• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

šumske dizalice i ostala pomogala koja koristite pri utovaru

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da si je slikao , imali bi sliku definirali prednosti i slabosti ..i mogučnosti ...onako pravo pošteno forumaški , xd
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Bgm ovaj moj komso ovo slikao samo tako, vrat iskrivih dok vidjeh slike.
Sto se Savo ne javi da sta pojedemo i popijemo .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Bio sam u zurbi i zaboravih a imao sam te na umu.
Drugi put.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
E sad malo nagađajte :icon_kidra:

Prikolica je duga tri metra. :icon_thumright:
 

Prilozi

  • IMG00446.jpg
    IMG00446.jpg
    34.1 KB · Pregleda: 175

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
I to prikolicu pod ceradom da sumar ne vidi sta vozi. Jesi li to kupio onu dizalicu sto si trebao ici 300 km?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E sad malo nagađajte :icon_kidra:

Prikolica je duga tri metra. :icon_thumright:

dosta slabo ..i hrđavo ..i nema mazalice ..znači loše održavanje .....dosta preplačeno
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
Ajd skini tu ceradu da vidimo dizalicu, i od starog gvožđa se može nešto napraviti.

A znajući #savorisa to nije isključeno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
@dongfeng
Jeste to ja ta sa 300 kilometri.

@puknuti
Slabo nije... Hrđavo bome jeste....Mazalice su kod mene 0,15e....Loše održavano jeste ali nije preplaćeno :icon_fU:

Evo je Brgude van cerade.


Na sebi nema razvodnika jer su ga ljudi uzeli u neke druge svrhe , valjda na novu dizalicu šta ja znam.
Ima dohvat bez teleskopa 4,5m i + teleskop koji neznam koliko izlazi dok je ne pokrenem.
Bila je na nekom šumskom traktoru postavljena na vitlo alli kako sam gledao po netu one stoje gore na kabini.
Izvagao sam je , 748 kg.
Crijeva izgledaju tužno , biće i tu zamjene.
Ugavnom to je poluproizvod za sada , ima na njoj dosta posla dok ne dodje do onoga šta ja zamišljam da bude.
Prvo mora da se prikolica napravi pa tek onda dizalica dolazi na red.
 

Prilozi

  • IMG00448.jpg
    IMG00448.jpg
    51.3 KB · Pregleda: 219
  • IMG00449.jpg
    IMG00449.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 195
  • IMG00450.jpg
    IMG00450.jpg
    68 KB · Pregleda: 192
  • IMG00451.jpg
    IMG00451.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 190

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Savo,
najbitnije je da ti imaš posla za nju. :) Poznato je da je najskuplji onaj stroj koji stoji.
Sve ostalo se na neki način riješi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kud ljepše, nego kad su oba sretna. :icon_e_biggrin:
A tko je više? E pa ne bumo sitničarili.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
Bit će to dobar dizaljic, bit će posla za to sve složiti i ukomponirati na prikolicu. Do proljeća ima još dana.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Čestitke na kupnji zanemarimo farbu dosta dobro izgleda jedino mi se čini da fali celinder za teleskop :icon_super:.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Pozdrav Savo zanimljiva hidraulična dizalica. Malo sam je razgledao i procjenjivao tehničke namjene pa mi djeluje da odudara od dizalica , nevidim dobro sliku koja je na ruci i šta prikazuje. Na osnovu oblika sličnija je skipovoj zadnjoj ruci. Takođe i na osnovu osnovu postavljenih cilindara i njihove maksimalne iskorištenosti više mi djeluje kao neka ruka za kopanje ili pritiskanje ,ili gdje je potrebna veća sila za potisak nego podizanje kao na traktorskim tarupima za odrzavanje terena oko puteva. Da bi podizala teret ovako postavljeni cilindri moraju da povlače za sobom ruku a tada imaju manju silu nega da guraju, pogotovo ovi možda i do 35 %, jer je izlazni dio cilindra (klip) dosta debel , te smatram da nije predviđan za povlačenje već guranje, no možda griješim. Možda tii bolje znaš kakvu je imao ulogu, kažem ovo što vidim meni djeluje tako.Naravno sve se da uredit i prilagodit za upotrebu, pogotovo što si sebi već stvorio ideju čim si je vidjeo kako da je najbolje iskoristiš. Prije dvije godine sam popravljao odnosno mijenjao hidreulične razvodnike za grajfer za đubar, čovjek naručio preko pika sa pet sekcije bio oko 280 KM, za pumpe od 150 bara , naravno kineski ali se izvanredno pokazao i za takve potrebe potpuno zadovoljio. E sad ti bolje vidiš uživo nego ja na slici a i bolje ćeš procijenit dali ti cilindri sa tim pritiskom mogu dobro da pokreču ruku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh