• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Molim za savjet : imam osovinu i planiram ju za šumsku prikolicu tj zanima me dali bi izdržalo opterećenje do max 3,5 - 4 tone,osovina ima na svakoj strani dva konusna valjkasta ležaja na glavčini na jednom vanjskom debljina osovine je 35 mm a unutarnjom debljina je 40 mm pa me zanima dali bi izdržalo težinu a sama puna osovina je debljine 45 mm i još preko nje ide četvrtasta cijev vanjske širine 61 mm na kojoj je nosač sa paknama i tromblama.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Osovina kao osovina bi trebala da izdrzi. Mislim da su lezajevi slabiji za upotrebu u sumi i na vecim bocnim nagibima. Mada nije to ni slabo, ali bolje bi bilo da su neki veci.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ako se ne varam, bitnija je jačina konstrukcije i rudo od osovine, ipak je nekih 3/4 tereta na traktoru kod takvih prikolica... ako se ne varam...
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Pa varas se ili si pogresno napisao. Oko 1/4 moze da bude na traktoru, odnosno 3/4 na prikolici, manje vise.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
U planu je izrada šumske dizalice sa kranom za vozit cca 6m3 trupaca i tandem osovinom. Ima li kakav prijedlog za izvedbu i izbor materijala, kojeg još nemam.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
složil sam si i ja karu :)

3,1 x 1,3 taman za 4 m drva :)
 

Prilozi

  • IMG_0553.jpg
    IMG_0553.jpg
    67.7 KB · Pregleda: 327

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,468
Matek lijapo odrađeno i dosta pedantno. E sad sa moje strane gledanja ako si imao samo ovo od matrijala na raspolaganju onda je u redu . Ako si kupovao molo je loši izbor matrijala, moglo se više postići, u kvaliteti konstrukcije sa manje težine. Iam ovdje matrijala koji po meni nije dobro raspoređen, čak je neki i suvišan ali opet je ok. Ako ti je ovo vanjski 10 U profil dobar je samo si ga trebao produžit, a sa dvije trećine tovarnog dijela svesti njega u rudu, slično kao šasija na kiperkama prikolicama. Ovo što si postavio vertikalno ojačanje na tom profilu je beznačajno. Ako nedovoljan profil pa ga treba ojačati onda se postavlja ojačanje na te dvije horizintale U profila( užu gornju i donju stranu koje su nosioci profila a vertikala je samo odstojanje) i onda dobija na jačini. Umjesto poprečnih praougaonih cijevi
bolje je okrugla bezšavna cijev koja trpi torziju i nedozvoljava da se prednja strana prikolice bočno ugiba. Izradio sam jednu takve izvedbe i odličo je se pokazala. Kad stignem poslikam pa eto ako neko bude pravio nek malo pogleda i ovu varijanti.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
hvala na pohvali i kritiki :)

btw materijal je bio gratis izradio sam je od stare samoutovarne prikolice i onog šta smo imali doma ... tak da sam utrošio 10 reznih ploča , 3 paketa elektroda i jednu zračnicu zasad :)

al jaka je full i to kaj meni treba super zadovoljan :)
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,468
Nije ovo kritika rekao sam ako je to sto si imao onda je tako i nemoze drugacije. A ako bije se kupoval matrijal to je vec drugacije, naravno to je moje misljnje, a drugi imaju naravno drugacije zato i stavljam svoj komentar.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Prikolica u izradi 3.70 m dugačka
cf208b89014449b463fa428ba4c36519.jpg
1aff9eae5a0dfa05a6fb580c0d99328d.jpg


Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Felga ima 10 rupa al majstoru se nije dalo busit vise

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Da tokar izradio glavčine i rukavce, gume 8.25 r15 a ostali matrijal sta smo imali

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
900 kn njegov matrijal bez sarafa. Lezajevi su dva konusno valjcasta veci je unutarnja mjera 45 mm a manji ne znam napamet mislim 30 mm. Odostraga je semering da ne ide voda i blato. I moj je bio matrijal za rukavac. Sami posao je bio 300 kn jer je kolega od starog inace mislim da bi to bilo skuplje

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh