema nikog...samo tragovi...
bem ti suhu šljivu, pa to je timbrčeka neko vozio po mojoj šumici...van službenog puta, ukupno se poslužio mojom nekretninom u dužini preko 500 metara (pol kilometra)...
pogazio što mu je smetao, ohrdao koru na stablima koja su bila preblizu, napravio kolotrage, šarao sprejem po mojoj šumi i crtao strelice (koda bude tuda autoput)...

ajmo, istraga, odmah!!!
izvrtim par brojeva (lugara, susjede...) i usput idem kao lovački pas po tragu timbrčeka...nekam je moral otić...a i kamion je vozio trupce, nije daleko...i nije!
evo timbrčeka parkiranog u obližnjoj šumi...ajmo malo geolokacije u katastru i vidi vraga, ima šuma i vlasnika...iskopao u šumi broj od vlasnika i zovem!!! IMG_20210512_170626.jpg
alo lega, onaj tvoje timberček, zakaj je išal po mojoj šumi...i štetu delal, dolazi da se vidi što je napravljeno i riješi problem!!!
...ma da, kaže vlasnik obližnje šumice, pa neznam ja niš...niš ja nisam kriv...ti meni niš nemožeš...
i onda je danas došla policija i napravila zapisnik...
nastavak slijedi, siguran sam da će ova priča imati nastavak...na sudu!!!
:cautious:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Hmmm, nisi nikak mogel niš zbaviti bez policije u 4oka?
Pa ak bu na sud išlo kad bu to gotovo?
Ili znaš unapred već kak se bu sve završilo?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
yup, eto sutra moja odvjetnica šalje gospodi opomene pred tužbu s prijedlogom da sudski vještak o njihovom trošku procijeni štetu... 🤭
dok ne bude gotov policijski zapisnik da nam ga daju...nemoš sjedit besposleno...
doduše rok za taj zapisnik je 30 dana, ali sam malko urgirao da to požure... ;)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Tak i treba. Samo jednom daj da te zajebe počne njih 10 jašiti po leđima. 👍
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
danas mi je optimizam doživio udarac, naime izbacilo mi na poreznoj da je jedan (onaj kaj se vozio timbrčekom) dužan nešto više od 850 000 kuna državi na ime pdv-a i doprinosa...
klasični rvacki poduzetnik, na čelu mu piše "meni niko niš nemože"...
zatvorio obrt, otvorio j.d.o.o....
veli moja lojerica da ne gledam na to, nismo mi porezna, naći ćemo način... 🤭
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Provjeriti tko je vlasnik timbejacka i ima li zabilježbi na njega. Ako je na firmu teretiti firmu i odgovornu osobu. Čim je toliko dužan poreznoj, njihov je, dakle jednostavno ne bude. Nadam se da si s odvjetnicom dogovoril plaćanje provizijom od dobivene odštete.
J.d.o.o. je super za poduzetnike nečasnih namjera. Nema gotovo nikakvog kapitala i vjerovnici se nemaju od čega naplatiti, a vlasnik nema odgovornosti svojom imovinom. :(
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
@darijus,ajme kukas za to malo stetice. Sto bi ti na mome mjestu 😆😆😆😆 sam staj kod mene da se ne vrijedi sa rogatim bosti. Tak da poklopim se usima i sutim
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
zemeš mu j.d.o.o.... 🤭
i tak pomalo dok se ne naplatiš...
ali, ipak mislim da će razum pobijediti, jer ovaj drugi je istaknuti član mjesnog odbora solidnog imovinskog stanja...pa ćemo oplest po onom koji ima, a on će se dogovorit sa ovim "poduzetnikom".
drugi tjedan budu puno pametniji, kad izbori projdu, a sve informacije dojdu do njih...;)

i ne želim tući ljude, ne želim im oštećivati imovinu, ne želim im čak ni zlo...želim samo da shvate da moje nije njihovo!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
danas mi je optimizam doživio udarac, naime izbacilo mi na poreznoj da je jedan (onaj kaj se vozio timbrčekom) dužan nešto više od 850 000 kuna državi na ime pdv-a i doprinosa...
klasični rvacki poduzetnik, na čelu mu piše "meni niko niš nemože"...
zatvorio obrt, otvorio j.d.o.o....
veli moja lojerica da ne gledam na to, nismo mi porezna, naći ćemo način... 🤭
A kako je mogao zatvoriti obrt ako je državi dužan?
 
Na vrh