• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Rudo je od dva vinkla 8x5 cm 5 mm debljine i vezano je za u profli 12 cm odozdola i sve dobro povareno. Ovo sto je povezano sa sticama je samo dodatno pojacanje kao i cijev ispod. prvo ovo pojacanje odozdola mora puknut da bi se ista pomicalo gore barem koliko ja kuzim fiziku. Nagledao sam se prikolica i izuma i ne bi covjek vjerovao na cemu se sve vozi i nakraju i izveze.

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
A zakaj si dizal uopće rudo više od šasije?
Zakaj nije ostalo u liniji šasije, da se prikolica kapči nisko dolje?
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Zato sto smo na rusu pravili gornju poteznicu jer nije imao nikakve. Vidjet cemo ako sta pukne budemo zavarili

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ma ne pitam zbog toga, već zato jer traktor ima bolja vučna svojstva s nisko zakvačenom prikolicom.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Ja mislim da ima losija vucna svojstva kad je nisko zakvacena, ali je manje opasno nego kad je gore zakvacena.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Probaj u rikverc jednu i drugu i na dol pa budeš videl razliku :)
Obično nisko kvačene prikolice imaju i veće vertikalno opterećenje na rudu, pa se kompenzira dobitak na koji misliš.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
A kad bi se dva ista traktora prevlacila, a jedan zakopcan gore a drugi dolje, prevukao bi onaj koji je gore zakopcan. Zar ne?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To smo davno probali (zetori 3511 s) ako se zakopčan gore nije počel dizati je pobijedil ali večinom se dizal i večinom je pobijedil onaj koji je bil zakopčan na donju vuču . Vožnja prikolice je bila bolja na donju vuču nije se dizal i laganije je mogel u rikverc prikolica je bila IMT a godina 74/75 prošlog stolječa .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tomislave,

to za kaj trebaš bude izdržala. Šteta je kaj nemaš donju poteznicu na rusu. Prve štice (i poprečna veza) bi bile bolje iskorištene da su zaokrenute za 90°. Znači mogle su biti manjih dimenzija.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Ma radi smo od cega smo imali. Vidjet cemo ju u radu a ako bude nedostataka nema toga sta brusilica i svas aparat ne mogu popravit

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,468
Tomislave sve sam dobro vidje i zato sam dao komentar , jesi stavio U profil ali si ga postavio horizontalno kako se ne postavlja jer tako nosi samo 30 ukupnog opterećenja, te na mjestu gdje se spaja U profil i vertikalni dio rude će da se savija i to je kritično mjesto. To ojačanje je drugi zaseban dio i ojačan je gornji 90* ugao rude koji je napravljen od dvije cijevi, a donji ugao je kritičniji i to je sad tako. Ovj je javni komentar tako da nemam namjeru da omalovažim tvoj rad , već kao sugestija a naši komentari i prilozi služe nekome kao ideje te imam namjeru ukoliko neko bude pravi nešto slićno i traži sebi upustva ideje da vidi na šta sve treba obrati pažnju . Mnogi a i ti sabi kažu da imaju veliko iskustvo iz poznavanje mahanike i nosača, a u startu stave ( U profil) ili druge sklopove kako ima najmanju nosivost. Za ovu tvoju rudu sumljam da bi i jedan u profil 12 cm okrenut kako ide bio dovoljan.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Za to postoji forum. Za sad kako je je. Ako bude problema budemo popravljali. Ja nisam sklon pretjerivanju. Na tu prikolicu bi se moglo natrpat preko 6 m ali cemu. Racunato je da se tovari ravno sa sticama 5m i to je to. I na kraju krajeva ima iza poteznica za malu prikolicu 2.5m pa ako su uvjeti dobri moze i ona posluzit.

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Tomislave iako nisam ljubitelj ovakve vrste izvedbe rude jer je na mojim terenima jednostavno nemoguće raditi sa gornjom kukom mislim da će ovo tvoje biti dovoljno jako.
Samo budi siguran u onu donju okruglu ukosnu cijev jer ona drži veliki dio tereta i mora biti fest zavarena i po mogućnosti debelozidna.
Mnogi ovdje zaboravljaju da same štice nemaju kuda nazad u drva.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
523
Tomislave meni se bas sviđa kako je izrađena prikolica i zelim ti puno sretnog rada s njom :(happy)::(happy): ima ljudi koji rade sa puno losijim prikolicama, ova je mila majka naspram drugih i za gornju kuku ne brini, ima svaki traktor hirdauliku na koju stavis polugu i prema potrebi, dal u blatu ili u dolu, mozes dignuti rudo i dodatno opteretiti traktor za manje proklizavanje, samo sa tim oprezno!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Radovi su tek danas otkočeni pošto sam imao problema sa strugom za metal pa sam zapeo oko onih redukcija za kardane i okretne rude.
Strug je tek juče sređen i danas sam otokario okretnu rudu odnosno završio je i prilagodio neke djeliće za kardane.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Oce tako nesto da zezne kad je najpotrebnije. Znaci mora preko reduktora pogon? Ja sam naso jeftiniju, a bolju dizalicu od one sto sam postavljao i vuce me da pravim neku prikolicu, ali opet kad razmislim nije mi nesto potrebna.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
I ja sam na granici potrebe ali eto , bolest je jača od mene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh