• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Radio sam ja sa slavolom al mislim da je to srestvo samo prodavanje magle i bacanje para.........
nikakav pozitivan efekat nisam primjetio na soji,grahu,rasadi i pšenici..........a što se tiče graha ove godine izgleda da mu neće pomoći ništa, voda i vlaga će napraviti svoje a tek je početak istek je posijan..katastrofa........

Svatko ima svoja iskustva, ja sam pola njive pod kukuruzom tretirao slavolom a pola ne, isto tako i uljanu tikvu. Ja sam rezultatom bio više nego zadovoljan s obzirom da tri posljednje godine uopšte ne koristim umjetna gnojiva, samo prihrana preko lista !!!:icon_pidu:
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Oko 10 kg. To je cca 2500 m2. Citava parcela je 1 ha. Sijano msk olt, standardno na 70 cm. Trebalo je ici vise sjemena na tu povrsinu ali je dosta krupan :)

Super, razmak zrna 3-5 cm koliko planiras dobiti od tih 10 kg neka srednja vrjednost !
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a s tim da na ovoj ima malo više od 10 kg, udaro bi se nogom u stražnjicu da bude 100 kg. mislim da bi moglo oko 70-80 kg bit. a na drugoj parceli malo manje.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Dao bog da ti bude 100 kg hehehe al i manje je dobro tnx na info.
ja trebam 120 kg saditi a nikako da vrijeme dopusti uf uf
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Dobar si. Jel imas otkup ili na slijepo?
Danas slikano. Taman iza graha lezi voda.
 

Prilozi

  • 20140516_172107.jpg
    20140516_172107.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 183

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
samo naprijed. to će bit oko 2 ha pretpostavljam, bit će tu graha, ohooo. a koja je sorta?
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
A ja sam nekako racunao 3 jutra e sada je pitanje dali saditi na 40 ili 70 cm zeleni niski !:)
 

cayman

Član
Tu od
16 Pro 2013
Poruka
45
zEZgMah.jpg

sa čime da špricam ovo
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
meni je na 1 ha otišlo oko 70 kg. bilo je 48 redova, a od toga 17 duplih. po tome mislim da će ti 120 kg biti taman za 2 ha. s kojom sijačicom misliš sijat?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Puževi se ne špricaju@cayman,posipaj pužomor i bude u redu.A rano ujutro i kasno navečer obilazi par dana zaredom biljke i pokupi ih gdje ih vidiš.I nogom ih napikni vrit i rekni - marš van iz plastenika.
 

cayman

Član
Tu od
16 Pro 2013
Poruka
45
površina je malo pre velika da bi posipo ili ih kupio, jel ne postoji neki sistemični insekticid koji bi ih rješio
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
meni je na 1 ha otišlo oko 70 kg. bilo je 48 redova, a od toga 17 duplih. po tome mislim da će ti 120 kg biti taman za 2 ha. s kojom sijačicom misliš sijat?

a da po tom pitanju sam u dilemi išla bi pneumatska to če mi napraviti kolega ( prvi put to radim opčenito ) on bi mogao na mislim 25-30 cm ili na 60 cm mislim da je ova prva varijanta previše gusta iako sam računa mjeru 40 cm ali nemože tako onda mi ostaje na veću širinu ali sad mi je to problem što če mi vjerojatno ostati sjemena a nisam dosta zemlje zaorao tako da ako stignem proširit ču još ali ako ne šta je tu je !
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
u svakom slučaju požuri. pneumatska će to super odradit. a jbg, teško je bit pametan tu. ako budeš radio na 30, zaboravi rajcovanje. i ostavi si prolaze za špricanje, da ne gaziš po grahu bez veze. prijatelj je radio na 35, ali kakvo je gatanje i ciljanje redova bilo, mislim da će tu bi svega. rekao sam mu da ćemo dogodine rasipačem sijat :icon_e_biggrin:
a jbg, sad je zemlja mekana iza ovih kiša, ne bi bilo baš dobro gazit po dva puta po istom redu ili između redova. a da probaš pola - pola? pola posiješ na 60, a pola na 30. onda ćeš viditi za iduću godinu šta ti je bolje...
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Probat cemo dve verzije pa cemo vidjeti sto je bolje
Idemo probati pa sta bude bit ce ;)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a nek je sa srećom. samo, požuri u svakom slučaju. a kako misliš toliku površinu obrat? to će ti sve u isto vrijeme doći na rod.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
jucer posijao 30kg graha cca 3000m2.
Islo je super, podloga je savrsena, vlazna a topla.
Oko 20kg slavonskog niskog "trsnjevca" i 10-ak kg domaceg sto sam skupio okolo.
Vecinom sareni i malo bijelog...
Krajem tjedna idem sa 2l dost 330 i to bi mu bilo to.
 

vlatko2703

Član
Tu od
10 Velj 2009
Poruka
31
imam problem grah je posađen na djetelinu i sad su se javili korovi vecinom pirika i uskolisni korovi grah ima 4 lista . scime se to moze pospricati i u kojem omjeru
 

Najnoviji postovi

Na vrh