• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šume i šumski putevi

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Skidam kapu na hrabrosti prolaska ovim putem ! :icon_pray:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
I ja takođe , ja nebih imao hrabrosti za ovo.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bogami ovuda prolaze samo kaskaderi,no moram dodat da ste malo i lijeni što to barem proizvoljno ne sanirate.Kod mene bijaše također usko i pomalo opasno jer nam je voda trgala na dva mjesta no mi smo to sami riješili,svak po malo.
Jednom zateko dvojicu kolega kako proširuju ručno put i navezli šljunak o svom trošku,odmah izvadio stotku da im pomognem bar za šljunak,dobio sam dva gemišta i zahvalu snjihova lica.
Stvarno se ovdje radi o lijenosti,zar vam nisu u sjećanju radne akcije,kasno je kad neko nastrada.:(doh):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nije samo i uvijek lijenost u pitanju, Ima slučajeva da pojedinci "čekaju u zasjedi " da netko popravi put pa onda voze svi preko njega, a kad ih pitaš za donaciju, ili radne akcije, u većini slučajeva je odgovor - meni to ne treba. A onda si postaviš pitanje - Pa kaj sam ja jedini idiot da se lomim, a drugi to koriste.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Zgac imaš prav i pri nas ima takvih,no da tak svi mislimo nabi se nikaj promenilo,imam dost leta na hrbtu pa znam da se saki trud isplati a i ljudi se menjaju neki brže a nekoji jako pomali.
Inače ja se nebi tuda vozil,makar se ne bojim ničega al tak :icon_jook:bedasti nesem.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Takvi ljudi dobiju onaj drugi kraj šibe kad tad....
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
To ti oćem reći,ko misli nekog preveslati sve mu se vrne i znekima ni moći zlepa no bota ih počeka hteli to oni ili ne.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Kod nas u goricama (Graci) je jučer oko 9 sati bio "Ludbreški masakar motornom pilom" čovjek iz Poljanca je u svojoj šumi cijepao drva, iz šume mu se došuljao tip sa motorkom i porezao ga po nozi, navodno je tip iz Sigeteca Ludbreškog, nije se dobro maskirao pa ga je povređeni prepoznao. Svojedobno sam htio jednom tipu (šumokradici) pucati u traktor, napravio je put na mojoj livadi i tuda šlajsao trupce, ali kakve sam sreće još bi ga najvjerojatnije umjesto u traktor pogodio u čelo, pa sam ga rađe pričekao i jebao mu majku lopovsku. Takvi vide samo drvo (tuđe) i novac, i ne zanima ih da li bude itko više iza njih tud vozio. Pogotovo ako imaju traktor od 100+ konja, tuda više za manje traktore nama puta. Kao klinac se sječam da mi je djed skoro svake nedjelje dopodne imao nekakve radne akcije, ako nisu popravljali šumske puteve, onda su popravljali poljske. Danas nešto takvo možeš samo sanjati.

http://evarazdin.hr/crna-kronika/ho...enom-motornom-pilom-i-netragom-nestao-355054/
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,816
Več sam o tome pisao ali eto moram opet. Cijelo ljeto sam predlani i lani provel navažajući poljske putove sa šutom i betonom od jedne kuče koju sam srušio. Od toga jedan u dužini nekih 100-tinjak metara. Kanali bili do koljena jer su godinu prije izvlačili drva. Moglo se sa autom proći da bi ovo rano proljeće došli dečki sa LKT om i sve ponovo razjebali. Zvali gazdu on kaže da če navesti kad se osuši jer kao sad nema smisla, i u pravu je bio. I šta sad ? Njega najvjerojatnije više nebu a ja blento po ko zna koji put opet navažaj put ako oču normalno doći do svog ječma. Idučem ču neznam šta napraviti.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Kako ti se može neko DOŠULJATI su motorkom koja radi pa i na leru,to mi nije jasno.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Kad saznam detaljnije pojedinosti, prenosim na forum,
3632.jpg
, možda je u pitanju bila i ovakva, iskreno do pred minutu nisam ni znao da takve pile postoje, takva bi bila dobra za rastjerati vatrogasnu zabavu ili tome slično.
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Ljudi svi imate malo pravo. Svi čekaju da neko potegne akciju i kad pitaš donaciju nikom ne treba taj put.Pita sam majstore za baget ali niko nema vremena ( ili im se ne isplati ).
probat ću traktorom i ručno sanirat koliko stignem.Drugog puta nema ,ustvari još je gori.
Po tim našim šumskim putevima dosta rade sranja sa đipovima.Sve skopaju pa su ljudi još više ogorčeni.Nešto će se napravit
 
E

el pibe

Guest
vargas; možda je u pitanju bila i ovakva kaže:
Slabo bi se provel sa motorkom na takvim skupovima.Dosta da ti jedan od vatrogasaca hiti ajncug na vodilicu.To ti se bi se zaštopalo a di si onda :(sweat)::icon_lol:

Kaj se tiče puteva ako je ucrtan to treba općina sanirati ili ako je državni državne službe.Prošlo je doba radnih akcija i one su na žalost prošlost jer svaki gleda za svoje dupe.I sve ide po sistemu ko jači taj kači.Ja se sjećam asfaltiranja ceste kod mene,svako kućanstvo je dalo neke novce.Naravno našli se i pojedinci koji nisu htjeli dati i rekli da oni ne koriste tu cestu.Nema da na da ne prođu ili autom ili traktorom.I kaj moreš takvim ljudima bez karaktera i srama?A da ne velim koliko je bilo radnih akcija na sporednim putevima,čišćenja graba,zaštopanih mostova.Takvi se nikad nije odazvali nigdje.A uredno voze svugdje i koriste sve moguće puteve po potrebi i prođu i odrede trasu kud njima paše.Meni su par puta zgazili ogradu koju imam na voćnjaku pored šume.Jer im je tuda bilo bliže.Mjesto mi je od strane i ne mogu znati tko je bio a ne mogu niti tamo čekati vječno da netko naiđe.Samo sad je tamo obavijest i provizorna ogradica a tko se ogluši na obavijest ide na vlastitu odgovornost i taj će se garant javiti da si je gume probušio:biggrin:A samo ga čekam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Kad ste bili u akciji: jel bar u tuđoj šumi? :D:

Vrijedi li ovo električno vitlo čemu?


Puknuti, ovo je ne seks, već prava j...ina :icon_rofl:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Morala bi biti jako velika sila sila da bi me natjerala voziti po tak mokrom putu.
Napraviti par kanala za ocijeđivanje i ne voziti dok je jako mokro. s vremenom se bu put isušil i ne bu takvih problema.
To kaj laprdam je nažalost provedivo samo kod razumnih ljudi, ili ako je tvoj privatni pa ga nitko drugi ne koristi.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
hehe ajd po redu sad :
ZJ privatna je šuma. Ovo prednje vitlo nisam koristil. Nije bilo pots!rebe. Na tri navrata sam ga koristil. Jednom za izvlačenje traktora i prikolice pune drva, jednom za pomicanje prednjeg kraja u stranu i jednom sam omanje drvo vlekel. Dobro je, služi. Sporo, ali dovoljno jako.
Iwanho, u pravu si skroz. Ja sam u ovoj prici pomagac bil. I ja sam tak rekel da nebi išel, al . . . A put. . . Put je takav da ni kopača ni štihača tu nemaju kaj delati. Samo muka bez koristi. Tu citavu trasu smo sanirali prije tri godine i eto kakav je sad put. Samo zato kaj pametnjakovici ne slusaju !!
 

Najnoviji postovi

Na vrh