• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

supstrati

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
pozdrav
molio bih informacije ako tko zna gdje se sve mogu nabaviti supstrati sa glinom tipa kts3 od klasmana, domoflor mix i ostalo kaj se nadje kod nas na trzistu od 200-250litara, okolica zagreba i koje su cijene po bali ako znate...bitno mi je da je cim jeftinije s obzirom da se radi o nekih stotinjak bala....hvala unaprijed
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
kod njih znam uzimat repromaterijal jer imaju jednu poslovnu jedinicu kod nas a i veliko područje po pitanju cvijeća-plastenika nalazi se tu,,,,tak da znam da su zastupnici za klasman i ostalo......

http://www.euro-brod.hr/
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Danas sam kupio onako usput jednu balu 250L HAWITA substrata (UNI 20 substrate 1). Da li je tko radio sa njime. Inače vrlo povoljna cijena, a koliko sam vidio nije loš. Pokušavam naći neku zamjenu za Klasmann jer imam filing da je svaku godinu sve lošiji.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Danas sam kupio onako usput jednu balu 250L HAWITA substrata (UNI 20 substrate 1). Da li je tko radio sa njime. Inače vrlo povoljna cijena, a koliko sam vidio nije loš. Pokušavam naći neku zamjenu za Klasmann jer imam filing da je svaku godinu sve lošiji.

Koliko je to povoljna cjena koliko je to kunića.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja koristim već 2-3 godine floragard. Ovisi o tipu kreće se i kvaliteta. Tip A je dosta dobar isto kao i B sa pijeskom i perlitom. Typo S je lošiji i više ga ne koristim. Klasman mi se čini isto sve lošijim, Brill mi je nekako prevlažan, Tref se pokazao katastrofa. No sve ovisi o tipovima i omjeru bijelog i crnog treseta. Čim ima više crnog, supstrat je kvalitetniji i skuplji.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
90 Kn 250 Lit Meni je to povoljno budući da klasman plačam 55Kn /70Lit

Ja Bril plaćam 47kn 70L a gdje si to kupio. Brill je zaista prevlažan a ima i dosta starih vreća u kojima je supstrat posivio ili popljesnivio ili tako nešto ali nije dobar zato bih ga promjenio.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ja Bril plaćam 47kn 70L a gdje si to kupio. Brill je zaista prevlažan a ima i dosta starih vreća u kojima je supstrat posivio ili popljesnivio ili tako nešto ali nije dobar zato bih ga promjenio.
Polje d.o.o Veliki Bukovec.

http://www.hawita-gruppe.de/en/subs...=2&PHPSESSID=6f2731546131749c7bb74ec5a46aacb6


Otvorio sam vreću i malo pregledao i meni izgleda dobar substrat - na oko i na dodir :)
Imao ja jednom balu Brill-a za probu i ostao za drugu godinu i popljesnivio.

Ništa, idem sutra kupim 10 bala pa kako bude, uglavnom razlika od klasmanna više od 1000Kn.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Supstrat STENDER je odličan, mi u Istri ga nabavljamo u www.koplast.hr i pored 70L (vlažan) pakiranja imaju i bale od 250L (suh - zbog težine). Ovaj u bali (250L)mora biti dehidriran zbog njegove litraže, odnosno težine koja bi bila nepraktična nama proizvođačima prilikom rukovanja. Cijena bale je 93kn, odlične strukture - sitno meljen baš kao i u pakiranju od 70L samo kažem dehidriran je.
 
S

Suncokretica2

Guest
Hawitta je sasvim ok, mi ga već nekoliko godina uzimamo. Prije smo isto kupovali Klasmana, ne mogu tvrditi jer nije dokazano, ali krivimo ga za neke loše stvari koje su se dogodile. Jer ako se isto dogodi nama 10-oro a zajedničko nam je jedino to da uzimamo isti supstrat, zaključak se sam nameće.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Hawitta je sasvim ok, mi ga već nekoliko godina uzimamo. Prije smo isto kupovali Klasmana, ne mogu tvrditi jer nije dokazano, ali krivimo ga za neke loše stvari koje su se dogodile. Jer ako se isto dogodi nama 10-oro a zajedničko nam je jedino to da uzimamo isti supstrat, zaključak se sam nameće.

A gdje ga vi kupujete jel to možda bliže meni nego Veliki bukovec.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Hawitta je sasvim ok, mi ga već nekoliko godina uzimamo. Prije smo isto kupovali Klasmana, ne mogu tvrditi jer nije dokazano, ali krivimo ga za neke loše stvari koje su se dogodile. Jer ako se isto dogodi nama 10-oro a zajedničko nam je jedino to da uzimamo isti supstrat, zaključak se sam nameće.

Ne znam da li je moja krivica, ali prije mi se nije događalo, a sada zadnjih par godina događa mi se to da kasnije sijanje kad su već veće vrućine (poglavito paprika) na nekim mjestima mi istrune korjen u kontejneru. Odnosno, gore mi se stvorila korica i gore je bilo suho a unutra sama voda. Ili kora mokra, a unutra skroz suho i biljke uvenule. Moram napomenuti da na jednak način radim stalno, ali prijašnjih godina mi se takve stvari nisu događale. Međutim, opet kad sam prije dvije godine uzeo umjesto Klasmanna Floragard istovremeno posijao pola salate u klasman a pola u floragard i u klasmanu je salata bila više nego duplo bolja i veća. Tako da sam sav floragard zamijenio za neku drugu robu. Eto, to su moji problemi sa klasmanom i zato sam ove godine odlučio napraviti promjenu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ne znam da li je moja krivica, ali prije mi se nije događalo, a sada zadnjih par godina događa mi se to da kasnije sijanje kad su već veće vrućine (poglavito paprika) na nekim mjestima mi istrune korjen u kontejneru. Odnosno, gore mi se stvorila korica i gore je bilo suho a unutra sama voda. Ili kora mokra, a unutra skroz suho i biljke uvenule. Moram napomenuti da na jednak način radim stalno, ali prijašnjih godina mi se takve stvari nisu događale. Međutim, opet kad sam prije dvije godine uzeo umjesto Klasmanna Floragard istovremeno posijao pola salate u klasman a pola u floragard i u klasmanu je salata bila više nego duplo bolja i veća. Tako da sam sav floragard zamijenio za neku drugu robu. Eto, to su moji problemi sa klasmanom i zato sam ove godine odlučio napraviti promjenu.

Dali ti prosijavaš supstrat ja kad prosijem Brill a moram ga prosijat zbog toga što ima puno kamenja u njemu obavezno mi se uhvat ta korica koju spominješ i posle nicanja moram ju razbijat inače se nemože prsadnica zaliti. Dali je to do supstrata ili zbog toga što ga prosijavam neznam ali tako se dešava.
 
S

salel

Guest
Dali ti prosijavaš supstrat ja kad prosijem Brill a moram ga prosijat zbog toga što ima puno kamenja u njemu obavezno mi se uhvat ta korica koju spominješ i posle nicanja moram ju razbijat inače se nemože prsadnica zaliti. Dali je to do supstrata ili zbog toga što ga prosijavam neznam ali tako se dešava.
kako misliš kamenja?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Dali ti prosijavaš supstrat ja kad prosijem Brill a moram ga prosijat zbog toga što ima puno kamenja u njemu obavezno mi se uhvat ta korica koju spominješ i posle nicanja moram ju razbijat inače se nemože prsadnica zaliti. Dali je to do supstrata ili zbog toga što ga prosijavam neznam ali tako se dešava.

Pokorica se pojavljuje ako se malo zapusti zaljevanje ali se pojavljuje i na redovnom zaljevanju ali poneka biljka. Razlog tome je što nemožemo dati svakoj biljci isto vode jer većina nas zaljeva ručno. Još jedan razlog te pojave je što se većinom zaljeva u žurbi pa preko te pokorice voda samo preleti nema vremena da substrat upije vodu. Ja to riješavam tako što kad zaljevam pravim što finiju kišu i ponavljam zaljevanje svaka 2-3 min. Znači nemože na brzinu.
Substrat koji koristim godinama je Klasman i neplaniram ga mijenjati.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pokorica se pojavljuje ako se malo zapusti zaljevanje ali se pojavljuje i na redovnom zaljevanju ali poneka biljka. Razlog tome je što nemožemo dati svakoj biljci isto vode jer većina nas zaljeva ručno. Još jedan razlog te pojave je što se većinom zaljeva u žurbi pa preko te pokorice voda samo preleti nema vremena da substrat upije vodu. Ja to riješavam tako što kad zaljevam pravim što finiju kišu i ponavljam zaljevanje svaka 2-3 min. Znači nemože na brzinu.
Substrat koji koristim godinama je Klasman i neplaniram ga mijenjati.

Možda si u pravu samo ja nisam spomenuo da se kod mene javlja mahovina od previše zaljevanja tako da se nikako nemože reći da fali vode pa je zbog tog pokorica.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Možda si u pravu samo ja nisam spomenuo da se kod mene javlja mahovina od previše zaljevanja tako da se nikako nemože reći da fali vode pa je zbog tog pokorica.

Siki mislim da ti bez potrebe prosijavaš substrat ti kamenčići nesmetaju ništa.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Siki mislim da ti bez potrebe prosijavaš substrat ti kamenčići nesmetaju ništa.

Konteneri su od 160 rupa pa kad kamenčić zauzme pola ili skoro pola rupe mora da smeta nemožeš ga ostavit.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Konteneri su od 160 rupa pa kad kamenčić zauzme pola ili skoro pola rupe mora da smeta nemožeš ga ostavit.

To je kod tebe nešto vanredno nikad nisam vidio kamenje u substratu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh