• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šume i šumski putevi

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma možemo mi sad kritizirati i polemizirati ali krajnjim korisnicima će ovo biti zadovoljavajuče.....mi uvijek nađemo zamijerke i kritike ali vijerujem da da koliko god da je "širok" bit će bolji od postojućeg
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
meni jedino nikada nije bilo jasno zbog čega samo šumari i opet šumari su krivi za loše puteve koda se po tim putevima niko ne vozi osim nas,jedino ako helikopterima izvoze drva!Usput ja sam jednu god ponudio da se put poravna i naspe o mom trošku prije nego su timberi krenuli po njemu i niko nije dao,poslje sam dobio dozvolu za izvlačenje pa što neko više nije mogo do svoje njive opet sam ja bio kriv!A kako to objasnit?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ja sve one koji se bune ''ohladim'' time što im kažem da i ja plaćam putarinu i sve ostale troškove pri registraciji traktora , pa neka ganjaju državu da se po putu polijepe i keramičke pločice ne zanima me
nekada sam se trudio ali kada sam shvatio da je to sizifovski posao odustao sam , samo pazim da ne iznosim blato na nasute i asfaltirane puteve , ostale pritužbe tipa ''JAAAOOOJ pokvario si put'' jednostavno više ne čujem

dok sam ja sa malim traktorom išao smijali su mi se kada zapadnem , e onda sam uzeo rusa i onima koji su mi se smijali sav humor više nije humor jer tek sada shvataju kuda rus može da prodje i provuče teret za sobom
rus ZADNJI prolazi , u mojoj okolici još se nije našao dasa da prodje iza mene kada ja odustanem od puta
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
ma možemo mi sad kritizirati i polemizirati ali krajnjim korisnicima će ovo biti zadovoljavajuče.....mi uvijek nađemo zamijerke i kritike ali vijerujem da da koliko god da je "širok" bit će bolji od postojućeg

prigovaranja će uvijek biti, samo bih volio da barem jednom kad se nešto radi da se napravi po ps-u. ne ofrlje, da to ne izdrži dvije kiše.


meni jedino nikada nije bilo jasno zbog čega samo šumari i opet šumari su krivi za loše puteve koda se po tim putevima niko ne vozi osim nas,jedino ako helikopterima izvoze drva!Usput ja sam jednu god ponudio da se put poravna i naspe o mom trošku prije nego su timberi krenuli po njemu i niko nije dao,poslje sam dobio dozvolu za izvlačenje pa što neko više nije mogo do svoje njive opet sam ja bio kriv!A kako to objasnit?

ova šuma gdje sam slikao put se zove Otok, kad se Česma izlije oko šume, voda je puna ribe, pa onda ribolovci bez dozvole krenu s fergusonima i zetorima u ribolov, ne samo da razjebu put, nego krenu preko privatnih parcela kao da je off road, kolorezina do kolorezine, zemlja ne stigne upiti vodu. a što se tiče popravljanja, sjećam se da je nekad u općinama bilo nešto što se zvalo fond za lokalne i nerazvrstane ceste i puteve. pa se iz tih novaca financirao popravak tih puteva. postoji i sada samo što se koristi za gluposti poput asfaltiranja betonskog parkinga.

ja kad vidim tko je razjebao kažem tko je, imenom i prezimenom, ove priče to su šumari i slične gluposti, znači da su put razjebali ti koji tako pričaju. ništa drugo. samo je danas psihologija društva takva da kad lopov vikne dršte lopova svi krenu u krivom smjeru, tako i to, put je razjebao "netko" taj netko ima ime i prezime. kad smo ga ulovili morao je popraviti put, ne samo jamu koju je napravio nego cijeli put.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
nisam uspio slikati baš put jer mi bilo mrsko otići kroz blato da slikam ali nadam se da po točkovima možete zaključiti o kakvom terenu se radi :mrgreen:

image041z.jpg

koji to traktor vuče
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ide bez problema s'tim da je nekada 3sh slaba i često u ekstremnim situacijama ide 2sh ali ni to nije problem jer i da imaš više snage jednostavno nemože se prebrzo po lošem putu
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ide bez problema s'tim da je nekada 3sh slaba i često u ekstremnim situacijama ide 2sh ali ni to nije problem jer i da imaš više snage jednostavno nemože se prebrzo po lošem putu

kako si uskladio pogon prikolice i pogon traktora, dali se kotači od prikolice vrte brže ili sporije od traktora, znam da je to pogon preko mjenjača ali kako je usklađen
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Usklađen je 99% , imaš više o tome u temi ''pogon prikolice preko diferencijala''
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
evo kaj su moji mejaši napravili...i da, naravno usput otpeljali i nešto mojih bukvica...:(:

p5060036.jpg



p5060006.jpg



p5060015.jpg



p5060016r.jpg



p5060023.jpg



p5060020w.jpg



p5060021.jpg



sve skupa napravljeno bez ijednog papira od šumarije, potrgali put, razgazili potok, obavili čistu sječu, ostavili smeće u mojoj šumi i još mi otpeljali 8 bukvica...o ostavljenom granju u mojem ne moram ni pričat, to je pod normalno...
mislim da bu sutra policija morala u blato...:p:
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
to je na čistini to će se brzo osušiti samo da prestane padat,, a ostavili su još i drva za sebe, hahahahaha,
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
bem ti državu...
zovem policiju, vele nedu vanka dok ih šumarija ne zove....a parcela privatna...
zovem šumariju, nema vanka dok ne doneseš kopiju plana i posjedovni list...
a nakon toga moš tužit sudu...
kaj bum tužil? dva fata drv? :mur:

a ja sad lijepo slikice upakoval u mail, i udri po šumarijama i ministarstvu...i nadležnim inspekcijama...
lepo bum zaboravil na svoju štetu, ali mislim da se budu napasnici morali češkati...:p:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ovo je kad lugar iz šumarije s njegovim krkanima krene u akciju. Rušio kod jednog srušio krivome. Kako mi je drago. Sada će biti po prstima. A ovo je nekada bio čvrsti tvrdi zemljani "put" duž moje parcele. Na mojoj parceli. Ovo je sada 40 metara žitkog blata. Usput mi je slomio četiri graba i dvije bukve. To nisam ni slikao od muke. A doznačivao drugi kriminalac od lugara. Što reći na sve to? I to je smrad izvlačio jučer navečer kad smo u udruzi imali sastanak za predlaganje novih šumskih cesta.

aavuxi.jpg

2mfhpih.jpg

2nbaur9.jpg

24w6248.jpg
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Danas sam bio u šumi . Šuma ima put s gornje i doljnje strane. Tri prikolice drvi smo otpeljali po gornjem putu, a četvrtu smo išli po doljnjem jer nebi izvukli prikolicu u brijeg. Kada smo došli na put imali smo kaj vidjeti. Oko 2.5km puta razrovano i blato do koljena. Put prolazi tri puta preko potoka, ali je samo na zadnjem prijelazu most koji je isto uništen. Ovo sam slikao na kraju jer se prije nisam sjetio.
 

Prilozi

  • IMG_1869.jpg
    IMG_1869.jpg
    70.8 KB · Pregleda: 275
  • IMG_1868.jpg
    IMG_1868.jpg
    77 KB · Pregleda: 286
  • IMG_1875.jpg
    IMG_1875.jpg
    62.2 KB · Pregleda: 266
  • IMG_1872.jpg
    IMG_1872.jpg
    59.7 KB · Pregleda: 259

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jučer sam malo sređival završetak šumskog puta jer nisam mogel na rikverc do drva (zadnjih 40-ak metara).

Dopelal sam 3 male kultivatorske prikolice sa slike kamenja. Još trebam jednu ili dvije, ali za jučer je bilo dosta.
Na slikama je put prije i poslije navoženog kamenja i natovarena prikolica.
 

Prilozi

  • WP_20160307_12_23_01_Pro[1].jpg
    WP_20160307_12_23_01_Pro[1].jpg
    80.2 KB · Pregleda: 196
  • WP_20160330_14_17_17_Pro[1].jpg
    WP_20160330_14_17_17_Pro[1].jpg
    79.6 KB · Pregleda: 203
  • WP_20160330_10_41_28_Pro[1].jpg
    WP_20160330_10_41_28_Pro[1].jpg
    74.2 KB · Pregleda: 199

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Svaka čast ! Kod mene su rijetki takvi . Samo gas.... Kopača je za mnoge nepoznati alat, kaj bi barem vodu ispustili iz kolotečine, a komoli dopeljali koji kamen i stavili ga u grabu.
 
Na vrh