• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Uf ni ja nisam jos posadio nadam se da ce se moci iduci tjedan posaditi kak se spada ;)
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ima li tko problema s primjenom (Stomp-Dost) herbicida, izgleda da negativno djeluje kad se zemlja jako navlaži, grah je nikakakav.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Kada je jako vlažno kao sada, trava probije i kao da nije ni prskano, ali djeluje na grah i rubovi listova požute kada uzađu van......
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Ja sam u dilemi bi li koristio herbicid preko tla. (sta upce vi koristite, stomp,...?)
Basagran je spreman ako bude trebat, ali pokusat cu suzbijat mehanicki...
Grah jos nije posadjen, ide sada kad prsusi
 

vlatko2703

Član
Tu od
10 Velj 2009
Poruka
31
ja sam sadio grah i dobro je poniklo, a na jednoj njivi nema nista od graha jel moguce da ga vrane pojedu ?? to cu morat presijat.
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Ima li tko problema s primjenom (Stomp-Dost) herbicida, izgleda da negativno djeluje kad se zemlja jako navlaži, grah je nikakakav.

Brankec čim prije ga pošpricaj sa DRIN + SLAVOL !!!
 

nothing

Član
Tu od
16 Ruj 2013
Poruka
49
Ljudi moji, posijao sam nekih 1500 kućica pasulja, e sada želim da ga popršćem nekim sredstvom protiv korova. Koji preparat biste mi Vi preporučili i sa kojim imate najbolje iskustvo.
Pozdrav!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
u petak sam posijao ostatak graha. klicu je pustio, bit će nešto. sad ako mi onaj prvi propadne, jbg, bit će valjda od ovog nešto. evo slika od petka. malo mi je priprema lošija, al bože moj, šta je - tu je :D:
 

Prilozi

  • 20140512_195444.jpg
    20140512_195444.jpg
    55 KB · Pregleda: 122

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Zbog jačanja korjena i boljeg usvajanja hranjiva.

Radio sam ja sa slavolom al mislim da je to srestvo samo prodavanje magle i bacanje para.........
nikakav pozitivan efekat nisam primjetio na soji,grahu,rasadi i pšenici..........a što se tiče graha ove godine izgleda da mu neće pomoći ništa, voda i vlaga će napraviti svoje a tek je početak istek je posijan..katastrofa........
 
Posljednje uređivanje:

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
u petak sam posijao ostatak graha. klicu je pustio, bit će nešto. sad ako mi onaj prvi propadne, jbg, bit će valjda od ovog nešto. evo slika od petka. malo mi je priprema lošija, al bože moj, šta je - tu je :D:

pozdrav,

ako nije problem zanima me koliko kila si potrosio na tu pacelu( vel parcele je ? ) s kojom sijačicom i na koji razmak si sadio hvala
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Oko 10 kg. To je cca 2500 m2. Citava parcela je 1 ha. Sijano msk olt, standardno na 70 cm. Trebalo je ici vise sjemena na tu povrsinu ali je dosta krupan :)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
u petak sam posijao ostatak graha. klicu je pustio, bit će nešto. sad ako mi onaj prvi propadne, jbg, bit će valjda od ovog nešto. evo slika od petka. malo mi je priprema lošija, al bože moj, šta je - tu je :D:


za grah je to dobra priprema.......:icon_super:,


biti će to sve dobro....slijedeći tjeda najavljuju sunčano i toplo, izletit će iz zemlje ko iz puške ispaljen......
 
Posljednje uređivanje:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Imam zasijanu neku površinu niskog graha. Prskan je protiv korova s herbicidom FrontierX2 1l/ha ,inače moguće ga je i s boljom kombinacijom DualGold+Linurex(čini mi se da se povlači s tržista) ili Dost.....
Koju god. prije prilikom sličnog vremena kad je već bio vani točnije kad ga je mraz zahvatio spasavao sam ga sredstvima na bazi aminokiselina možda malo i prekasno ali je bilo učinka u svima poljoapotekama ima raznih sredstva samo treba reagirati.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
tu mi je bio luk prošle godine, pa se zakorovilo. a i kiše su ubile zemlju, pa se slabo rasipala zemlja. jedino se bojim da mu neće smetat buse. sijačica je to manje-više poravnala, ali mislim da bi u rajcovanju moglo bit problema. btw, bačeno mu je na tih 2500 m2 25 kg 15-15-15, a u prvi je zaoran stajnjak. prihrana će bit folijarno, a volio bih i okvašivač neki dodat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh