• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ima još malo napredka






test odrađen : uspio

kyQHXS

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
U ovakvoj hali, sa ovakvim strojevima za obradu, aparatom za varenje.... ne može da nevalja.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
549
Opaaa batoo. Nisam do sad video da neko pravi prikolicu u ovakvim uslovima. Inace su zadnje glavcine sa trubama od tamica zakon za manje prikolice. Jos je ovde sve to i lepo povezano i uklopljeno. Svaka cast.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Nije sad više važno jel prikolica dobra,ali čim čovjek radi u takvoj firmi,vjerujem da je i majstor,a ne jebivjetar.@Aca Opel,ipak smo mi europska unija.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
kak si na kraju sredio kočnice?,

na sajle kako je i bilo. Jedino što je španer stara autodizalica od zastave 101/128. :)

Još uvijek se privikavamo, pa spuštamo tj kočimo traktorom a prikolicom samo pripomažemo dok se ne stekne neka sigurnost.

Mogu samo reć da je ovo sad milina za vozit.
Pritisak na traktor s istom kiločinom je daleko manji nego na staroj prikolici na kojoj se vozilo max 4m drva, ali kad se natovari ko na prošloj slici 7m drva ( kad se scijepa bit će i više) traktor je na granici mogućnosti....
Bilo me i strah duplih guma, tj svi su pričali da rade veliki otpor, i kad sam vidio kroz kakvo blato sam prošao bez problema, i kakve bočne nagibe drago mi je da sam to ostavio tako...

ps, eto u 2-3 vikenda svozila je ona 35m drva doma s time da rute nisu bile baš kratke
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nemoj bježati od kočenja prikolice , prikolicu trebaš 5 dana u godini a kočnice na traktoru svaki dan ..

druga stvar je popravak kočnica na štoretu u odnosu na tamove pakne ..ovdje je masivan doboš i masivna glavčna , može to upiti dosta energije kočenja .

probaj si ovak nekaj nabaviti pa zataklneš to na blatobran da ti je pri ruci

https://www.njuskalo.hr/dijelovi-tr...-sajlom-samoutovarne-prikolice-oglas-25218448
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Da se razumijemo, prikolica koči brutalno. da je natovarenu zakočim na asvaltu štore je nebu pomaknul....
Samo sam tel reć da se još uvijek privikavam na to...

PLan je složiti zračnu ili hidrauličnu instalaciju pa da bude sve po špagi...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nije problem ako voziš ravno pa treba stati ..moraš zakočiti traktorom .
Ja sam mislio na situaciju kad imaš dugačku nizberdicu , pa da se ne bi morao spuštati u npr3 , ideš u 4-toj pa svako malo prikočiš traktorom ... za takve slučajeve je bolje prikočiti prikolicom ...


ja uvjek tak sanjam kad bi bio takav difernecijal pa na kardan namotirati retarder ..onda si ti gazda ...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ma razmišljal sam o tome ali problem s diferencijalom je što mi je prikolica preširoka onda. sad je sužena na 165 vanjski trag, da je ostao diff bila bi još barem 25cm šira a što bi onda stvarno bilo preširoko za šumu.
inače već je bil plan umjesto kardana stavit disk i kočiona kliješta.

mislim dalo bi se to sve složit i da se ne širi trag al onda mi to poskupljuje projekt. Onda moram izbacit duple felge, stavit druge felge s drugim širim gumama koje će bit u osi dojeda da kompenziram širinu itd..... super je i ovako :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Na tu nabu bi trebale pasati standardne felge 9,00-15.3 s gumama 10/75 ili 11.5/80.

Ovo s diskom na kardanu ti nije baš neko rješenje, osim za retarder. Sigurnije kočenje je ovak, s paknima na svakom kotaču.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zwer..ne treba kemijati s felgama..ja bi skratl jednu stranu. Truba. Kak li se to več zove
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
549
Ne znam kako sa duplim tockovima sirina izlazi na 165 cm ako izmedju tockova ostavis bar 100 cm? Inace felne 15,3 sa 6 rupa pasu na te glavcine. Jedino nisam siguran da li mogu zbog dobosa jer su dobosi velikog precnika. Takodje pasu i felne od zmajevke 18" i 20".
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
između kotača je 85cm. ta 3 drva koja tu dođu skratim...

Ništa ne diram više, tak je kak je i ja super zadovoljan :)
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
I da ima retarder i svu istalacuju opet nista ztoga jer retarder koci na vecim brzinama ispod 30 se ni ne osjeti.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Lani nam je falila prikolica za izvest drva, pa smo u zimi odlucili napraviti jos jednu.

Ova je zamisljena kao manja i laksa od prethodne, te naravno sto niza.
Tovarni prostor je 3,5m duzine a stice su 145cm, tako da vozi 5m.
Osovina je prednja kamionska sa 17,5" gumama, a materijal je takav kakav smo imali.. :icon_smile:


DSC_2321_1280x720.jpg


DSC_2320_1280x720.jpg


DSC_2319_1280x720.jpg


DSC_2322_1280x720.jpg


DSC_2313_1280x720.jpg


DSC_2312_1280x720.jpg
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Nisam jedini ko je stavio stice i u sredinu prikolice

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk
 
Na vrh