• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

• Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

zwer

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
15 Ožu 2010
Poruka
1,315
19685
Mi doradili našu da se može vozit po dužini.
Razlog- šuma je daleko - 1h vožnje u smjeru prazan, skoro sve po asfaltu i dobrom putu.
Puno lakše i brzije je traktorom naložiti dužice nego rezat metrice i tovarit ih na ruke.
A doma će se uvijek nać koji sat za kalanje i rezanje...
Na slici prva testna tura. Drva rezana na 5m duzine, 1.5 m širina između štica i nešto preko 1m u visinu...

zwer

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
15 Ožu 2010
Poruka
1,315
19946
Bome i moja položila više puta.

Pa kupujem originalno kopčanje kukeza štorca

iwanho

Dobro znana faca
Pridružen(a)
30 Lis 2008
Poruka
3,831
Bravo, bravo. (y)

No, ipak imam malu primjedbu. Detalj ojačanja u pregibu ručice (štice) nije najsretnije izveden. Pločica je zavarena u sredinu cijevi gdje je "mekano". Ispravno bi bile dvije pločice, ma rubovima cijevi. Onda bi se opterećenje preneslo na "tvrdo".

yama13

Član
Pridružen(a)
12 Sij 2012
Poruka
174
Da tako smo mislili, ali ne znam zašto nismo tako stavili sa obje strane, al duboko su spojevi zarezani te zavareni... tako da nema straha. Ionako većinu drva će na okupu drzati gurtna. Gledam ove neke orginalne šumske priolice imaju dosta slabije štice... tako da će ovo biti okee i još je debljina stjenki cjevi 8mm.
Ovih dana će i kran gore, danas se radi prednja stranica od cijevi... pa vjv pjeskarenje ili cincanje i ugradnja krana. za cca mjesec dana će biti gotova, nadam se haha

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
22 Lip 2007
Poruka
14,669
Još bi bilo bolje da je izrezani trokut od cijevi pa zavaren. Onda nebi bilo ni mjesta za skupljanje smeća i zadržavanje blata...pa ne bi moglo trunuti.

Na vrh