• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Osovina u sredini praktički koliko vidim, ne znam koliko je to pametno za bilo koji traktor.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ne razumijem se nesto u sumske prikolice ali mi djeluje da je osovina previse naprijed....dosla gotovo na sredinu prikolice
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Meni se ne sviđaju izbačene felge izvan guma. To zapinje svagdje. Bolje da je za toliko širi trag.
Problem sa osovinom na sredini dade se riješiti skraćivanjem zadnjeg kraja prikolice (ili pomakom osovine prema natrag.
Za Štorea bi bilo bolje da je rudo za kvačenje dolje.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
širina mi ne igra ulogu, putovi su široki i dobri, šumski strojevi su ih poprilično proširili tako da to nije problem a i trasport je 95% asvalt....

Na ovoj se i meni čini osovina previše u sredini al to je brzo rješiv problem jer je ionako preduga.
ruda obavezno dolje...

Nego da li je to previše za štorka?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Prikolica sama ne, već ono koliko stane na nju bi moglo biti.
Ak buš pametno tovaril (mislim s mjerom) išlo bu to.
Slažem se u Puknutim: rudo mora biti jače.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja bi možda rudo i ostavil. al ga bi ojačal sa trokutima na spoju sa tovarnim prostorom i malo jačim flahom po dužini. Ako se nema nekaj jače za zamjenu tog ruda.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nigde još nisam vidio slika vaših prokolica,kakve su,koliko ste več prevozili sa njima,koliko tovarite?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kak nisi pa slika ima kolko očeš...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nigde još nisam vidio slika vaših prokolica,kakve su,koliko ste več prevozili sa njima,koliko tovarite?
ako si mislil na mene , ja nema niš i samo filozofiram .
Zapravo imam , krunicu i molitvenik
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
U pravu si @abarth. Evo moje prikolice. Samogradnja. 270x110x50. KOristim ju za sve. Do sada u njoj vozio 1,5 m3 šodera. Maknem daske i stavim duže cijevi za prevoz drva. Kad na ovakvu stavim još jednu nadogradnju dasaka, vozim iskalana drva. Gume i osovina su od Renaultovog kombija. Postavil sam i signalizaciju. Eto ... Ja zadovoljan s njom.
 

Prilozi

  • DSC_0156.jpg
    DSC_0156.jpg
    83.7 KB · Pregleda: 130
  • DSC_0157.jpg
    DSC_0157.jpg
    79.8 KB · Pregleda: 107

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj tata je napravil prikolicu , mislil je da bude sin stranice , a sin lenčina u pizdu materinu ..umjesto stranica si je napravil dizalicu
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja bi prije rekel da si ti to samo donesel gotovu i priheftal tu di je . Obzirom da priznaš kak si lijenčina, čudo da si i to napravil :(rofl):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja imam tu nesereču , ili sreču ..ne bi smel to reči kakti velečsni ali uvjek sve prvo gledam s zadnje strane , prikolice , traktore , žene ..itd .


ja zaprav ne razmem ljude koji slikaju traktor s prednje strane , ne dela traktor s prednjom stranom , dela s zadnjom ....tak i ovo se drugo gore nabrojeno
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moja nije do sad puno dopeljala drva možda 200-250m drva i jedno 10 vozova gnoja.

256x256_fit_one_bestfit.jpg




256x256_fit_one_bestfit.jpg
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Puknuti ma drva su ista ko moja sad koje radim.Sve tanko,kvrgavo i samo pilim i nosim a metara nema.:icon_rofl:
 
Na vrh