• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

šumske dizalice i ostala pomogala koja koristite pri utovaru

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
U pravu si ako gledamo maksimalno iskorištenje ali postoji i termin da je nešto sasvim dovoljno :(wasntme):
Klipovi su jako dugi tako da mislim da neće faliti snage.

Više nego što ona može potegnuti sa ovim postavkama nemože ni moja prikolica izdržati a ni nemam potrebe za više jer nema takvih drva kod mene koja mogu preopteretiti dizalicu.

I kod ove dizalice su cilindri postavljeni na PULL i radi bez problema.
https://www.youtube.com/watch?v=jOLTjZgcskQ&t=70s
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Djed mraz je bio brz :rolleyes:
 

Prilozi

  • IMG00452.jpg
    IMG00452.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 132

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Neće biti tandem nego jednoosovinka sa kardanskim pogonom , dužine 4m i od toga će dizalica da oduzme sa prednjeg kraja nekih 40-50cm a širinu ću da vidim šta ću dok šasiju stavim na diferencijal , nemam predstavu trenutno dali da pravim fiksni patos ili one grbave štice.
Na diferencijalu su trenutno duple gume 9X20 i one će biti dok ne probam kako će se ponašati a najvjerovatnije da će ići neke šire a da nisu duple da dobijem na širini tovarnog prostora , opet kažem to ću naknadno odlučiti jer trenutno nemam dovoljno parametara za odluku.


Evo danas sam išao dovezao neku lipu , trupci su prečnika 45-50cm a dužine 230cm , ova moja smiješna dizalica je to digla bez po muke. Osim što je sajla pukla jer je sva zahrđala , ide zamjena koliko je sutra.
 

Prilozi

  • IMG00453.jpg
    IMG00453.jpg
    42 KB · Pregleda: 209
  • IMG00454.jpg
    IMG00454.jpg
    38.9 KB · Pregleda: 201

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Zanimljiv projekat. Jedva cekam da vidim radove. I ja sam nekako vise za pojedinacne tockove nego za duple kad su takve prikolice u pitanju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Savo, daju li se gdje nabaviti kotači 11,00-20” od TAM-a 110/150?
Meni se oni čine idealnim izborom za šumu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
11.20 su skupe za nabavit, razmisljam na kamionskoj prikolici zamjeniti duple za balonke 22.5 bas zbog cijene samih guma.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
One na T110/150 su “traktorskog” profila.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
jel to slika vara ili su kotači pod lipom na "O"

Dole gdje je klackalica nisam stavio nikakve piksne a bolcna je prekratka za sile motanja i došlo je do potrošenosti.

A na TAMu 110 150 su gume 18 coli koliko znam , a 11X20 je malo za terete koje planiram tovariti.
U planu je nešto kao 14X20 ili čak i šire od toga.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Imam dvije takve montirane, bile su nesto jeftinije ali su potrosene i u puno losijem stanju od cestovnih. Ne znam da bi ih bilo u nekom stanju za nabavit.
11.20 duple gume, dvoosovinka, prazna 5 tona, nosi 13, znao sam izgurat sezonu sa jednom probusenom pa je druga nosila.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ima covek na prikolici 12.00-20 od nekog vojnog kamiona i mogu reci da 8 m drva nose bez problema. Nisu uopste slabe. E, sad zavisi ko koliko tovari.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Na TAM 110 su 18 cola gume. Kod mene komsija tovari 5 kubika sirovih smrcevih trupaca na 110-tu i te gume nose bez problema. Jos da napomenem da su te gume "celouston", dakle poderane skoro do platana.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kod mene na prikolici su gume 19.5 cola kamionske i bez problema nose 12 metara drva.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Čovjek je spreman sa makazama svaka čast.:icon_thumright:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=LkM7i7M7OcM[/YT]
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Super stvar jedino majstor se uči ali za početnika ok kad se uhoda bude i hrpa lijepo složena.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Bila bi dobra za prikolicu,od čega je Aco i jel to planiraš sebi na prikolicu postaviti?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Djeluje prilično teška , zavisi koji traktor u kojim uslovima bi je vozio.

A na oko djeluje prilično žalosno , mnogo je puta krpljena , mada mi amateri za šumu ni nemožemo priuštiti nešto bolje odnosno skuplje.
Ovo je kako vidim na starom gvožđu. Cijena bi trebala biti prihvatljiva.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
I ja mislim da je dobra za prikolicu, ali dobru prikolicu i dooobaaar traktor. Vidi se da je sa neke kamionske sasije pa verujem da je sa nekog FAP-a njuskasa jer ih je nekad bilo puno. Ja licno nemam potrebu za ovolikom dizalicom.
Stvarno izgleda zalosno, ali da nije tako ne bi ni bila tu gde jeste. Ja sam mislio da je povoljna, medjutim radnica mi rece da nije sigurna, ali misli da je oko 1000 evra. To mi deluje skupo. Ima li neko predstavu koliko je teska?
 

Najnoviji postovi

Na vrh