• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovo je kultivacija 19.5. jučer sam prošao drugi puta, i sada je visok da udara u prednji most i one držače gdje se noge stave na fergusonu.....osječki luka

 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neće njemu ništa biti, neki ljudi kod mene u okolici ga oprskaju da suncokret dobro požuti, al spali sve korove i za tjedan dana se oporavi......ja to nebi baš probao......taj suncokret uvijek bude dobar kod mene, tj u mojoj okolici i ima jako dobar prinos.......LUKA je prošle godine išao oko 2,5 tone po JUTRU......ja sam imao drugog proizvođača........ove godine samo luka
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Ne brinem se. Bit ce dobar samo ce malo nejednako sazrijeti sto ne volim u zetvi.
Prije smo prskali pledgeom pa sprzimo i njega i korove al se uvijek oporavio i bio dobar.
Luke imam 16 jutara, a bria oko 20 on je malo kasnije sijan.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ljudi pričaju da je taj brio vrhunski suncokret, al sam gledao i da košta.........mislim da je kod mene vrečica oko 1800kn za 4 jutra.......
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Da je najbolji, je. Samo je i skup. Tako je i kod mene. Mislim da je 1850 kn 150000 zrna.
 

domac1986

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
33
Mi smo brio izbacili zbog prskanja sa goalom. nekako mi preriskantno... + lane je imao po 15-tak glavica... iako bez obzira na to je dao 23 metra po jutru. ali npr jedna neoma i pionirov e-82 su davali po 30 metara po jutru.

što se tiče cijene, ne znam za brio ali ja sam neomu nabavljao za gotovinu po 1642 kn
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Tu bi mogao imati problema ako pretjeraš sa količinom u smjesi,previše ulja može uzrokovati zapletaj crijeva kod domaćih životinja.Trebao si kupiti Proteinko,to ti je hibrid koji ima oko 25 % ulja a više proteina nego uljni suncokret.Za usporedbu,uljni hibridi imaju od 45-50 % ulja.Preporučam ti da ako ikako možeš prvo taj suncokret sprešaš i da hraniš sa pogačom.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel počela vršidba suncokreta??

moje gotovo, prinos oko 2000-2100kg po jutru, a vlaga 9%......
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Mi smo danas zapoceli. Ovrsili oko 10 jutara. Vlaga oko 7. Dobar ti je prinos. Cini mi se da ce kod mene biti dosta manji. Ovaj i sto je bio bolji naocigled je propao u tjedan dana.
Dok poslje ove kise prosusi sretan cu biti ako uhvatim 13-14 metara po jutru
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prošle godine je bilo 2250kg po jutru.......vlaga 6 - 6,4%, plačen 2kn za kg

samo, kod mene rijetko da netko ima vlagu oko 9, ja sam sijao dosta rano, pa se valjda prosušio, al to bi bio veliki minus, da ga nisam stigao ovršiti i da je dobio sada još ovu kišu.....nije baš vrijeme naklonjeno

prošle godine sam kukuruz brao u ovo vrijeme, a sada je još zelen, strašno fali sunca......
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Ovaj je sijan 11.4...Kod mene nikad ranije. I nikad vise...Ovaj sto je kasniji bolje izgleda, a gledam od drugih sto su debelo u 5 mj sijali izgleda im odlicno. Samo pitanje je i s njim sta ce biti. Prosle godine sam vrsio i po 2.5 tone.
Ako ove godine bude cjena kao i lani, a kod mene u kraju je bila 1.85 onda je cisti pusing
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
moj je sijan 6 ili 7.4. neznam sada napamet......a prošle je sijan 20-25.4........tako da mislim da ga treba posijati između 15 i 20 tog.......barem se u mom kraju tako najbolje pokazalo.......

ulje na policama trgovina je između 6 i 7 kn, a nekada je bilo 11-12kn.......tako da se iskreno i bojim cijene
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Gotovo i kod mene, uspjeli smo prije kiše sve skinit.

Prinosi šaroliki, najavljena cijena očajna, jedino vlaga u redu bila. *:roll:





 

Najnoviji postovi

Na vrh