• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

šumske dizalice i ostala pomogala koja koristite pri utovaru

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
evo uslikao škare za utovar drva kvačenje s čela puno lakše i jednostavnije od klasičnih metalnih škara koje se vide na prikolici s drvima, s ovim škarama - s lancima kad cjepanica dođe na prikolici između dvije nema problema s otkvačivanjem kao s metalnim .
.
,

evo Savo, i ostali , ovdje bi trebao biti ispravan link za škare koje kopčaju sa strane ,

scaled.php


scaled.php


scaled.php


EDIT savoris
evo sada se slike vide​
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
evo uslikao škare za utovar drva kvačenje s čela puno lakše i jednostavnije od klasičnih metalnih škara koje se vide na prikolici s drvima, s ovim škarama - s lancima kad cjepanica dođe na prikolici između dvije nema problema s otkvačivanjem kao s metalnim .
.
,

evo Savo, i ostali , ovdje bi trebao biti ispravan link za škare koje kopčaju sa strane ,


scaled.php


EDIT savoris
evo sada se slike vide​

ovo bi bila kopija konjskih kvaka za šlajs...imam ih ja, ponekad ih znam koristiti ali kod privlačenja trupaca, nikako kod dizanja...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
ovo bi bila kopija konjskih kvaka za šlajs...imam ih ja, ponekad ih znam koristiti ali kod privlačenja trupaca, nikako kod dizanja...

Konjske kvake su slične i zabijaju se sa strane u drvo ( i nisu pod pravim kutem već zatvoreni npr 75 do 80°, na ovoj pločevini je zavareno od rebrastog željeza "šiljak" i odrezan pod 45° i naoštren da čim dizalica/kran napne lanac uđe u čelo drveta - meterice ; ne puno ali dovoljno da sigurno drži za dizanje i čim se spusti i lanac olabavi skida se lako bez čekića, sjekire ... ( savo, hvala za popravak oko slika, sutra krećem u izradu škara kao na šumskim kamionima ali manjih za moje potrebe i mehaničkih , na dizanje se stiskaju i otpuštaju)
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Savo: može pitanje, koliko je debelo ovo rebrasto željezo - šipka od kojeg su škare na tvojoj dizalici ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ne sjećam se tačno ali 25-28mm i prejake su , kažem prejake mislim teške :mrgreen:
sa njima sam podizao rukom na traktoru trupce i preko 1m3
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
onda će moje biti dosta od 20mm posto su dvije paralelne spojene s jedne i s druge strane, a mozda bi i 16 mm bile dovoljne za dizanje meterica ( tri metrice na kupu dvije dolje i jedna na njima u sredini ,po 20 cm promjera svaka) ! jesi dobio poruku za pogledat one skare na youtubeu ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
nisam dobio nikakvu poruku

teško da ćeš uspjeti dizati više od jednog komada , jednostavno nemože , ja sam probao ali kod mene je možda uzrok to što metrice ujedno i privlačim pa one cimaju po zemlji i otkače se ako su dvije ili više

a što se tiče same kandže moj oblik nije konačan , treba to doraditi jer sam promašio u obliku
znači one dvije ruke trebaju biti manje zakrivljene nego kod mene , previše odu ispod drveta i teško se otkačuju
i možda dodati još jedan par zuba (klina) koji bi stajali nekih 5-10cm pomjereni prema gore zbog manjih komada koji vole da se prevrnu u makazama jer imaju prostora za to , ako bi ušli dublje u makaze onda bi se teže prevrnuli

za sam utovar mislim da je dovoljna debljina šipke i od 20mm , za vučenje težih trupaca treba nešto jače , za utovar metrice ne treba pretjerivati jer se ta naprava pretežno nosi ručno i treba redukovati težinu koliko se god može
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
napravio sam škare od pločevine, možda si ih vidio na slici di je prikolica natovarena, i s njima dižem 3 komada odjednom ali ih je teže odkvačiti na prikolici ako spustim između drva, sa lancima s kvakama s čela ide odlično jedan po jedan debeli, ove "nove" kad napravim - za dan dva javim se sa slikom, ; možeš u google upisati moj pozivni znak ( 9a7psj ) i ponudit će ti link na youtube gdje se vide ove "škare/kvake" u primjeni a ovo je link dok ne skužim kako ovdje "sam postaviti video" ! :-(

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=a5dKAAv62XI&feature=youtu.be[/YT]
 

Prilozi

  • Fotografija0909.jpg
    Fotografija0909.jpg
    45.8 KB · Pregleda: 5,763
Posljednje uređivanje:

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
danas završio škare za utovar / istovar drva , u ponedjeljak idem u zavičaj pa ih i snimim kako "služe" u radu , u planu je da dižu min.. 3 "dobre" cjepanice - javim se kad ih isprobam . sami krakovi škara su od rebraste 16 tice (4 komada) sajla preko sistema poluge ih zatvara do kraja, mogu stisnuti i cjepanicu manju od 10 cm promjera a "zjevaju" - otvaraju se do 90 cm .
. ne rade kako sam planirao, dizu ali su "nepredvidive za prste" - moraju nazad na doradu; "dogradit cu im zračni cilindar" i jos dvije poluge da se paralelno zatvaraju i otvaraju" - tad neće biti "sudaranja vrhova" .

Radim i u završetku su nove hidraulične škare, poluge i sistem zatvaranja - otvaranja je gotov, hidraul... cilindar je ugrađen, ostaje ovaj tjedan dovršiti kvačenje i još par sitnica .. kad sve završim i ofarbam javim se sa slikama .
 
Posljednje uređivanje:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Našao sam nešto meni zanimljivo , neznam možda ste to već vidjeli :scratch


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MIEMnMdsmbs&feature=related[/YT]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nisam vidio ovu igračku , ali izgleda je samo igračka :rolfer:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
vjerujem da ova igracka kosta puno, a ne vrijedi, samo kad vidim kako je rijesn pogon na prikolici, ali zato ima PP aparat. Tockovi ispod 20 cola nemaju sta traziti u sumi.
 
Posljednje uređivanje:

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Baš igračka:).Nekažem da je to loše a ni da je dobro,to je možda za nekoga ko ima vremena(i novaca) pa se zabavlja u svome aranžmanu ali za nešto ozbiljnije ili nedaj bože ozbiljno,mislim da nije.Usput rrjetko ko ima novaca kod nas,a oni i koji imaju nebave se sa takvim stvarima :D
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Dečki, nedao Bog, da vam vlastodršci proglasili vaše šume pod nekakve prarkove prirode ili rezervate. Tada ćete vezat teniske rekete za čizme i rukom drvce po drvce prenašat:lol:
Naravno, rušit ćete sa ugašenom motorkom....:rolfer:
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
igračka ili pravi stroj, ali kako god bilo da bilo, takve igračke savladavaju stvarno teške terene... a teret je ipak samo jelovina ili neko slično ''lako odnosno meko'' drvo... ali koštajuuuu ko pravi stroj ;)
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
igračka ili pravi stroj, ali kako god bilo da bilo, takve igračke savladavaju stvarno teške terene... a teret je ipak samo jelovina ili neko slično ''lako odnosno meko'' drvo... ali koštajuuuu ko pravi stroj ;)

natovario je brat bratu 0.7 kubnih
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ma to nije za svakodnevnu upotrebu, hobi upotreba. Moguce da je i benzinac.
 

zambata

Novi član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
23
evo da i ja postavim jedan zanimljiv video

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=SnjVKMbtxfg&feature=related[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Jep :supz: upravo to hoću
ali nemogu :vragek:
 
Na vrh