• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Meni također nepoznato.....
Nikada nisam imao nešto slično.
Sjeme obično strune ako je preduboko posijano i ako je hladna zemlja s puno oborina.
Onda sklop zna biti rijeđi......žičnjaci znaju praviti štetu.
 

Zoki0001

Novi član
Tu od
15 Velj 2021
Poruka
16
Pozdrav! Danas sam radio zahtjev za potporu i nakon sto mi je gospodin koji radi u agenciji sve upisao, pitao me sto cemo s PVP za povrce? Na moje pitanje u cemu je problem odgovorio mi je da ako zelim PVP za povrce moram izdati racun za prodano. Kad sam ga upitao kako da izdam racun posto nisam u sustavu PDVa, nije imao odgovor. Nakon tog sam kontaktirao savjetodavnu sluzbu gdje su mi rekli da mi "mali" nemozemo izdati racun, ali mozemo ispisati blok, tipa Paragon blok. E sad, ima li netko od vas slicnih iskustva? Koje blokove ispisivati, paragon ili nesto drugo? Hvala svima
 

Tinnnaa

Novi član
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
19
Pozdrav,prvi put ove godine smo posijali grah.Planiramo ga kultivirat za par dana,pa da li da ga prihranimo sa kanom ili ne? Malo je žut na rubovima lista,ali mislim da je to od puno kiše.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
a da ga uslikaš....onak manekenski...da vidimo u kakvoj je kondiciji... 😉
 

Same82

Novi član
Tu od
10 Tra 2019
Poruka
6
Druga godina kako sijem grah. Zamolio bih vas za savjet. Da li mi je vrjeme za corum?
 

Prilozi

  • 20210530_161838.jpg
    20210530_161838.jpg
    105.9 KB · Pregleda: 25
  • 20210530_161536.jpg
    20210530_161536.jpg
    106.4 KB · Pregleda: 25
  • 20210530_161517.jpg
    20210530_161517.jpg
    107.8 KB · Pregleda: 25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja sam uvijek kasnio sa prskanjem , ove godine sam išao totalom prije frezanja na 7do 10 dana , posle sjetve stompom i po pojavi prvih korova kombinacijom benzaton i imazamoksa što je ustvari corum.
A jednu parcelu sam radio sa ikarus duo što je opet isto kao corum.

I ovo prskanje je uspjelo.

Planiram kasnije ići još jednom u split varijanti.
 

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
292
Pozdrav. Da li imate iskustava sa sadnjom tresnjevca krajem 5.mjeseca ?
Kako ste prošli ili niste 😀? Hvala
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ja sam uvijek kasnio sa prskanjem , ove godine sam išao totalom prije frezanja na 7do 10 dana , posle sjetve stompom i po pojavi prvih korova kombinacijom benzaton i imazamoksa što je ustvari corum.
A jednu parcelu sam radio sa ikarus duo što je opet isto kao corum.

I ovo prskanje je uspjelo.

Planiram kasnije ići još jednom u split varijanti.
Možda previše prskanja za grah......svako prskanje trošak dodatni i remeti grah u rastu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Pozdrav. Da li imate iskustava sa sadnjom tresnjevca krajem 5.mjeseca ?
Kako ste prošli ili niste 😀? Hvala
možeš ga sijati za suhoga sve do 1. 7....kasnija sjetva neki put ne uspije sazoriti, ali može se riskirati...
prinos uvelike ovisi o temperaturi u danima cvatnje, tak da i tu ideš na lutriju...ali nikad nije tako loše da nema plusa na kraju...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Možda previše prskanja za grah......svako prskanje trošak dodatni i remeti grah u rastu.
Razumijem ja to ali uvijek su mi korovi bili veliki remetilački faktor.
Prihvata rizik od prevelikog prskanja.
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
meni ga nešto buši i jede, uzeo sam sumi alfa instekticid. da li bi to pomoglo ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh