• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
ovaj (prošli) tjedan je počelo obiranje mladoga (prvi ovogodišnji prihod)...
cijena na tržnici više nego zanimljiva, prinos više nego slab...mislim da od prve ture (1500 kvadrata) nebu niš staroga, sve će otić kao mladi...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ma cijena da se udupla ne može nadoknaditi gubitak u lošem rodu , bar kod mene.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Neznam tko će platiti tako skupo a kvalitet nikakav.
Ja prodajem malo skuplje ove godine i to je to.
Valjda će nagodinu roditi i za ovu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Pa koja je cijena oasulja kod vas?
Neće valjda biti skuplji od mesa :hahah:

Onda će da se kuva meso sa pasuljom :hahah:
 

bosserb

Član
Tu od
13 Stu 2014
Poruka
54
Šareni grah se uvozi iz Južne Amerike...Argentina ako se varam.....oni će diktirati cijenu a ne naši prinosi graha
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja mrzim svježi grah. ove godine za prvi maj sam kuhal kotao 20 -30 litri grah zlatne žice berba jesen 2019. 30 ljudi kaj je jelo nikada bolje nisu jeli. bili su jako začuđeni nestandardnim odabirom sastojaka koje sam stavljo. kada sam stavil 2 litra relativno kiselog vina par "iskusnijih " kuhara me gledalo kao da vide ne znam šta. svi su oni danas na viknuti na kiseli tuftavi grah iz konzerve. ove moje zlatne žice koje su bile namočene dan prije su bile slatke kao med.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Mi smo veliki uvoznici graha tako da domaća proizvodnja neće poremetiti ništa.
Grah se uvozi i cijena se neće puno mijenjati.
Ovo trenutno neće potrajati jer je prenapuhano.
Činjenica je da je podbacio ove godine grah ali u trgovinama će biti vrlo povoljno po akcijskim cijenama uvozni grah.
 

bosserb

Član
Tu od
13 Stu 2014
Poruka
54
Cijena se još uvjek drži,izgleda da će veliku ulogu na cijenu graha igrati povećani troškovi prekookeanskog transporta.
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Ma kakvi. Evo baš gledam po trgovačkim centrima graha kolko hoćeš i kakvog hoćeš, cijena smiješna. Kineski šareni je 7,99. To kaj je grah kod nas podbacio nema nikakve veze s globalnim tržištem i ne znači da graha ne bude. Mi tako i tako uvozimo najlošiju robu iz EU i tu se lijepo sve proda bez brige, jer je standard nizak i ljudi nemaju novaca.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ja ga svejedno nemam za prodati , tak da me cijena ni ne zabrinjava :hahah:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Imam par pitanja u vezi graha. Koji odabrati za berbu na zeleno i gdje kupiti original sjeme?
Koja je sama agrotehnika, gnojidba i ostalo po ha, te sa kojim pločicama i gustoćom sijete sa OLT sijačicom na 70 cm? Hvala svima.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
a imaš samo 120 stranica teme, valjda nekaj piše, nisu same gluposti... ;)
misliš radit strojnu berbu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh