• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Ja imam, od Audija 80, malu koja je izvorno bila motokultivatorska pa sam je malo predelal. Tovaril sam na nju bez problema oko 1300 kg, s tim da je osovina skoro u sredini pa je cijela težina na njoj. Još je jedna nepovoljna situacija. Izvorno su bile gume 165/70-14, a promijenil sam ih na 185/70-14. Nadrukam ih na 3 bara i nema problema.
Tvoj teret je duplo teži, ali ako bi osovina bila pri zadnjoj strani prikolice, tak da na traktor bude oko tone pritiska, vjerujem da ne bi smjelo biti problema.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
985
Imam sad na prikolici od nekog Starog kombija T1 ,,osovinu sa gumama ali moram stavit sa zracnicom nemoze tubeles.
Mislio sam nju isjec pa staviti od audija..
Konstrukcija je od cijevi 100x40x3
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Za tu udaljenost uopće nemoj razmišljati o nosivosti. Tovari manje i vozi brže. Imal budeš nekoliko tura više, a vremenski mala razlika.
Ja imam u jednom smjeru oko 40 min pa ne tovarim punu. Iako bi mogao na većoj prikolici voziti 2-2,5 metra, rađe napravim koju turu više s manjom prikolicom (do 1,5 metara) te nemam nikakve brige. Koja litra nafte me ne bude spasila. :)
Da sam bil pametnij, ne bi veću prikolicu niti radil. :mur:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
To je previše za osovinu od audia , po meni 2 metra puna kapa , normalno ako pričamo o sirovom debelom drvetu.
Već sam nekoliko tih osovina podrobio tako da ......

Ako već imaš priliku da nađeš osovinu od kedija , ona je masivnija.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,386
Nisam jedini ko je stavio stice i u sredinu prikolice

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk

Bez srednjih stica je znala sredina drva kliziti van po grbavom terenu. Ovako je toga puno manje..
A i dobro dodje u brijegu, slaze se samo prednji kraj da se lakse izvuce prikolica.
Uglavnom dobra stvar, a lako se izvade ako smetaju..
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Radili smo nekad davno,osovina od audija 100 i gume od viličara manjeg,vozi 3.5m bez problema
Jedino ako je jako mekano onda gume dost sijeku,nemaju visinu
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
558
Neznam dali ima slicna tema al zanima me posto nemamo svi traktore sa širokim kabinama,kad idete u šumu gdje stavite sve stvari pogotovo u ljetu (motorka gorivo ulje jelo pice suvozac alat za šumu)?Ja sam prije razmišljao da napravim sanduk na čezi pa u njeg stavim motorke i gorivo,pa sam mislio napravit sanduk ispred haube traktora da bude kao "uteg" pa sad mislim da ispred prednje šajbe napravim kao nosače za motorke al opet sto kad kisa pada,imate li vi kakva riješenja?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Lako za nosač motorke sa istom zapiliš dasku (napraviš šlic) i prišarafiš gdje ti paše za sjekiru okruglu rupu i opet isto jedino daske moraju biti vodoravno postavljene .
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,486
ja sam na prednjoj strani prikolice postavio vodoravno dasku i uz nekoliko nosača tamo sjedne MS170. Za H365 sam napravio mjesto između blatobrana - dasku učvrstio poprijeko blatobrana odmah iza sjedala i tu stoji u limenoj kutiji. Ta gorivo sam napravio kutiju između blatobrana i sjedala na poluosovini. I još imam nekoliko razrezanih manjih karnistera pošarafljenih na razna prikladna mjesta po traktoru za vodu, šplente, šarafe i sl alat. Nije estetski nešto, ali sve mi u šumi dobro dođe...
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,608
Na zadnjoj strani kabine se mogu napraviti nosači za motorke, odnosno na zadnjoj šajbi ako se ne otvara.Kod kod mene može sve stati u kabinu, dvije Stilovke, gorivo, ulje i alat, još ima mjesta za nekog povesti.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Ja sam si sklepal drvenu kutiju. U nju stane: motorka, sjekira, baltica, vinjak, kajle torba s alatom i rezervnim lancima. po litra goriva i ulja, gurta od 10 m, pijača i još poneka sitnica. Ima jednu malu manu, sjekiru moram prvu staviti i zadnju je vadi iz kutije.
Kutiju samo stavim na podizne ruke hidraulike. Ne bojim se jel bu mii kaj pokisnulo jer traktor nema kabinu pa za u šumu biram suhe dane. To u potpunosti zadovoljava moje potrebe.
WP_20180628_15_23_20_Pro[1]
WP_20160422_13_37_01_Pro
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550


Ja sam to ovako resio. Tako moze sa obe strane i da stanu dve motorke. Jedino ako je kabina bas bas toliko mala pa samo da ima mesto za vozaca. Mesavinu i lancol okacim pozadi na vitlo. Ako i pokisnu nista im ne fali.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
985
A dali je bolje da stoji u vertikali ili horizontali.
Ja sam tako napravio na blatobranima nosace al nije mi bas nesto,,moram pazit kad sam u sumi da ne ostetim motorke
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Nemoj da ti ovo pročita koja forumašica. Itekak je bitno kak stoji. :icon_wink:
 
Na vrh