• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Suzbijanje korova

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ne mogu ti ići više u detalje jer sam zaboravio, ja sam se bavio tom tematikom pred 5 godina i odustao sam na kraju zbog voluharica i mogućnosti bolesti.
Kod tebe možda nema voluharica, ne znam kakva je situacija u dalmaciji. Inače vole bit pod malčem ili folijom jer imaju mir i zaklon.
Šta se oboljenja tiče, čitao sam ne znam više da li sam našao kod nas ili u stranoj literaturi da bi zemljište trebalo dobro očistit od biljnih ostataka da ne bi ostali pod folijom jer se mogu stvorit štetne bakterije i gljivice prilikom raspadanja. Dosta sam puta čuo i da kod nas ljudi znaju imati problema sa samim malčiranje ako stave predebeli sloj malča pa kad dolazi do trulenja i raspadanja malča.
A i foliju kad sam tražio mislim da je bilo UV stabilne za godinu/dvije ( mislim da ima takvih zbog jagoda i slično) , možda i tri, ali se sjećam da su mi prodavači u povjerenju rekli da sve te folije preko godinu dana teško duraju koliko su deklarirane.
 

Najnoviji postovi

Na vrh